Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Alan/Midland] Alan 42 - ręczniak w Megi II opinie


Rudolf

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, czy ktoś z Was ma może takie gadżet?

Proszę nie pisać, jakie to ręczniaki są "be", bo skoro dokonałem takiego kierunku to mam powód (auto prywatne + służbowe = prostota demontażu i przenoszenia).

Oczywiście radiotelefon + antena na magnesie na dach (do 90 cm).

Z anten brałem pod uwagę Sirio Mini Mag 27 lub Sirio Silver 90.

Jeśli nie macie doświadczeń z tym urządzeniem to może same anteny znacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie pisać, jakie to ręczniaki są "be",

Nie są "be" bo do zabawy dają radę <piwko>

Co do radyjka to trochę się bawiłem i mnie nie zadowala.

W góry czy na wyprawę do lasu w sam raz.

prostota demontażu i przenoszenia

Tyle samo zajmie ci odłączenie i przeniesienie tego radyjka co i każdego innego :!:

Antenę jak piszesz i tak będziesz miał jedną i tak będziesz ją przekładał.

Wtyk antenowy trzeba i tak odkręcić a wtyczka z zapalniczki tak samo się wyjmuje i w innych radyjkach :oops:

Nie pamiętam teraz ile na samej baterii pociągnie, podłączałem pod zapalniczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, moja wina- nie dopowiedziałem szczegółów.

Ja planuję pod zapalniczkę się podłączać. Samo urządzenie chciałem takie by nie przeszkadzało w sposobie instalowania (przede wszystkim wymiary).

Dla klasycznego urządzenia trzeba znaleźć miejsce, a ten Alan jest mniejszy i wszystko jest w gruszce.

A czy anteny chociaż dobre sobie wymyśliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję pod zapalniczkę się podłączać.

Tak jak pisałem. Pod zapalniczkę wszystkie radyjka tak samo się podłącza <piwko>

Co do anten to jest tyle tego na rynku, że ciężko się rozeznać, dlatego coby nie próbować i nie testować to zdaję pytania odnośnie anten znawcy, który w tym siedzi i sobie buduje anteny.

Cytuję 1:!odp. znajomego co się zajmuje CB zawodowo :oops:

"mini mag to padalec 1/4 fali. Tak skrócona że bardziej nie dali rady bo w ogóle by nie działała.

Silver 90 są 2 modele ogólnie bez rewelacji ale lepsze niż mini mag.

Lepsza sirio t3 a krótsza od maga."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup metrowe sirio as 100, te 10 cm cię nie zbawi a antenka na prawdę dobra jak na swą długość.

 

A ręczniak w mobilu się nie sprawdzi, brak rf gaina, walające się radio po aucie itd itp. Radio nie poradzi sobie z szumami emitowanymi przez samochód, będziesz płakał i pieniądze wywalone w błoto, ręczniak służy do tego co pisał Prezes, wycieczki piesze, nasłuch...nic więcej.

 

Pomyśl jeszcze nad normalnym radiem przewoźnym, kup unidena 520 i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny.

Przejrzałem opinie i fora CB, no i jestem zaskoczony opiniami nt. Sirio T3-27. Zatem chyba w jej stronę pójdę.

A co do "niby walającego" się ręczniaka. To tak samo grucha może się walać od Unidena...

Nic... przemyślę temat - ciśnienia nie mam wielkiego na zakup, nie gnam na złamanie karku, a CB chciałem pod kątem ew. omijania niespodziewanych korków i objazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rudolf, zamontuj uchwyt na gruszkę i nie będzie się walać, a sposób jest prosty, zginasz uchwyt do kąta 90 stopni i wkładasz w nawiew i jest super..patent bezinwazyjny i działa.

 

A ten helikal z Sirio - godny, ma dobre opinie faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wracam do tematu, bo już mam zarówno radio jak i kilka doświadczeń.

Alan 42.

Fajne małe radio, głośnik ma całkiem znośny, łatwe w montażu i znalezieniu dla siebie miejsca. Antena T3-27, też niezła. Jednak...

Alan 42

Zalety:

- multistandard

- mały

- łatwość instalacji

- wygodna obsługa i duży wyświetlacz (z S-Miernikiem)

- dość efektywny głośnik

- możliwość używania na bateriach w domu i nasłuchu np. 19-tki

Wady:

- brak RF-Gain (lub choćby przełącznika DX/Local)

- brak filtra ANL (może zacząć łapać połowę urządzeń w samochodzie... ładowarkę od GPS gwarantowane, że zakłóca i SQL trzeba już ruszyć na prawie połowę)

- w samochodzie MUSI mieć zewnętrzną antenę na dachu

- antena zewnętrzna nie może być... za dobra

 

No właśnie ta zewnętrzna antena nie może być za dobra, bo brak RF-Gain sprawi, że nas zamęczy nasłuch z 7-9 km w mieście, bez możliwości zmniejszenia.

 

A teraz antena Sirio T3-27:

Zalety:

- 63 cm, tylko w jednym garażu podziemnym zahaczyłem o sufit (służbowa Octavia - w Megi się tak nie zdarzyło)

- realny zasięg komunikacji w terenie otwartym (A2 na wysokości Koła) to około 6-7km z radiem Alan 42

- dość lekka i łatwa w instalacji na podstawie magnetycznej DV.

- łapie mało zakłóceń i śmieci, a nadawanie bardzo dobre; ponoć helikale mają to do siebie

Wady:

- jest tylko jedna, między 70 a 80km/h trochę jęczy jak sowa (akustyka zewnętrzna), później powyżej 110 zaczyna coraz mocniej po prostu szumieć.

 

No i po zsumowaniu wad i zalet spróbowałem czegoś nowego...

Zakup anteny Sirio Omega 27 uwidocznił wszystkie wady Alana 42 wspomniane wyżej, oraz nagle zrobiła się cisza od powietrza wokół anteny. Choć nadal uważam, że T3-27 jest najlepszą krótką anteną na rynku. :P

Na dodatek znajomy pożyczył mi Presidenta Herberta I. Teraz już wiem jak powinno działać prawdziwe radio CB.

Teraz chcę sobie sprawić Harrego III ASC, jest mniejszy od Herberta a jak wiecie w Megance II ciężko znaleźć sensowne miejsce na radio, przy założeniu, że będziesz je zabierał.

Sam Alan 42 spisze się znakomicie, z jakąś niezbyt wymagającą anteną, np. z Floridą. Jeśli zasięg realny będzie ok 4-5 km w trasie, to i RF-Gain w mieście nie będzie potrzebny.

 

Mam nadzieję, że ta krótka recenzja się Wam przyda koledzy.

Jeśli są pytania proszę śmiało.

 

PS. Herbert może będzie na sprzedaż (stan OK, jeszcze ma przerobione pod przyciskiem HI-CUT przełącznik 0/5)- zainteresowani na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!