Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Intek m-790 plus- problemy


darek997

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś pomóc? Kupiłem radio Intek m-790 plus i magnesówke i ciągle słyszę wielki szum. Jak ktoś jest w pobliżu i nadaje, to wtedy słyszę idealnie tylko jego głos (tło czyste). Natomiast kiedy jest cisza w eterze, to w moim radiu słychać tylko szszszszszsz. Antenę ustawiałem według SWR miarki, którą dokupiłem do radia. Nic to nie pomogło. Może któryś z Was lepiej się na tym zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od minimum do połowy dalej syczy, a jak przejade za połowe, to ścina sygnał.

Jeżeli testy przeprowadzasz w mieście to jest OK, ale sygnał nie powinien być ścinany.

Od niczego sprawdź, czy gorącą żyła z masą w antenie nie jest zwarta.

Napisz jeszcze co to za antena.

Jaki był SWR ?

Czy szumy występują na zgaszonym silniku ?

To radyjko często jest nazywane szumofonem i skądś to się niestety wzięło.

Na próbę postaraj się o inne radyjko, wtedy będzie można je wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena to emmerson jakiś. W sumie żałuje, że ją kupiłem, bo kupiłem w Satu**ie i dałem 89 zł, a kumpel kupił za 39 zł szklaną niby lepszą. Apropo kumpla ma presidenta jakiegoś z tym wygłuszaniem szumów i nic nie słychać tylko gadke. Sprawdzaliśmy jego radio i moje w tym samym miejscu (pod pracą) i jest jego do mojego jak niebo a ziemia.

"Sprawdź, czy gorącą żyła z masą w antenie nie jest zwarta" ---> czyli? :P

Swr na kanale 20-ym ---> 1,1

1 ---> wskaźnik nie podnosi się z minimum

40 ---> 1,4 (troche głupio)

Próbowałem deczko przyciąć antene, ale nic nie daje.

Na zgaszonym silniku też tak samo (czyli nie zakłóca od instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sprawdź, czy gorącą żyła z masą w antenie nie jest zwarta" ---> czyli?

Miernikiem, czy jest przejście.

SWR jest OK i nie ma co się nim przejmować.

Sprawdzaliśmy jego radio i moje w tym samym miejscu (pod pracą) i jest jego do mojego jak niebo a ziemia.

Czyli już masz odpowiedź co jest słabym punktem instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest słabym punktem instalacji

Tak jakby mój szumofon :P bedzie trzeba opchnąć jakiemuś leszczowi (dopóki je mam też nim jestem, bo je kupiłem) :P

a miernik ma kumpel, to jutro zmierze jak go weźmie do pracy. Dzieki za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko większość anten to anteny zwarte więc styk z masą będzie jak nie w główce do której przykręca się antenę to potem w samej antenie więc ten test jest bezcelowy. wywal tego inteka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!