Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic I Ph II] OPONY LETNIE


katin79

Rekomendowane odpowiedzi

[CIACH!!!]

Takiej opcji raczej był nie chciał stosować, bo oprócz tego że średicę będe miał inną to jeszcze dojdzie inna szerokość.Choć z drugiej strony to że opona będzie szersza pewnie bedzie mniej widać.Raczej bym wolał zmiane na 185/65/14 ponieważ jest to opona bardzo popularna i jak będe zmieniał tył to nie będzie problemu z wyborem i zakupem.

[nie cytujemy całości posta pod którym odpowiadamy :) ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrg, będzie to kiepsko wyglądało naprawdę jak przedmówca napisał abs może ci wywinąć psikusa, do tego przy zakupie nowych opon różnica jest rzędu 60 zł na 2 oponach przy np fuldzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K co do wygladu może być lipa.Dziwi mnie tylko ten ABS o którym piszecie że może żle funkcjonować.A co mają powiedziec Ci którzy do takiego auta wkładaja felgi 16 lub 17 cali.Według moich obliczeń różnica na obwodzie między 185/70/14 a 185/65/14 wynosi 18 mm to odległość między błotnikiem i pod względem wysokości zmieni się o 9mm.Biorąc pod uwagę że kupie nowe opony a na tyle są trochę starte to róznica będzie jeszcze mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrg, będzie różnica właśnie wynikająca z mniejszego obwodu podczas hamowania auto może zachować się dość dziwnie

Biorąc pod uwagę że kupie nowe opony a na tyle są trochę starte to róznica będzie jeszcze mniejsza.

to najgłupsza rzecz jaką chcesz uczynić zawsze lepsze opony zawsze zakłada się na tył. obejrzyj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K wszystko się zgadza, ale ja nigdzie nie napisalem że mam łyse opony na tylnej osi.Ogólnie wszystkie opony są O.K poza jedną z przodu zjechaną od przestawionej zbieżności.Jak by nie to to jeszcze spokojnie ze dwa sezony by śmigała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opony które mają już za sobą określony przebieg a co za tym idzie siłą rzeczy ich bieżnik jest gorszy od opon nowych. Więc powinieneś je przełożyć na przód, a na tył powinieneś zamontować opony nowe. To kwestia bezpieczeństwa a nie czyjegoś widzimisię. W ten sposób pozbędziesz się niebezpieczeństwa w postaci nierównomiernie zużytych opon przednich na których to jazda nie jest najbezpieczniejsza ( o ile obecne tylne opony zużyte są równomiernie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Czy takie opony można założyć do Scenica na standardowe felgi stalowe?

 

Mam takie w niezłym stanie i się zastanawiam czy da się jeździć na takich. Jakie będą wady takiego rozmiaru opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z rąk prywatnych chociaż kupione przez komis to może oni coś nakręcili chociaż z drugiej strony wiem, że auto miało jako nowe alufelgi i czujniki ciśnienia w oponach a teraz nie ma ani tego, ani tego więc pewnie oryginalne koła "zaginęły po drodze" a założono stalówki i opony, które były "pod ręką". A może były koła alu z systemem PAX i ktoś zmienił na zwykłe bo tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!