Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane ph2 Kombi


wolverin33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu mojego pierwszego auta, wybór padł na Renault Megane rocznik 1999-2002 w wersji kombi z silnikiem 1.4 bądź 1.6 . Mam pytanie do użytkowników tego forum jak sprawuje ten model z wymienionymi wyżej silnikami. Mam również pytanie odnośnie wyposażenia standardowego w tym modelu, a w szczególności interesuje mnie odpowiedź na pytanie czy w tym roczniku były montowane standardowo cztery poduszki powietrzne? Gdyż wyczytałem na jednej ze stron że Renault w tym modelu wprowadziło na wyposażenie standardowe cztery poduszki powietrzne, a w ogłoszeniach są modele które na wyposażeniu mają tylko jedną poduszkę czyli wskazywałoby to ze są powypadkowe.

 

Za odpowiedź dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taką megankę jak radek-sląsk, i bardzo sobie chwalę komfort jazdy i wyposażenie jakie mam (czyli full opcja).

 

PS.

i tak na marginesie napiszę że za miesiąc będę sprzedawał jak coś. więcej informacji na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ale raczej 1.6 16 V fajny silniczek dynamiczny i nie spala dużo. 1.4 16v wydaj mi się trochę za słaby zwłaszcz do kombi bo HB dawał radę. A jeśli chodzi o wyposażenie to może być różnie: 4 poduch powinny być a reszta to zależy od pierwszego nabywcy np: ja mam wersję RXE gdzie większość tych wersji lub niższych ma klimatyzację a ja nie mam. Lub jeden z kolegów ma wersję RT (chyba najbogatsza ) a nie miał w niej halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 16v a 1.6 16v w spalaniu za bardzo się nie różnią, choć to zależy od nogi. ja jestem aktualnie na poziomie 9.5 litra ( według producenta ma 9.6)- tylko w mieście aktualnie + zima. Mają w standardzie 4 poduchy. Szczerze polecam jak chcesz wejść w benzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja jestem aktualnie na poziomie 9.5 litra

No to ja powiem, że przy swoim 1.6 16v mieszczę się średnio w spalaniu 8l/100km, oczywiście w warunkach zimowych po mieście, a nawet schodzę poniżej tego.

1.4 16v na kombi gdy będziesz jezdził pod pełnym obciążeniem auta, to niestety brak mocy da się odczuć, skutkować to będzie kręceniem silnika na wyższe obroty a tym samym wzrośnie zużycie paliwa. Na ubezpieczeniu OC też nie zaoszczędzisz, bo stawka taka sama jak za 1,6 więc...warto się jeszcze nad pojemnością silnika jednak zastanowić. A myślałeś o sedanie? Sam bagażnik ma większy niż w kombi, przestrzeń bagażowa po złożeniu siedzeń jest również większa, jedynie wysokość załadunku, wiadomo, niższa. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!