Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] jak dostać się do silniczka nawiewu w MI bez klimy


Rekomendowane odpowiedzi

Znany jest Wam za pewne problem ze stukającą klapką recyrkulacji powietrza. Ja miałem taki sam problem i dziś go właśnie rozwiązałem oto opis jak to zrobić. Mam nadzieję że się komuś przyda. Przyda się WD40 i dobry zestaw kluczy z przedłużkami, kolega do pomocy i czteropak piwa.

 

-Rozpoczynamy od demontażu wycieraczek(ściągamy osłony, odkręcamy, zdejmujemy)

-Odkręcamy całe podszybie(dwie śrubki, ściągamy osłonę filtra kabinowego), odkręcamy plastik na obudowie filtra(2 torxy)

-Odłączamy akumulator i go wyjmujemy

-Następnie(patrz zdjęcia)

Pierwsze zdjęcie na samym dole (niestety nie wiem czemu)potem proszę piąć się w górę krok po kroku.

 

Później wszystko montujemy w kolejności odwrotnej.

Powodzenia. Acha szacowany czas pracy ok 4h.

:?:

 

uwaga: kolejność zdjęć odwrotna - czyli czytamy od dołu ;-) - bronius

post-5905-1201363800_thumb.jpg

post-1-1201363800_thumb.jpg

post-1-1201363801_thumb.jpg

post-1-1201363802_thumb.jpg

post-1-1201363803_thumb.jpg

post-1-1201363804_thumb.jpg

post-1-1201363805_thumb.jpg

post-1-1201363806_thumb.jpg

post-1-1201363807_thumb.jpg

post-1-1201363808_thumb.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy jak bym przeciol i zaizolował oczywiście ten kabel co zaznaczyłem biała strzałką to ustało by buczenie i klapanie?muszę cos z tym zrobić a na razie nie mogę nic innego zrobić.wiem ze to drastyczne rozwiązanie ale muszę coś z tym zrobić.

 

60056415.jpg

 

nie moge dodac zdjecia ale tutaj mozecie zobaczyc o co mi chodzi

http://zapodaj.net/60056415.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przecinaj! wystarczy odłączyć silniczek i nie będzie klapka latać. Ale może się nieraz unieść od podmuchu powietrza. Szczerze wyjęcie pudła z kalpką to już najmniejsza i najmniej czasochłonna czynność wystarczy ją tylko czymś umocować i z głowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale mam mały problem bo nie mam jak w obecnej chwili zdjąć wycieraczek i rozebrać to wszystko.a u mnie ten kabel co zaznaczyłem na fotce jest nie odlanczalny przy silniczku klapki a z drugiej strony tego kabla nie widzę co i jak odłączyć (brak dostępu)

wiec może jakaś porada jak to szybko unieszkodliwić :)może rozciąć ta osłonkę kabli i jednak przeciąć kabelki ? :( nic sie nie stanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz silnik ten co ja?jeśli tak to nawet jak odłączysz kabel lub przetniesz klapka może nadal pukać przy większym podmuchu powietrza lepiej poświęcić trochę czasu i zrobić to raz a dobrze :(

 

Jak coś wyślij mi zdjęcie swojego podszybia na poczte [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja mam ten sam problem w Scenicu z 99/00 z klima aut czy zna ktoś dobrego mechanika w woj pomorskim który by podjął się takiej naprawy lub wymiany. I czy to nie jest czasami zamiennik http://img.nokaut.pl/p/bf/86/bf86f24eb7dca...b747500x500.jpg

;-)

 

[ Dodano: 2008-06-25, 10:01 ]

A może ktoś Wie jak dostać się do tego silnika w scenicu 1,6 16v 99/00 - gdyż jak się go wyłączy to jest spokój????? A ja mam dosyć tego turkotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

jak by ktoś szukał zębatek to podczas poszukiwań czytnika laserowego w jednej firmie odnalazłem dział towarów mechanicznych a tam zębatki. może jakaś będzie pasować.

http://www.huma.com.pl/mt.php?zmienna=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem meganki kombi z 1999 z dieslem i klimatyzacją i mam właśnie ten problem, który tu opisano (zreszta w kilku innych wątkach także).

Problemem nie jest dla mnie dostanie się do tego silniczka bo mam mechanika, który to szybko i tani zrobi, ale sam silniczek tzn. jego wymiana.

Napisałem do najbliższego ASO i odpowiedzieli: " Silniczek sterowania recyrkulacji klimatyzacji nie podlega naprawie w warunkach serwisowych. Istnieje możliwość zakupu tylko części nowej. Koszt samej części to 685 zł (w przypadku chęci zamówienia niezbędny nr VIN pojazdu w ceju jednoznacznej identyfikacji części)".

 

Czy ktoś trafił może na zamiennik tego ustrojstwa za rozsądne pieniądze?

Czy ktoś może zna numer katalogowy tej części gdyż jeszcze się do niej nie dobrałem i jeżdżę ze stukającą klapką.

 

Może można sprowadzić tą część z zagranicy za mniejszą kasę.

Nie od dziś wiadomo, że polskie serwisy zawyżają ceny częśći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!