Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki Scenic 20 v8


Monar_opole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku tygodni z komory silnika wydobywają się dziwne dźwięki. Przy zimnym silniku przy włączonym sprzegle podczas dodawania gazu lub zdejmowania nogi z niego dobywają się dość głośne stuki. Objawy znikają po rozgrzaniu silnika. Kolega wymieniał mi ostatnio pasek i rolki rozrządu. Stwierdził , że skoro to zanika po rozgrzaniu to może być coś ze skrzynią biegów. Mówił że ostatnio spotkał się z kilkoma przypadkami wymiany łożysk w mechanizmie różnicowym. Możliwe podobne objawy - cisza przy rozgrzanym silniku. Nie jest to na pewno zawieszenie. Na zimnym silniku przy otwartej masce słychać w skrzyni biegów ciche dźwięki ( takie terkotanie) wychodzące jak gdyby z "pudła rezonansowego". Odkręcił korek oleju ze skrzyni i olej jest w niej. Umiejscowienia stuków nie mogę określić gdyż musiałbym jeździć z kimś siedzącym w komorze silnika !!! Co jeszcze.... ano, gdy silnik jest rozgrzany to stuki zanikają a pojawia się bardzo ciche "ty ty ty" (ledwo słyszalne) na każdym biegu - szczególnie słyszalne na niskich biegach. Przy wyłączonym sprzęgle oraz na biegu jałowym - cisza.

 

Może któryś z forumowiczów spotkał się z podobnym przypadkiem?

 

[ Dodano: 2009-03-29, 18:38 ]

Wysiadłem teraz z autka po krótkiej jeździe. Ten dźwięk to jakby "kwik". Noga na gaz - kwik noga z gazu kwik. Im zimniejszy silnik tym głośniejszy kwik. przy rozgrzanym silniku kwik ledwo słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!