Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyjęcie radia fabrycznego z wyświetlaczem i pilotem.


Rekomendowane odpowiedzi

Fabryczne radio w phII zawsze gra bez kluczyka, tylko wyłącza się po 15 minutach. Jak włożysz kluczyk i przekręcisz raz, to wtedy będzie grać non stop. Być może ktoś przełożył kable w kostce albo coś zmostkował. Znajdź na forum rozpiskę kostek ISO i podejrzyj jak jest u Ciebie. Ja mam zrobione tak, żeby niefabryczne radio grało non stop bez kluczyka, ale jak zapomnę wyłączyć to już nie odpalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie muszę poszukać rozpiski kostek i to sprawdzić, ale radio wyłącza się samoczynnie jak wyłączę samochód- i analogicznie włącza się, jak odpalam, moje pytanie bardziej brzmi, czy takie coś nie rozładuje mi akumulatora do zera??- ostatnio coraz więcej grzebię w aucie, i fajnie jak może grać samo radyjko :)- mam nadzieję, że takie podpięcie nie będzie pożerać prądu?? jak myślicie

 

który kabel trzeba wypiąć, by radio nie grało bez kluczyka a trzymało ustawienia

 

1 - biało fioletowy kabelek - GALA sygnał sterujący głośnością radia w zależności od prędkości auta,
2 - brak w kostce samochodu bez instalacji glosnomówiacej - MUTE sygnał wyciszenia radia przez telefon,
3 - szaro biały - K-BUS diagnostyka radia np. za pomocą VAG,
4 - brązowo czerwony +12V ze stacyjki,
5 - czarno niebieski +12V przy Navi sygnał przeciw kradzieży SAFE,
6 - szary niebieski - podświetlenie radia
7 - czarny niebieski - +12V stały z akumulatora - podtrzymanie pamięci,
8 - brązowy - (-) masa. 

Edytowane przez potentila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim RX4 rocznik 2000, CD TunerList - kluczyk wyłączony muszę radio włączyć przyciskiem i nie dotykawszy nic gra około 30 minut. Kiedy gaszę silnik radio się wyłącza, więc jeśli chcę posłuchać radyjka na postoju znowu włączam. Oczywiście w stacyjce mam pozycję 1 - radio się nie wyłącza i kontrolki nie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

1. Ja wyjmuję przy pomocy nitów o odpowiedniej średnicy (4 sztuki) - wciskasz i wyjmujesz radio.

 

Odpowiedniej, czyli jakiej?

Któryś z TYCH podejdzie?

 

Chciałem sprawdzić radio w mojej Megi, bo ponoć miało czytać mp3 z płyt CD MP3 ale tego nie robi i chcę sprawdzić model i ewentualnie rozważyć zakup innego radia

Edytowane przez Loram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!