Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 96 1,6 duże spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w Renault Megane 96.

Wlałem 5 l benzyny 95 i po przejechaniu 15 km i od czasu do czasu zagrzaniu go przez chwilke na postoju zeby nie przymarzał w zimie zapaliła mi sie kontrolka rezerwy.

Chciałem skontrolowac go ile spala bo nie dawno kupiłem Meganke w niemczech.

Od momoentu zapalenia sie kontrolki odrazu pojechałem zalac 5 l benzyny.

Po 15 km zapaliła sie rezerwa znów. Czy to możliwe czy auto nei odczuwa wogóle tych 5 l od momentu zapalenia sie kontrolki?

Boje sie ze bedzie mi ponad 10 l /100 km palic jesli tak reaguje na benzyne.

Czy ktos mi moze powiedziec czy to prawidłowe wskazanie czy cos jest nie tak? Czy ktos sie orientuje ile auto może spalic w zimie w czasie grzania na postoju w ciagu np 1 godz?

Pozdrawiam

/Mati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zatankowalbym do pelna, przejechal ok. 100km i zatankowal znow do pelna, wtedy zobaczysz ile Ci spalil benzyny i bedzie wszystko jasne.. Mysle, ze po wlaniu 5l rezerwa ma prawo dalej sie swiecic.. wystarczy, ze staniesz troche na nie rownym terenie i juz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak pisze Marcin, , zalej go do pełnas i już, ja zawsze leję do pełna bo i tak trzeba lać jak sie chce jeżdzić. Zalanie 5 literków przy rezerwie nic prawie nie daje ponieważ zbiornik paliwa jest duży i pływak w nim nie podnosi sie na tyle żeby nie było rezerwy. Tak jak Marcin, pisał wystarczy niewielka nierówność ( a tych w naszym kraju od husteczki ) i pozamiatane kontrolka sie zaświeci. Zalej do pełna i skontroluj po przejechaniu np 100 km ile zjara Ci paliwa, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Kupiłem niedawno samochód w niemczech, renault megane 96 1,6 silnik.

Pytanie pierwsze. Ile km można na nim na rezerwie przejechac?

A pytanie drugie to mam wrazenie ze mi sporo spala. Wlałem mu 5 od czasu zapalenia sie kontrolki rezerwy i przejechałem na tym 30 km i znów zapaliła sie kontrolka.

Jak sprawdzic ile powinien palic i co zrobic zeby zmbniejszyc to spalanie.

jezdże spokojnie a mam wrazenie ze pali ponad 10 l na 100 km na miescie.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz od specjalistów.

Co mogłbym sprawdzic w nim żeby sie upewnic czy wszystko ok ze spalaniem.

A wogóle to gdybym go podpiął pod komputer to wykazałby mi ile spala dokładnie?

/Mati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od momentu zapalenia się rezerwy powinno być 6 litrów w baku - tak podeje instrukcja.

Pieniądz który wydasz na podłączenie do koputera zainwestuj lepiej w paliwo. Jeszcze się będziesz do kompa podpinał ale z innych powodów ;-) - czego Ci oczywiście nie życzę. Najprościej jest zalać do pełna i przejechać 100 km i znów dolać do pełna.

Moja pali 6,2 w trasie a po mieście pewnie z 8-9 a już w zimie to napewno. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sztywnej normy określającej na ile km ma wystarczyć rezerwa paliwa w samochodzie. Ogólnie przyjmuje sie, że jest to około 60 - 80 km. Generalnie na rezerwie nie powinno sie jezdzic bo psuje sie pompa paliwa.

Ilość spalanej benzyny zależy od wielu czynników.....stylu jazdy, oporów toczenia, ciśnienia w oponach, obciążenia, jazdy w miescie i na trasie, temperatury silnika, stanu swiec i przewodów zaplonowych, stanu filtra powietrza, itd, itd. Jest tego bardzo dużo.

To, że wlałeś 5 l i po 30km zaświeciła sie kontrolka rezerwy, jeszcze o niczym nie swiadczy. To nie jest miarodajny pomiar.

Jeżeli to auto, z tym silnikiem, w obecnych warunkach atm i przy jezdzie po miescie pali Ci okolo 10l/100km, to nie jest wielki powod do zmartwien. Może tyle palić. Na trasie napewno spali mniej. Regulacyjnie praktycznie nic nie zrobisz bo dawkowaniem paliwa steruje komputer. Musisz poprostu wyczuc auto i nauczyc sie jezdzic ekonomicznie, oraz sprawdzic wszystko o czym pisałem wyżej.

Najprostszym sposobem sprawdzenia spalania jest zatankowac auto pod korek, przejechac nim 100km i znowu zatankowac pod korek. Dowiesz sie wtedy w przyblizeniu ile spalilo w okreslonych warunkach i przy Twoim stylu jazdy jaki stosowałeś.

Podpiecie auta pod komputer serwisowy nic Ci w tym temacie nie da. Stracisz tylko min 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeżdżę głównie w mieście i wychodzi ponad 10 l. a jazda normalna bez "szaleństwa". Moim zdaniem chyba jednak za dużo. Jakieś przyczyny ze strony technicznej auta?

Edytowane przez criswzl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć, ja osobiście zacząłbym od filtra paliwa, póxniej szedł w stronę świec, ale to tylko mój kierunek, niekoniecznie własciwy

 

Dodano: 19 sty 2013 - 14:16

fakt moja poprzednia megana z takim silnikiem tylko, że 1.6 8V 90KM paliła mniej, trasa delikatna to jakies 6,5l w lecie, maisto do 9 ale teraz zima więc mi się wydaje, że jednak nie odbiega od normy, ale jesli masz podstawy, ze kiedyś palila ci mniej to zrób co powyżej

 

Dodano: 19 sty 2013 - 14:17

a i jeszcze posprawdzaj podwozie, czy koła nie mają oporów toczenia, czy mają odpowiednie ciśnienie i czy przypadkiem nie wozisz zbędnych kilogramów w postaci zamarzniętego śniegu, wody, ja dzisiaj w garażu pół godziny czyściclem nadkola, i wachacze przód, ładne bryły woziłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Połączono z już istniejącym, podobnym tematem.

Niedawno dostałem od ojca megankę z silnikiem 1,6 e Sport z 1996 roku.

Była ona przerabiana z skrzynie automatycznej na manualną, czasem jeśli zostawię ją dłużej włączoną to słyszę jak silnik zwiększa obroty, po czym się uspokaja.

Czytałem że powinna spalać nie więcej niż 9l/100 a mi licznik wskazuje średnio 14 litrów, no 13 z hakiem przy spokojnej jeździe.... (odczyty licznika)

Zastanawiam się co może powodować tak wysokie spalanie, jestem zielony jesli chodzi o temat samochodów, ponieważ nigdy się tym nie zajmowałem :(.

Samochodu używam okazjonalnie, tzn. do dziewczyny lub na trening i do domku :)

Proszę o jakąś opinię, i łagodne potraktowanie :).

Na forum nie znalazłem podobnych tematów.

Czy może jest to spalanie normalne dla silnika tego typu a ja jestem nie douczony ? :mellow:

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!