Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup megan II kombi 1,9 - mile widziana pomoc


siwyjac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum więc na początku się przywitam :oops: .

Jako, że w sierpniu powiększy mi sie rodzina planuję zmianę samochodu.

Pomyślałem, że kombi będzie najlepszym wyborem. A że teraz toczę się cytrynką C3 wybór padł na kolejnego francuza.

Mój wybór to Megan II kombi z silnikiem 1,9 dCi.

 

na początku porozglądałem się na Allegro i znalazłem trzy interesujące oferty:

 

1

2

3

 

co myślicie o tych samochodach ?? oczywiście na podstawie opisu i zdjęć :oops:

 

Ciekawi mnie też, czy w ASO Renault-a na podstawie numeru VIN da się wszystko sprawdzić ?? Czy należałoby też podjechać na stację kontroli pojazdów ??

 

Na co jeszcze zwracać uwagę ??

Wdzięczny będę za każdą sugestię i radę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając zbytnio - w każdym opisie jakieś kwiaty - siedem biegów (max 6 :oops:, osiem poduszek (max 6:), 5,5 l na trasie (przy prędkości 140-160 koło 6,5 -7 l) ....

W ASO - jedynie naprawy gwarancyjne, dokładne dane jedynie w stacji firmującej dany wpis.

Polecam bardzo wnikliwe sprawdzenie - było to już pisane na tym forum dziesiątki razy, ale POLECAM SZCZERZE ... mechanik-blacharz na dzien dobry co by nie tracić pieniędzy jak niewypał, potem przegląd (pełny powinien zawierać także sprawdzenie lakieru) w ASO (około 250 zł, ale można i trafić i za 100 (miałem rabat z 250 :oops:

 

PS: z mojej praktyki poszukiwań meganek kolejnych - ich więcej opisów kwiecistych jakie to auto super igiełka itd, tym gorsze się okazywało, więc polecam mega'n czujność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też te 7 biegów rozbawiło :oops: pewnie sprzedający policzył 6 do przodu + wsteczny = 7biegów.

 

a tak na poważnie to zastanawiam się czy nie zatrudnić rzeczoznawcy z PZM-otu do sprawdzenia auta. oczywiście poza wizytą w ASO.

tylko muszę się zorientować w kosztach takiej usługi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sprawdź to czy działa elektronika np. szyby bagażnik i treść komunikatów w komputerze pokładowym, później sprawdź czy nie był malowany najłatwiej sprawdzić czy nie ma zacieków lakieru na drzwiach pod listwami ozdobnymi tam przeważnie są jak było coś malowane i czy podczas otwierania drzwi ograniczniki się nie tłuką jak trzeszczą to mogła być uderzona w tą stronę i nie chciało się wymienić ogranicznika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znając "okazje" i same bezwypadkowe egz. jeśli nie inetresuje się malowany egzemplarz ja bym sugerowal aby sprawdzenie autka zaczynac od pomiaru lakieru. Jeśli elementy będa lakierowane to podejmiesz decyzję co dalej i czy warto ponosić dodatkowe koszty dalszego przeglądu.

 

Ja wiem, że nie chcę lakierowanego auta więć u mnie to zawsze kończy oględziny i przy kilku autach pozwala trochę zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!