Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przekaźniki w module BSI/UCH


Rekomendowane odpowiedzi

Sporo osób ma problemy z przekaźnikami w meganach I generacji który od czego, sam się głowie od jakiegoś czasu z powodu braku możliwości podniesienia szyby kierowcy...

Przekaźniki pod bezpiecznikami (Wersja dla BSI 7703297183G/J):

Simens V23076-A1001-C133 (12V 30A/60A 90OHM) - zastosowanie w sterowaniu szybami, alarmem, podgrzewanymi fotelami.

Simens V23078-C1002-A303 (12V 20A[przekaźnik z podwójną cewką]) - zastosowanie impulsowe sterowanie szyb, przerywana praca wycieraczek, alarm.

Przekaźniki we wnętrzu BSI/UCH:

Simens V23072-C1061-X114 (12V 20A 120OHM) - zastosowane elektryczne układy kierownicze, światła mijania/drogowe, wycieraczki

Simens V23076-A3001-C132 (12V/24V 25A/45A) - zastosowanie od lamp przez wiatrak po ABS.(Popularnie stosowany przekaźnik)

Simens V23072-C1061-A108 (12V 5A/10A 130OHM)- nie mogę znaleźć jego zastosowania.

 

Wyżej wymienione przekaźniki stosowane są praktycznie przez wszystkie koncerny produkujące auta.

Gdyby ktoś rozkodował dokładnie który przekaźnik od czego jest w Renault lub chce dodać swoje spostrzeżenia proszę pisać!

 

Widzę, że temat wrze :mrgreen: więd dodam coś od siebie, z tego znalazłem (odnośnie sterowania):

Przejście z bezpieczika (25A) rząd 1 bezpiecznik 10 do wtyczki czarnej (NOIR) rząd 1 pin 3, przekaźnik we wnętrzu V23076-A3001-C132 (napisami do wtyczek). Zasilaie wspólne bezpiecznik (20A) rząd 1 bezpiecznik 7 wyjście wtyczka szara (na bialej części) rząd 1 pin 1.

Przejście z bezpieznika (25A) rząd 3 bezpiecznik 26 do wtyczki czarnej (NOIR) rząd 1 pin 1, rząd 2 pin 4, przekaźnik V23078-C1002-A303.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodaj że to jest do Scenica i Megana po Lifcie bo są dość spore zmiany pomiędzy PHI a PHII

Edit.

Odebrałem BSI z przelutowanymi przekaźnikami i po złożeniu wszystko działa tak jak powinno zobaczymy za jakiś czas co będzie się działo.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Mam problem ze sterowaniem przedniej szyby kierowcy w megi 98r. Szyba chce się podnosić a nie chce opuszczać. Prawdopodobnie po opiniach forumowiczów można stwierdzić uszkodzenie przekaźnika w module komfortu BSI (zwłaszcza, że słychać charakterystyczne cykanie przekaźnika świadczące o jego załączaniu). Brak jednak sygnału sterującego na szybę. Chciałbym dowiedzieć się jakie macie doświadczenia z takiego typu usterką. Czy lepiej kupić moduł używany i próbować podmienić i jak ważne są numery seryjne nabite na BSI oraz czy mogą się różnić od numerów na module w moim samochodzie. Czy po prostu kupić inny moduł i próbować prze lutować przekaźniki? Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!