Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II - 2.0 benzyna- prośba o opinię co do awaryjności


fulcrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zastanawiam się nad zakupem Megane II 2.0 benzyna od znajomych. Autko ma jakieś 130 tys przebiegu, 5 lat zawsze serwisowane w ASO. Megi nie miała żadnego poważnego crasha, tylko obtarcia i stłuczki parkingowe- jeździła nią kobieta...

 

Obecnie też mam Megi, tylko że jedynkę z roku 1999 i stąd moje pytanie:

 

Czy megi II w wersji 2.0 benzyna będzie mi się "sypała"? Jak napisałem powyżej obecnie stan autka jest ok (ASO) chodzi więc bardziej o to jak sprawa będzie przedstawiała za 50 tys km.

Czy części do wersji 2.0 benzyna są znacznie droższe niż np. do 1.6 benzyna? Pobieżne przejżenie katalogów producentów zamienników pozwala mi stwierdzić, że chyba nie jest łatwo o jakikolwiek zamiennik do silnika 2.0 (sprzęgła, tłumiki, katalizatory).

 

Dajcie proszę znać co sądzicie- szczególnie posiadacze wersji 2.0.

 

PS do zapłaty miałbym około 20k PLN

 

POZDRAWIAM,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój póki co ma ok 83tys km i odpukać nic złego się nie działo. Ceny są różne. Niektóre tańsze niż w np. 1,6 16V (koło zmiennych faz rozrządu) a niektóre droższe. Ogólnie dysproporcji nie ma. Tłumiki i katalizatory dobierzesz zawsze. Niektóre części są identyczne z innymi wersjami silnika. Np. uszczelka miski olejowej była identyczna jak w którymś dCi. Jeśli chodzi o sprzęgło, to w 2,0 go nie ma. Jest za to koło dwumasowe jak w 1,9 dCi. Skoro w tamtym silniku wytrzymuje 270Nm to i 190 Nm z benzynowej 2,0 wytrzyma tymbardziej. Lepiej nie wiedzieć ile takie koło kosztuje :mrgreen: Czy coś sie nie posypie w aucie przy 180tys km? Na to pytanie nie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!