Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bliźniaki - Seat Leon I vs Megane I


evo

Rekomendowane odpowiedzi

Moja matka ma passata 99, od nowości u nas. Przeleciał już 180tkm i absolutnie nic się z nim nie dzieje, ani razu nie był w serwisie poza okresowym przeglądem. Zawsze serwisowany w ASO. Naprawdę Renault przy przebiegu jak passat (miałem wcześniej clio przy takim przebiegu i teraz jedno megane ma taki) już zaczynało się sypać, a w tym passacie wszystko ładnie działa i we wnętrzu nic nie puka/stuka/trzeszczy. Ciężko w to uwierzyć, ale tak jest, rodzice zawsze średnio co 3-4 lata zmieniali auta, ale odkąd ten passat jest u nas to aż żal go sprzedawać bo jest bezawaryjny. I to się nazywa jakość.

 

Kwestia stylistyki jest dyskusyjna bo każdemu co innego się podoba więc tego tematu nie poruszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam wrażenie, że wszystko zależy od modelu czy stylu jazdy ...

Mój wujas miał Pasata, około 8 letniego, i co jakiś czas musiał wydawać kasę ponad normę.

 

Za to mój ojciec miał Uno, gdy kupował miało 6 lat, przez 4 lata nie musiał prawie nic robić! poza tym co trzeba (olej itp.). Fakt ze w piątym roku użytkowania nagle uzbierało sie tego sporo, ale i tak wyszło dosyc tanio, bo części mozna dostac tanie (wymiana wielu częsci poniżej 1,2 tzł).

Nawet nagle w ciągu pół roku pojawiła się rdza :)

widać do 10 lat trzymają się bdb, a potem ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt. Blachy w Fiacie wytrzymuja 10 lat i tutaj nie mozna miec zastrzezen. Trzeba przyznac ze Fiat nie jest droga marka wrecz jego auta maja jedne z najnizych cen. Ale na blache nie oszczedzaja. Mialem w rodzinie pare lat temu Punto. Od nowosci i pojezdzilo 10 lat i nic nie trzeba bylo robic. Kolega ma 11 letnie UNO i teraz sie zaczyna pojawiac rdza.

 

 

No ale w Megance II przednie nadkole jest juz z tworzywa. A w Espace III prawie cale auto bylo wykonane z tworzywa. Ja widze wiele plusów w takim rozwiazaniu. Nie ma rdzy, auto mniej wazy itp. Fakt jak peknie trzeba kupic nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tu fiata uno nie przyrównywał do punto bo to jest róznica najmniej dekady jakość się naprawdę poprawiła i coś mi się wydaje że producenci wszystkich marek zweitrzyli o co chodzi i te obecnie samochody nie bedą już takie trwałe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!