Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana radia i zachowanie funkcji pilota


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Scenica I z 98', chcę zmienić fabryczne radio kasetowe na nowe, lecz zachować funkcję pilota przy kierownicy, który jest błogosławieństwem podczas jazdy. Dowiedziałem się, że należy kupić takie radio, które ma wejście na interfejs, potem trzeba kupić owy interfejs - jest drogi i trudnodostępny, na allegro kicha.

 

1) Jakie radio JVC lub Kenwooda polecacie (na Alpine chyba mnie nie stać)? Cena do 400 zł. Przede wszystkim ma mieć możliwość podpięcia pod fabryczne sterowanie. No i opcja USB byłaby bomba.

 

2)Ceny interfejsów różnią się. Pewnie tym, że jeśli chciałbym mieć nadal informacje z radia na wyświetlaczu, to musiałby wydoić kolejne pieniadze. Zastanawiam się czy warto. Jaki jest ich koszt, to prawda że aż 250zł?

 

3)czy firma specjalizująca się w elektronice audio www.piloty.pl może zrobić takie połączenie? Jakie są to koszty? Korzystał ktoś?

 

4) Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to głośniki również zamierzam kupić. Tylko które są dobre? Moja wiedza kończy się na tym, że mają być "mocniejsze" od radia.

 

[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs w firmie piloty.pl kosztuje 129zl.

Co do radia to wybierz typy pozniej sprawdz w jakiej cenie kosztuje interfejs zeby sie nie zdziwić.

Co do radia samego to nie wiem do jakiej ceny oscylujesz ale do 500zl mozna poszaleć. Warto zwrocic uwage na to aby USB był podlaczany z tyłu radia za pomoca przedłużki - wtedy nie musisz wyjmowac pendriva za kazdym razem jak zakladasz i chowasz panel.

Co do głośników to zorientuj się jaka masz srednice i albo szukasz takich samych albo szukasz czy i jak powiekszyc otwory na wieksze glosniki. Polecam zrobic odsluch np. w Media Markcie. Ja tak kupilem swoje poprzednie na słuch a nie na marke i bylem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyświetlacza, to po pierwsze radio musi mieć takie wyjście, a jeżeli już ma to potrzebny jest kolejny interfejs, który przetłumaczy z języka naszego radia, na język zrozumiały dla wyświetlacza. To tak łopatologicznie i w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!