Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciek oleju


misiek1979

Rekomendowane odpowiedzi

Do 1.6 nie ma uszczelek stalowych, tylko do 1.4 z tego co się orientowałem, a jeśli są, to trudno dostępne.

 

Ja właśnie posiadam metalową. Czy trudno dostępne? nie wydaje mi się. Ja swoją kupiłem za 12zł :) ostatnio po regulacji zaworów dałem starą i nie przecieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

U mnie w Megane (1.4 , 75 KM , 1999r) jakiś czas temu też pojawił się problem że uszczelka pokrywy zaworów zacząła przeciekać podobno mechanik ją zmieniał przy innych naprawach i było to robione ponad 3tys km tylko lub aż tego nie wiem ale wydaje mi się że powinna trochę dłużej wytrzymać , szczególnie że auto nie było jakoś ekstremalnie używane.

Zamówiłem już nową uszczelkę firmy Elring która podobno ma być uszczelką tzw "stalową" przynajmniej taka znalazłem na aukcji i potem podałem jej numer w sklepie motoryzacyjnym i tam w opisie też było że jest niby stalowa , koszt to 35 zł.

Uszczelka będzie wymieniana przez mojego kolegę i teraz pytanie jak dokręcać śruby czy jest określona jakaś siła czy wszystko na wyczucie?

Najbardziej mi chodzi żeby nie uszkodzić śruby lub czegoś w pokrywie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uszczelka zakupiona (Metalowa Elringa) czekam tylko aż się trochę ociepli i będziemy wymieniać

Mam jeszcze jedno pytanie czy dodatkowo do założenia nowej uszczelki muszę wykorzystać jakiś sylikon lub może jakiś klej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie bede zakladac nowego tematu, ale zauwazylam dzis u mnie w renault megane coupe 1,6 benzyna, ze znacznie ubylo mi oleju, na wskażniku pokazujym jego stan. Po otworzeniu maski okazalo sie ze na bagnecie mam minimum oleju ( ok 1cm bagnetu tylko- wiec pewnie to duzo duzo za malo..).

dodam ze auto kupilam dwa miesiace temu i od tego czasu nic w nim nie robilam.

 

zauwazylam takze ze kilka czesci w otoczeniu silnika jest zalane olejem.. ponizej pokazuje zdjecia ktore udalo mi sie zrobic..

 

prosze o pomoc co moze byc przyczyna tak gwaltownego wycieku? dodam ze autem jezdzi sie normalnie, nie dymi, nie ma problemow z niczym w sumie...

Zdjcie0019.jpg

 

Zdjcie0020.jpg

 

Zdjcie0021.jpg

 

Zdjcie0023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko z tych fotek coś dokładnie powiedzieć :-/ ale obstawiam uszczelka pod pokrywą zaworów, uszczelniacz na wałku rozrządu lub mniej prawdopodobne na wale

Proponuję dobrze umyć lub powycierać i się przyjrzeć skąd dokładnie leci :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to samo co u mnie leci pompy wspomagania miałem podobnie mokry pasek mokra pokrywa rozrządu sprawdź czy nie ubywa olej wspomagania jak tak to znasz przyczynę.

Jakby ci leciało ze pokrywy zaworów to olej dostawał by się do rozrządu i ściekał by na dół.

Może być też, że uszczelka pod głowicą ma jakiś przedmuch i stamtąd może leci olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany na forum. Erka to na bank uszczelniacz wału korbowego. Wielu z nas tak ma. 1.6 8v k7m to norma. Wymiana nietrudna, ale ostrzegam na 99% będzie nadal ciekło. Po prostu nie będzie już tak jak po fabryce. Ja wymieniałem już ze 4 razy i nadal cieknie i nie chodzi o to, że coś źle robię. Nie jest to trudne ani skomplikowane, ale rozbierania trochę jest. Polecam simmering Elringa, jest bardziej miękki, polecam też skrócenie sprężynki, sporo ponad 1 cm i obrócenie metalowego pierścienia o 180 stopni jeśli jest wyrobiony przez stary uszczelniacz. Pocieszające prawda?

 

[ Dodano: 2011-02-05, 09:55 ]

Żadne uszczelniacze typu silikon nie pomogą, przeciwnie. Cieknie dokładnie między wargą uszczelniacza a metalowym pierścieniem ustalającym. Moja rada-próbować dotoczyć inny pierścień. Ja dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie uszczelki pod pokrywę klawiatury, po przetestowaniu mogę polecić GOETZE o której pisałem wcześniej. Droga, ale wychodzi taniej, bo przez pół roku bym pewnie juz 2 elringi zużył. Goetze od założenia trzyma idealnie. Ani kropli oleju.

 

Gdyby ktoś szukał do kupienia w necie, to na zdjęciach wygląda jak z gumy. Kolor czerwony. Metal pokryty tworzywem. nie trzeba do tego żadnych magicznych silikonów.

W końcu suchy silnik YES YES YES <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!