Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moja renia bardzo źle odpala!!! I pali całe 1


Remcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Moja renia nie chodzi na wszystkie tłoki i sie zastanawiam dlaczego. Wymieniałem cewki i niewiem dlaczego palą sie. Po za tym bardzo ciężko ją odpalić trzeba gazować i kręcić rozrusznikiem. A co do silnika jest to 2.0 w benzynie 8V.

 

Dziękuje wszystkim za pomoc.

 

13.01.08

 

Problem rozwiązany poprzez kupienie kabli zapłonowych WN i świec EYQEM...

 

Niestety rodzi sie nowy problem dotyczący ciężkiego odpalania.

Do rzeczy:

Otórz zawsze po dłuższym postoju np całą noc gdy pale ją to zaskakuje ale po 1 sek gaśnie. Musze trzymać gaz i ją odpalać. Niewiecie dlaczego? Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał?

Niestety jeszcze jeden problem :mrgreen:

Niestety ale pali mi aż 16l gazu na 100 km co to może być ?????????

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2.0 8v do oszczędnych silników nie należy - spalanie na poziomie 11-13 litrów Pb na 100km po mieście to norma i nie jest to nic niezwykłego.

 

Spalanie gazu może wynikać ze złej regulacji mieszanki, ale wiele (poniżej tej wartości dla Pb) raczej nie zejdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam spalanie na kompie 13.8 - robię krótkie dystanse, jest zimno itp - nie ma rady.

 

Jest multim tematów nt. LPG więc poszukaj powinieneś znaleźć rozwiązanie

 

Co do gaśnięcia po dłuższym postoju to miałem też takie coś. Gdy go odpalałem w ciągu dnia było ok, tylko przy odpalaniu po nocnym postoju gasł po 1 sek. Następne odpalenie było już normalne. Przyczyną okazał się silniczek krokowy. Po jego wymianie na nowy problem ustał - silniczek kosztował koło 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśle i zobacze, ale wiesz ja nie mam tak że tylko raz gaśnie po 1 sek, tylko po nocy on mi wogóle nie chce zapalić, musze dodać gazu zapalić ją i trzymać na gazie bo gaśnie. Dopiero po mniejwięcej 30 sek moge puścić gaz :mrgreen:

P.S. Co do silniczka krokowego poszukam na szrocie :mrgreen: . Pracuje mój kolega więc doradzi i morze znajde zwijacz bo mi sie kontrolka Air-Bag świeci :)

 

A jeszcze jedno mam taki problem, że gdy jade około 100km/h to trzęsie mi sie kierownica jak szalona, po wywarzeniu kół troche mniej ale dalej trzęsie, czy to morze być wina przegubów? Bo z lewej strony strzela jak skręcam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remcio, mam dla Ciebie mała propozycje na teścik, pamiętam, ze podobny objaw miałem w Scorpio, masz chyba "stara" instalacje LPG. Prosiłbym Cie o to, żebyś zgasił samochód nie na LPG tylko przełączył na PB na pół minuty i dopiero wyłączył silnik.

Zobacz czy następnego ranka będzie podobna sytuacja.

 

A co do drugiego problemu.... To pytanie musisz zadać w odpowiednim wątku. Jeden temat = jeden wątek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox ale nie chciałem otwierać kilkunastu tematów ale na następny raz mam nauczkę.

Niestety ale sie mylisz co do instalacji jest to sekwencja założona około 2001r i najprawdopodobniej nie jest dostrojona bo jak mi facet ją stroił nie chodziła na jeden gar :mrgreen:

Ale sprawdze twoją teorie jak tylko założe sklejoną chłodnice i nową nagrzewnice :mrgreen:

A jakby to nie pomogło to założe silniczek krokowy od drugiego silnika.

Zmieniałem silnik bo stary miał progi w cylindrach :)

Jeśli te czynności nie dadzą efektu to jeszcze pomyślimy co i jak.

Nie wiesz czego tak sie morze trząść kierownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upsssss, sorki

Brałem pod uwagę również możliwość, że cofa Ci się paliwo i dlatego napisałem o tym, żebyś zgasił samochód na PB.

Z tego co wiem to jeśli LPG nie jest dobrze wyregulowany, to również może powodować problemy w pracy na PB. Rozjeżdża się mapa wtrysków PB

Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no nic sprubuje z krokowcem i z wyregulowaniem LPG ale musze też niedługo pojechać na wymiane rozrządu to przyokazji podregulują mi zawory.

 

Co może powodować trzęsienie sie kierownicy jak myślisz?

 

[ Dodano: 2009-01-26, 20:40 ]

Wymieniłem krokowiec i nadal było źle :mrgreen:

Okazało sie że była to wina nieszczelnego dolotu. Za krokowcem dochodzą dwa węże i ja tam mam jeszcze 2 zaślepki z czego jednej nie było i to była cała przyczyna złego odpalania.

Co do zaworów okazuje sie że mój silnik ma chydrauliczne zawory :-?

Niestety ale nie chodzi na jeden cylinder; jutro jade pod kompa, bo mechanik powiedział że mieli taki przypadek i facet robił głowice i takie tam, a gdy poszedł samochód do serwisu aż na jeden miesiąc :shock: okazało sie że był błąd. Jutro więc jade pod kompa i zobacze co i jak :mrgreen: Modle sie żeby to było tylko tego przyczyna :roll:

 

[ Dodano: 2009-01-28, 15:05 ]

Niestety błędu nie było :) Sprawdziłem wtryski i ine jestem pewien czy dobrze chodzą bo jak kręce to podaje kolejno tak:1,2,4,3 Nie wiem czy nie powinien podawać parami prosze o pomoc!!!! Cały czas nie chodzi na jeden gar przynajmniej nie chodzi tak jak powinien. Swieca jest czarna i dużo spala.Kable eymienione jeszcze sprubuje cewke. Co do ciśnienia to na zimnym jest spadek cisnienia ne jedenym garze, a na ciepłym mniejwięcej ciśnienie jest podobne do reszty przynajmniej nie odstaje.

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na zimnym jest to spadek rzędu 3 atm może troche mniej i tyle; a na ciepłym nie ma spadku wcale.

Poprostu już sie załamuje <ok>

 

[ Dodano: 2009-01-28, 19:09 ]

Właśnie zkładam przpustnice bo jak wyjmowałem listwe z wtryskami to czujnik położenia przepustnicy którego nie da się odkręcić (jest [cenzura] dostęp do niego). Więc musiałem całą przepustnice wyjąć. :-/ Teraz jak to poskładam zmienie przerwe w świecach i zobacze jak będzie. Przeglądałem posty i znalazłem takie coś żeby zmniejszyć przerwe świecy na złym garnku(cylindrze) i jeśli wtedy zadziała to coś jest z elektroniką. Zastosuje sie i dam znać koło 10.00 wieczorem.

P.S.Jestem zdenerwowany do potęgi n-tej :-x .

Na forum wysławiamy się cenzuralnie.

Zalecam pisanie z polskimi znakami w całym tekście.

 

[ Dodano: 2009-01-29, 17:15 ]

Witam ponownie.

Zmieniłem przerwe i zmieniłem cewke ale to nic nie pomogło. Zaraz sie załamie. :mrgreen:

Prosze o pomoc!!!

 

[ Dodano: 2009-01-30, 12:52 ]

Niestety ale czeka mnie zrywanie głowicy :P Z jaką siłą dokręcać głowice? Chodzi mi o siłę którą mam ustawić na kluczu dynamometrycznym.

 

[ Dodano: 2009-02-03, 20:46 ]

Już chyba znam przyczyne. Głowicy nie zdejmowałem ponieważ postanowiłem sprawdzić luzy zaworowe i co?! Okazuje sie że na 2 (nie działającym tłoku) Zawór wylotowy wogóle nie ma przerwy (luzu). W najbliższym czasie wyjmuje płytke i jade dać do podszlifowania. Zdam relacje czy pomogło.

 

[ Dodano: 2009-02-05, 21:35 ]

Nareszcie moja renia odżyła pięknie pracuje. Po wymianie płytki oczywiście. Niestety mało co nie doszło do wybuchu przez 1 wadliwą obejme od paliwa. robote zostawiam na jutro. Dlatego przestrzegam "Obejmy od paliwa bają być najlepiej nowe!!!" Przestrzegam żeby uniknąć kłopotu!

 

[ Dodano: 2009-02-06, 17:28 ]

Nowe obejmy założone i autko chodzi jak marzenie :P . Czeka mnie jeszcze zmiana rozrządu. Ale jednak luzy mogły to spowodować i spowodowały. A i filtry od gazu też do wymiany bo nie wchodzi na obroty. Przy okazji gazownik mi ją przereguluje :P

P.S. Teraz kwestia sprawdzić ile będzie paliła. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!