Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

instalacja gazowa 1,4 RN 96


krzychor6230

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, czy do silnika z jednopunktowym wtryskiem paliwa mozna zalozyc lepsza instalacje niz II generacji?

 

Tak. IVgen. czyli wtrysk gazu mozna zainstalować.

 

jaki kolektor ma silnik?

 

Aluminiowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, dzwonilem do dwoch firm zajmujacych sie zakladaniem instalacji, jedna z nich to EKSA rzeszow, jednaz wiekszych w okolicy i dowiedzialem sie, ze "nie ma mozliwosci zalozenia instalacji IV gen., jakby pan mial samochod na wielpunkcie to co innego". W drugiej firmie to samo, instalacja IIgen. koszt 1,6tys z butla w kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego III a nie IV? Czy wiesz czym one się różnią?

III generacja - grupowy wtrysk gazu

IV generacja - sekwencyjny wtrysk gazu

podstawowym warunkiem do sekwencji jest sposób podawania benzyny, jeśli nie jest sekwencyjny to nie można założyć sekwencji ale w wielu przypadkach można grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty wiesz o czym piszesz????

 

Grupowy wtrysk to sposób uruchamiania wtryskiwaczy. Otóż wszystkie wtryskiwacze otwierają się jednocześnie, niezależnie czy jest to suw ssania czy sprężania. Nie ma to nic wspólnego z generacją instalacji gazowej.

 

IIIgen to wtrysk gazu biorący pod uwagę: sygnał sondy lambda, TPS, obroty itp. Podobnie jak IIgen. Dzieki temu może być zamontowany np. w silniku z wtryskiem mechanicznym, w którym to nie da rady zainstalować IVgen.

 

IVgen kożysta tylko z czasów wtrysku benzyny. NIe jest jej do pracy nic innego potrzebne. IV gen może pracować jako sekwencyjna, półsekwencja, fullgrupa jak również podłączona do jednego wtryskiwacza w jednopunkcie. Zmienia się tylko sposób podłączenia wtryskiwaczy gazowych.

 

Sekwencja to taka potoczna nazwa IVgen, która nie zawsze oddaje prawdziwy sens jej działania, jednak taka właśnie się przyjęła.

Jeżeli prawdą byloby to co piszesz to ciekawe jak działałaby IVgen w takim np. Seicento z jednopunktem? A jednak działa!

 

Upraszam o doradzanie w sprawach o których ma się pojęcie lub chociaz 100% pewność :evil:

 

PS.

"nie ma mozliwosci zalozenia instalacji IV gen., jakby pan mial samochod na wielpunkcie to co innego"

 

Nie doczytałem tego wcześniej.

Panom po prostu nie chce się przerobić wiązki instalacji.

Widziałem dwa samochody z wtryskiem jednopunktowym: Seicento 900 i Fiesta z silnikem Endura. Oba miały założoną IVgen, czyli jednak można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dwa samochody z wtryskiem jednopunktowym: Seicento 900 i Fiesta z silnikem Endura. Oba miały założoną IVgen, czyli jednak można!

a możesz mi podać nazwę tych "sekwencji"??? bardzo mnie ciekawi jak jakiś spec założył do jp VI gen....

i gwarantuję ci że nie była to sekwencja...

 

I WIEM O CZYM PISZĘ !!!!

I generacja prosta budowa i prosta zasada działania samochody gaźnikowe

II generacja zastosowanie dodatkowej elektroniki, która głównie reguluje ilość gazu napływającego do silnika dla uzyskania odpowiedniego składu mieszanki gazowo-powietrznej samochody z wtryskiem benzyny wyposażone w sondę lambda i katalizator

III generacja indywidualne doprowadzenie gazu nadciśnieniu do każdego cylindra oddzielnie przy centralnie regulowanej dawce gazu (wtrysk centralny) nowoczesne samochody wyposażone w kolektor dolotowy wykonany z tworzyw sztucznych

IV generacja sekwencyjny wtrysk gazu poprzez indywidualne wtryskiwacze do [glow=red:c00437a354]poszczególnych cylindrów na podstawie oryginalnych sygnałów pobieranych z wtryskiwaczy [/glow:c00437a354]benzyny przede wszystkim nowoczesne samochody spełniające normy EURO III i EURO IV

 

TO JAK PRZY WTRYSKU JEDNOPUNKTOWYM WIDZIAŁEŚ SEKWENCJĘ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W seicento 900 siedzi nadal to: http://www.lecholpg.pl/pl/oferta_sec.html I DZIAŁA!!!

 

Wiem jak działa IVgen, wiem jak I i II. A wiesz skąd wiem? Bo sam je założyłem!

 

Wtryskiwacze LPG są uruchamiane masą benzynowych. Jesli masę JEDNEGO wtryskiwacza benzynowego podłączysz do czterech gazowych to wszystkie będą się otwierały jednocześnie. Wystarczy dobrać śednice dysz. Będzie to działąło jak Full group.

Jeżeli tego nie rozumiesz to zakończmy polemikę na tym co każdy z nas wie.

 

PS. Mam wrażenie że "Twój" opis gen. instalacji gazowych juz gdzieś czytałem.

Może dodasz coś o zasadzie działania.

 

PS 2. Jak tak dalej pójdzie to zeskanuję homologację tej instalki z tym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!