Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

No problem z LPG


DARKOM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i jak na razie nie mam większych problemów na LPG.Mam autko nie dawno i co zdążyłem zauwarzyc to to że rezerwa raczej jest żle ustawiona (na kontrolkach widac) i raz autko mi zgasło na wolnych obrotach(moze mam za małe obroty ustawione bo strzałka wskazuje troszke ponad 5 czyli jakies 600 o/m)

Ogólnie testuje spalanie(tzn ile spali gazu od tankowania do tankowani) i powiem ze jestem jak na razie zadowolony z instalacji która ma około 3 lata i zrobione na niej 100kk)

Przestawiona jest tez temp z 40c na 20c i autko szybciej przełącza sie na gaz z benzynki.

Mam nadzieje ze nie bede miał wiekszych problemów z LPG a jak cos to skorzystam z rad w tym dziale bo naprawde wiele tu można sie dowiedziec o gazowym zasilaniu <ok>

 

[ Dodano: 2008-12-01, 13:58 ]

a mam jeszcze pytanko bo to moje 1 autko zagazowane czy 380km na 33l to dobry wynik ??? butla ma chyba 41l ale gazu wchodzi 33l(wiem ze zawsze mniej wchodzi niz butla ma) no i tą rezerwe musze przestawić bo zapala sie w połowie zbiornika :shock: czyli po 200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój Scenic '2000 w trasie przejeżdża na 34-35 litrach ok. 450 km.

Silnik 2,0 16V 140 KM instalacja BRC Sq24.

Do czasu przeglądu jedyna ułomność to było gaśnięcie przy wysprzęgleniu w czasie hamowania silnikiem (przy niskich obrotach silnika).

Od czasu przeglądu po 15 tys wszystko chodzi idealnie jak na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4 16V 4gaz

po wymianie listwy z valteka na magic jet spalanie spadło mi dosyć znacznie "w krakowie zatankowałem na bp do pełna zajechałem do domu (gorenice-google ma każdy to sobie spr) pozniej z domu do olkusza z olkusza do krakowa trasa około 100km do tankowałem ponownie do pełna na bp i spalanie wyszlo 6,7l/100km" to taki jednostkowy przypadek tak normalnie (trasa przeważnie Gorenice-Wolbrom lub Gorenice-Kraków, auto załadowane co naj mniej 3 osoby) spalanie około 7,2-7,6l/100km. Na pełnym baku 36l robie gdzies 500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spalanie w porownaniu do starej listwy szacuje ze spadlo gdzies o 1l/100km czyli z 8,x do 7,x. wymiany dokonałem sam sam tez pozmienialem ustawienia w sterowniku i zrobilem mapy wiedz cala wymiana kosztowala mnie tylko tyle co listwa za ktora na allegro zaplacilem jakies 220zl. zainwetowalem tez w dodatkow filtr przed listwa (odolejacz)

 

[ Dodano: 2009-02-13, 15:58 ]

a co do montażu to moze jutro wrzuce zdiecia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w valteku miałem średnice chyba 1,7 w magic jetach nie wiem jaka jest bo zostawiłem oryginalne średnice, były bardzo zbliżone do tych valtekowych o ile nie identyczne wiedz postanowiłem spróbować bez rozwiercania no i akurat pasowało wszystko, auto kalibracja bez przeszkód, mapy hmm mapy wydaja mi się tez w porządku ale wrzucę jeszcze kiedyś je tutaj żeby ktoś ocenił. A wiedz cała wymiana z valteków na magic jety polegała mniej więcej na wykręceniu starej listwy, w miejsce starej na kątowniczkach przykręciłem nową (węże od wtrysków ciężko nachodziły bo wyjścia listwy są troszkę grubsze niz w valteku) zmiana w programie z valtek na matrix no i kalibracja z ustawieniami map jak by ktoś się sprężył to cała operacja z kalibracja itd to jakies 30min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!