Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup Scenic-a II ( Grand czy Standard)


siwyjac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chodzi mi po głowie zmiana samochodu. Najpierw myślałem o kombi (Megane II) lecz małżonka upiera się przy przestronnym aucie więc myślę o Scenic-u II.

Nie miałem okazji do porównania wersji o standardowych wymiarach z wersją grand, więc proszę Was o pomoc.

Czy wersja podstawowa ma wystarczający bagażnik by zmieścił się tam wózek plus łóżeczko turystyczne i inne bagaże ?? Czy raczej rozglądać się za wersją przedłużoną ?

Z drugiej strony spora część jeżdzenia to miasto i nie wiem jak wygląda przemieszczanie się i parkowanie takim prawie autobusem :mrgreen: (grand)

Ceny wersji normalnej i przedłużonej są prawie takie same (auto z rocznika 2005) więc w grę wchodzą tylko walory praktyczne...

 

wdzięczny będę za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Tez miałem ten problem i posłuchałem rad znajomej co już miała scenica. Do małego dziecka grand będzie o wiele lepszy i praktyczniejszy.

Co do jazdy po mieście i parkowania... wcześniej miałem Matiza i różnica jest ogromna ale zakup czujnika cofania + pamiętanie o tym że scenic ma dość (jak dla mnie) szerokie drzwi (potrzeba więcej miejsca z boku), rozwiązuje problem. Owszem w supermarkecie już nie zaparkuje na każdym miejscu, no i się więcej kierownicą nakręcę ale idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkiego. Mam też małe dziecko (2.5 roku). Uważam że wersja krótka jest wystarczająca. Bagażnik nie jest olbrzymi, na pewno Grand będzie lepszy bo wrzucisz jak do ciężarówki :mrgreen:

Co do łóżeczka to tylko na dłuższe trasy (wakacje?), wózek wejdzie tak jak jest bez problemu - oczywiście zależy jaki posiadasz egzemplarz bo zależy od jego konstrukcji :)

Nie zapominaj że zawsze możesz wyciągnąć jeden fotel z tyłu przez co przestrzeń wydłuża ci się o naprwadę sporo zwłaszcza na długie przedmioty. Tak więc ja bym się tym nie kierował bardziej patrz na stan techniczny, pochodzenie niż jako priorytet stawiać wersję dłuższą.

Co do parkowania to auto owszem jest zwinne (promień skrętu) ale długość jest długością i z mojego doświadczenia (mam swojego 2 miesiace) to widzę że z wersją dłuższa miałbym już większy problem z parkowaniem na zatłoczonym miejskim osiedlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

priorytetem podczas zakupu napewno będzie stan techniczny, przebieg i wygląd.

drugą sprawą będzie właśnie wersja, krótka czy długa...

 

a czy ktoś z Was może mi podać jak duża w litrach jest różnica bagażników w obu wersjach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand 550 l, zwykły - 430 l. Na pewno Grand praktyczniejszy jeśli chodzi o pojemność bagażnika. Jeśli chodzi o opinię, że Grand zgrabniejszy to lekka przesada. Projektantom Renault zabrakło trochę pomysłów i po chamsku wydłużyli tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z Was może mi podać jak duża w litrach jest różnica bagażników w obu wersjach ??

 

Jeśli zależy ci na bagażniku to proponuje Xase Picasso - tam masz pojemność 550 l. Weź pierwszego lepszego z brzegu Scenica w wersji krótkiej i wsadz tam wózek to będziesz miał pogląd na to co możesz a czego nie możesz. Czasem otwór wejściowy to nie wszystko. Czasem wewnątrz bagażnika mogą ci przeszkadzać wytoczki jakieś. Różnie z tym bywa zwłaszcza że nie będziesz mył kółek wózka przed włożeniem do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły Scenic oparty jest na płycie od wersji 3/5 drzwiowej a Grand na płycie sedan/kombi

Nie tylko większy bagażnik ale też większy rozstaw osi i przez to więcej miejsca w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zgodze sie z tym że w wersji Grand jest więcej miejsca w środku, ilość miejsca jest taka sama, większy jest tylko bagażnik. Przedział pasażerski jest identyczny jak do wersji zwykłej. Ja mam wersje zwykłą i nie narzekam, gdy wkłada sie dłuższy przedmiot to wtedy przesuwam fotele w przód troche. A jeśli chodzi o wygląd, to jednak zwykły Scenic jest o wiele zgrabniejszy. Jeśli chciałbyś obejrzeć tak dogłębnie zwykła wersje Scenica to zapraszam do Sosnowca, pooglądasz, przejedziesz sie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, pojechałem 60km obejrzeć granda od 'prywatnego importera'. Jak byłem już w drodze to gościu chciał się ustawić na trochę późniejszą godzinę, a miałem namiar na komis w tej miejscowości więc postanowiłem tam zajechać i pooglądać autka żeby przeczekać do spotkania z gościem. W komisie mieli 2 ładne sceniczki , skończyło się na tym że kupiłem jednego z nich, był o rok młodszy (2005r) od tego drugiego, bardzo ładnie utrzymany, miał trochę słabsze wyposażenie i większy przebieg ( 130tyś. ale pewny - sprawdzony w ASO), wymieniony rozrząd, na 100% nie bity no i nie grand. Do gościa już nie pojechałem ;-). Mam dwójkę dzieci, miejsca jest pod dostatkiem, rozkładane i przesuwane siedzenia to super sprawa. W/g. mnie grand nadrabia tylko większym bagażnikiem i dodatkowymi siedzeniami, ale z opinii kolegi który ma zafirę ,dodatkowe fotele wykorzystywał może ze 2 razy w ciągu kilku lat eksploatacji, a powiększony bagażnik ma sens jedynie wtedy jeśli coś specyficznego ci nie wchodzi np. wózek ci się nie mieści do zwykłego scenica. Byliśmy na wakacjach całą rodziną w zeszłym roku i spokojne wszystko się pomieściło (bez użycia bagażnika dachowego). Co do wyglądu to standardowa wersja bardziej mi się podoba a granda traktuję jako chwyt marketingowy który ma wyjąć więcej kasy od klienta - dotyczy to raczej nowego auta. Nie twierdzę że kupno granda nie ma sensu, tylko tak jak wyżej pisali że na pierwszym miejscu stawiać stan techniczny, przebieg (udokumentowany - VIN w ASO), wyposażenie a gdzieś dalej wersją karoserii. Jeśli chodzi o manewry to trzeba trochę pojeździć i się przyzwyczaić. Po jakimś czasie nie ma z tym problemów, nie jeździłem grandem ale wydaje mi się że jest podobnie. Jeśli nie trafisz na jakąś felerną sztukę to naprawy nie są bolesne. Ja wymieniałem hamulce (tarcze + klocki ok 500zł - bez roboty), teraz mam do wymiany poduszkę silnika (140zł), czyściłem przepływomierz. Autko chodzi jak zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Granda, osobiście wybrałem dla większego bagażnika, poza tym Grand ma chyba większy troszkę rozstaw osi (a może odwrotnie <piwko> ). Mnie się podobają oba i grand i krótki (kótki zgrabniejszy troszku).

Długim jeździ się fajnie nie ma problemów z parkowaniem bardzo dobra widoczność.

Co do dodatkowych siedzeń to mam autko rok i przydały się dwa razy.

Autko do obejrzenia w dziale autka naszych użytkownikow czy jakoś tak pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!