Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy padła skrzynia ???


damnek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam dziwny problem. Podczas jazdy brakło biegów.

Objawy są następujące: wbijam jakikolwieg bieg no i stoje w miejscu, prędkościomierz działa, po wcisnięciu sprzęgła prędkościomierz spada na zero więc chyba sprzęgło działa, półosie sie nie kręcą dlatego mysle, że przeguby sa ok. No i jeszcze podczas holowania prędkościomierz był na "zero".

Czy to może byc skrzynia (układ różnicowy) ??? Czy moze sprzegło albo przeguby???

Może ktoś miał taki problem??

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Megane 1,6 8V Silnik K7M Skrzynia JB1 198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznicowka nie do konca... wtedy jedna poloska by ciagnela...

 

jes tak: silnik > sprzeglo > skrzynia > poloska > dyfer > poloska.

 

dlatego tez auta maja tendencje do tego ze biorac zakret jedno kolo chetniej sie uslizguje. chyba ze sie myle... to poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc dyferencjał, bo w czasie pokonywania zakretu, jedno kolo ma krotsza droge do przejechania niz drugie, a co za tym dzie kreca sie z roznhymi predkosciami. A przy ostrym pokonywaniu zakretow wlasnie jedno sie uslizguje, bo traci przyczepnosc. Wtedy wiekszy odsetek mocy jest na nie przekazywany, bo ma mniejsze opory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to wszystko wskazuje na mechanizm różnicowy. Na biegu pcham Megi jak na luzie :) Wszysko będzie jasne po niedzieli, bo z kumplem wyprówamy silnik ze skrzynia na zewnątrz. Dzieki za wszystkie spostrzeżenia. Napisze co w ostateczności siedziało. pozdrawiam

 

Megane 1,6 8V Silnik K7M Skrzynia JB1 198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak Ziolo piszesz. Wyskoczyl pierscionek - obeszlo sie bez wyciagania skrzyni.

Wyciagnelem lewa poloske no i wszystko bylo jasne. Tylko zastanawiam sie na jak dlugo starczy ten nowy :):):)

 

Megane 1,6 8V Silnik K7M Skrzynia JB1 198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją droga ile kosztuje wymiana skrzynki w Megane I ?

 

ja ma fajny warsztacik, w którym wykonuje dobre przeglądy itp ale chcieli 500zł.... to Warszawa więc ceny sa nieco wyższe ale ok 30km za Wawa wymieniałem skrzynię za 250zł; typowe taniości bo napraw dokonują tam taksiarze , ale póki co odpukac wszystko działa a i na inne elementy które tam wymieniłem nie narzekam...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, napisze tutaj bo jest o skrzyni biegow.

Mam Megane Classic z 98. podejzewam ze padla mi skrzynia, bo podczas jazdy samochod wydaje dzwieki podobne do bolidu F1. Najpierw cos tarlo (taki dzwiek slyszalem), a teraz wyje. Czy kogos z Was spotkalo to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!