Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szyberdach elektr.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak co to pisz :) może jeszcze jest szyberdach do megi u mnie :( co prawda już go jakiś baran zbił ale prowadnice powinny jeszcze być :) silnik szyberdachu mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat dość stary, ale trochę go odświerzę.

Pierwszy przymrozek w tym roku i już pech :(

Chciałem uchylić tylny szyberdach, był przymarznięty, wcisnąłęm przycisk, coś "chrupnęło". Lewa strona szyberdachu otwiera się, prawa nie, jak zamykam to w momencie kiedy szyberdach się zamknie słychać takie "terkotanie" po prawej strnonie tego szyberdachu.

Ciekaze czy coś się urwało czy tylko przeskoczyło?

Pozdrawiam

Jacek1l

Wczoraj odkręciłem szybę i uruchomiłem uchylanie się szyberdachu - lewa strona poszła do góry, prawa nic.

Dalej uruchomiłem otwieranie szyberdachu - lewa strona wysunęła się do tyłu, a prawa podniosła się jak przy uchyleniu.

Następnie zamykanie - lewa cofie się, prawa stoi w położeniu "uchylnym".

W momencie kiedy szyberdach zamyka się obie strony chowają się.

Myślę więć, że nic się nie uszkodziło, a tylko przeskoczyło jak to opisał rtomicze.

Niestety nie mialem już czasu sprawdzić czy sposób rtomicze pomoże, ale jak już się za to wezmę to dam znać.

Pozdrawiam

Jacek1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Ja mam podobny problem.

 

Jeżeli otworzę szyberdach do on nie chce mi się zamknąć, czasami bywa tak, że jak otworzę go trochę to też nie mogę go zamknąć ale otworzyć dalej się otworzy. Jak chce go zamknąć muszę rozbierać oświetlenie wewnętrzne i wyciągać silniczek i coś z krańcówkami się pobawić. W zimę jak spadł zamarzający deszcze kolega chciał go otworzyć i tak jakby od tamtej pory tak się dzieje. W poprzednią wiosnę/lato jak kupiłem auto nie miałem styczności z taką sytuację.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Poszukuję u Was jakiś porad co zrobić aby działał znów jak należy.

 

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów ! Od dwóch dni jestem posiadaczem Renault Scenic . Auto zostało sprowadzone z Niemiec . 2001r , poj. 1,6cm3 , benzyna . Mam problem z szyberdachem . Jak go kupowałem szyberdach był sprawny . Lecz na drugi dzień przestał poprawnie działać ( niedomyka się ) . W samochodzie mam dwa szyberdachy . Tylny działa bez zarzutu . Natomiast przedni podczas zamykania "niedojeżdża" do końca , tylko zatrzymuje się 2-3 cm przed całkowitym zamknięciem . Poradzono mi abym cały mechanizm i prowadnice przesmarował wazeliną techniczną . Pomogło tylko połowicznie . Szyberdach nadal zatrzymuje się w tym samym miejscu . Lecz gdy lekko go cofnę do tyłu i z powrotem próbuję zamykać to się zamyka . Nie zawsze udaje to sie za pierwszym razem . Co jeszcze można zrobić z tym fantem aby szyber zaczął działać poprawnie ?

 

Dodano: 23 cze 2016 - 11:48

Problem z szyberdachem rozwiązany ! :applause: A teraz pójdę sobie na <piwko>

Edytowane przez hornet2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!