Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klopot z LPG


Tom24_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GazMajster
V generacją nazywają instalacje do CNG- czyli na gaz ziemny. Więc jest!

V generacja to sekwencjaa czyli IV lecz w fazie ciekłej. Cała różnica w teorii. Zupełnie inaczej w samej instalce.

 

[ Dodano: 2007-12-17, 14:27 ]

A co to jest KROKOWIEC czy KROKÓWKA??

Jest ww samochodzie ccoś taakiego jak ilniczek krokowy biegu jałowego, aa wyposażone w LPG mają silniczek krokowy dawki gazu. To chyba o to chodzi. Jeśli chodzi o regulację, to ustawia się go w programie komputera gazowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podłacze sie do tematu.

Strzelam w ciemno, ze masz IIgen. W Twoich problemach pomaga nakładanie sie paliw. Jednym słowem po przełączeniu na gaz jeszcze kilka sekund podawana jest benzyna.

mogłby ktoś rozwinąc ten cytat o co chodzi z tym nakładaniem sie paliw bo czeka mnie wizyta u gazownika z tym samym problemem i chciałbym wiedziec cos na ten temat zeby podsunac im taka mysl bo jak zawsze oni "nie wiedza od czego to jest widocznie tak musi byc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To magiczne nakładanie się paliw realizuje emulator wtrysków. A po co? Otóż po przełączeniu na LPG w IIgen. zanim gaz przebędzie drogę od reduktora do końca kolektora mija chwila czasu. Aby w tym czasie silnik nie pozostał bez paliwa (jakiegokolwiek), wtryskiwacze benzyny są jeszcze aktywne. Czas tego nakładania jest ragulowany. Regulacji czasu w najprostszych emulatorach dokonuje sie potencjometrem a w centralkach LPG wyposażonych w takowy emulator, czas ustawia się z komputera poprzez kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za wyjasnienie teraz przynajmniej moge jechac i wrazie czego wytłumaczyc o co mi chodzi.Swoja droga niby spece a g.. sie znaja.

 

[ Dodano: 2008-01-06, 21:23 ]

Witam!

Bylem na regulacji gazu powiedziaęlm o co chodzi ze mi gasnie jak przełanczam gdy jest zimny i powiedziaęlm zeby nakladanie sie paliw mi zmienili i sie okazało ze było za długie tzn 0,5 sek zmienil na 0,3 i jest teraz wszystko ok.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!