Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE COUPE 2.0 TCE Wrażenia z jazdy


pawelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was!!!

W zwiazku że oczekuje jescze nadal na swoją kupete

Bardzo ciekawi mnie wasze pierwsze wrażenia z jazdy waszym nowym wymażonych autkiem

 

Któryś z was posiada skórzaną tapicere powiedzcie jak sie ona prezentuje czy dobrze wybrałem ze wpakowałem te 5tys heheh

 

starałem czekać na coupe rs ale jak przed premierą dowiedziałem sie że auto najwcześniej na 2010r to stwierdziłem ze TCE bedzie tez fajnym wyborem

Może orientuje sie ktoś nad chipem do Megi czy jakiś dealer podejmie sie zwiekszenia mocy na gwarancji

 

pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja odbyłem tylko jazdę próbną coupe z silnikiem 1.6 110KM i co mnie zaskoczyło to bardzo cichy silnik oraz bardzo fajne zawieszenie. Niby twardsze niż w normalnym megane ale ładnie tłumił nierówności, wyboje, dziury.

Podobały mi się także podpowiedzi na desce rozdzielczej kiedy zmienić bieg, co prowadziło w miarę do oszczędnej jazdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od tygodnia 2.0TCe. Jezdzi sie bardzo fajnie. Zawieszenie jest naprawde extra, bardzo fajnie tłumi nierownosci. Nie spodziewałem sie ze bedzie tak komfortowe mimo, ze załozyłem 225/40 R18. Skóre też mam i jak odliczysz rabat, który dostałes procentowy od auta a pewnie oscyluje on w okolicach 10% to skóra za 4500zł mimo, ze bez elektryki nie jest złym rozwiązaniem. Fotele są dość twarde i powinny długo wyglądać przyzwoicie. Jedyne zastrzezenie jakie mam to sprzęgło w tym samochodzie. Zrobiłem już ponad 1000km i przy wysokich obrotach i zmianie biegów słychać zgrzyt i szorstkość na pedale sprzęgła. Narazie odpowiedz Renault standardowa, że ten typ tak pewnie ma, ale próbuje sie dowiedzieć od innych userów TCE 180 czy też tak mają. Sam ciąg silnika wielkiego wrazenia nie robi. Szybko sie można przyzwyczaić i chce się więcej dlatego tez myślę o chipowaniu. W przyszlym tygodniu jak znajdę czas odwiedzę hamownie. Zobaczymy ile fabryka dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokich obrotach i zmianie biegów słychać zgrzyt i szorstkość na pedale sprzęgła. Narazie odpowiedz Renault standardowa, że ten typ tak pewnie ma, ale próbuje sie dowiedzieć od innych userów TCE 180 czy też tak mają.

To moze zbierzmy takie rzeczy w jednym miejscu i wtedy bedziemy myslec co dalej:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=13488

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Zrobiłem swoją Megane już 12.000 i jestem zachwycony. Prawdą jest, że przy zmianie biegów na wysokich obrotach, lekko zgrzyta, ale ujawnia się to powyżej 4500 obrotów. Moja rada jest taka, żeby nie kręcić jej tak wysoko, ponieważ potężny moment obrotowy, jest dostępny dużo wcześniej. Auto gdy przekracza 5.000 obrotów, to wręcz "przestaje" przyśpieszać ;-) Nie wiem jak reszta, ale ja się nie ścigam, a biorąc pod uwagę to, że w POLSCE 90% aut ma poniżej 100 koni, to Megane 2.0 TCE, to prawdziwy pocisk.

Jest jeszcze sprawa spalania. Czytam ze zdziwieniem, że jest to paliwożerny potwór i nie wiem jak ludzie jeżdzą, ale moje średnie spalanie to 7,8 l/100km. Licznika nie kasuje od blisko 6.000 km. Najniższe spalanie jakie miałem, to trasa z Lubina ( dolnośląskie) do Świnoujścia i z powrotem, trochę ponad 700 km, średna 6,5l/ 100. Jazda z prędkością 100- 120 km/h. Muszę też przyznać, że mieszkam poza miastem i jazda w korku jest mi obca.

Sumując, jestem wręcz "zakochany" w Megane i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na to auto. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie spalania to musze powiedzieć ze baaardzo z Ciebie lasior0 spokojny kierowca :) Wiem ze 7,8 oczywiście jest realne i sam zrobiłem najniżej 7,2 z takiej 60km trasy w tym z 10km po mieście. To o tyle 6,5 to nie wiem czy bym zrobił przy wyłączonej nawet klimatyzacji :) Twoja jazda chyba musiała wyglądać jako wleczenie się dość często za tirami 80-90km/h i prawie wcale nie wyprzedzałeś a jeśli to nigdy z nogą w podłodze. Moje średnie spalanie obecnie to 10,8 litra. Jazda raczej bardzo dynamiczna, ale bez szaleństw:-) nie zapominam ze mam 6 tke :) Z łatwością kilka razy kiedy chciałem trochę poszaleć robiłem średnie ponad 14 litrów na odcinkach kilkudziesieciu km i bynajmniej nie była to jazda autostradą ale szybka jazda dość krętą drogą o dobrej nawierzchni :) Przy 160km/h spalanie oscyluje w graniach 10,8-11,2 litra. Moj wypad do Niemiec podczas ktorego zrobiłem ponad 200km niemieckimi autostradami z predkosciami głownie 160-210km/h(z 30km remontów i 60-80km/h) i i 180km po polsce z predkosciami 100-150km/h zakonczył sie ze srednią 10,6 litra. I ja tez nie uwazam ze to zły wynik. Na tej samej trasie z podobnymi predkosciami jadac Nissanem Primerą P12 z 1.8 benzyba 116KM spaliłem srednio 12,5 litra. Niestety silnik w Nissanie pracował bardzo ciezko po stronie niemieckiej i spalał tam ponad 14 litrów na 100km bo dla niego te predkosci to juz pelne obciązenie silnika. Megane ma jeszcze sporo rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa, na której udało mi się zrobić tak niskie spalanie, była jechana w nocy i było to 700 km z jednym postojem. Jechałem setką, jedynie podczas wyprzeczania TIRów jechałem trochę szybciej. Prawda jest też taka, że w nocy wyprzedziłem, tylko kilkanaście aut. Da się zejść do 6,5 litra, wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach ekonomicznej jazdy. Żebym tu nie wyszedł na cwaniaka i wyjadacza, to trzeba dodać, że ekonomicznie, to można jechać na pustej drodze. :) Jeżeli wjedzie się do miasta i postoi w korku, to spalanie rośnie powyżej 10 litrów.

Wcześniej jeźdźiłem Clio i wszędzie mi się śpieszyło, teraz nie chce mi się z Megane wysiadać, wiec jeżdże przepisowo :) Spalanie, to i tak pikuś w porównaniu, to tego czego się spodziewałem po dwulitrowym, doładowanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jedyne zastrzezenie jakie mam to sprzęgło w tym samochodzie. Zrobiłem już ponad 1000km i przy wysokich obrotach i zmianie biegów słychać zgrzyt i szorstkość na pedale sprzęgła.

 

odświeżę temat. Czy przy wciskaniu sprzęgła czujesz tą "szorstkosc" tylko przy wysokich obrotach i zgrzycie, czy tez przy szybszej zmianie biegow się pojawia juz przy nizszcyh obrotach? robi sie wtedy troche "glosniej" (jakby tarcie i lekkie wibracje na pedale) przy wciskaniu i puszczaniu. po puszczeniu jest ok.

 

pytam bo mam cos takiego u siebie i zastanawiam sie czy zwrocic im uwage na to przy przegladzie pierwszym czy faktycznie TTTM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie występuje, więc to raczej nie TTTM :)

 

I jeszcze pozwole dodać sobie opinie ode mnie :)

Moje auto ma nawinięte prawie 20 tys km, z czego połowa to pewnie kręcenie się po mieście, a połowa to jakieś trasy. Była i jedna dłuższa trasa (Włochy, Szwajcaria - ok. 5.5 tys km).

 

Jak chodzi o zawieszenie to nie mam zastrzeżeń, trzyma się drogi dobrze, w miare dobrze "wybiera" nasze polskie dziury :P, jak na razie to jeszcze nic stuka w zawieszeniu :P

 

Silnik - bardzo elastyczny ("z każdgo biegu" dobrze jedzie), nie ma problemów przy wyprzedzaniu, więc nie trzeba się zbytnio martwić że jakis "kierownik" w "służbowym avensisie" będzie się chciał ścigać, a spod świateł 95% samochodów zostaje w tyle :P

 

Spalanie - oczywiscie zależne od stylu i warunków jazdy. W Warszawskich korkach komputer pokazuje zazwyczaj ok. 14 L/100km, w trasie od 8L/100km w górę - u mnie średnia z całego przebiegu to ok. 10.8 L/100km.

 

Wytłumienie - kabina jest dosyć dobrze wyciszona (lepiej niż w MII), podczas normalnej jazdy silnika praktycznie nie słychać, a szum dochodzacy z zewnątrz nie jest "upierdliwy". Dopiero powyżej 4 tys obrotów zaczyna być słychać coraz mocniej silnik, ale takie obroty na 6 biegu są dobrze powyżej 150km/h :P

 

Jakość wykończenia - moim zdaniem zadowalająca, materiały są przyzwoite, ich spasowanie też, chociaż u mnie pojawia sie od czasu do czasu jakieś delikatne stuki czy skrzypnięcia dochodzące z drzwi kierowcy, jak również jakieś stuki z bagażnika - tak jakby podskakiwała tylna półka (ale to jest tylko na wybojach).

 

Wizyty w serwisie - jak na razie to dwie, pierwsza po 1.5 tys km w celu wymiany oleju, a druga niedawno - padł akumulator, a dokładnie jedna cela w nim :P Ale serwis wymienił go na gwarancji :P

 

Podsumowując - jestem bardzo zadowolony z tego auta :P :mrgreen: :P i polecam każdemu, szczególnie z tym silnikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie występuje, więc to raczej nie TTTM <piwko>

 

na pewno? i nie wiesz o czym piszą pozostali (szorstkosc przy zmianie biegow na wysokich obrotach)? moze jednak? :oops:

 

bedzie jakis spot w Warszawie wkrotce? chetnie bym sie zjawil i porownal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

napewno będziesz bardzo zadowolony <piwko> .. mi najbardziej podoba się układ kierowniczy (ultraprecyzyjny) i to że wystarczy lekko operować gazem by być dynamicznym...

 

jedyna wada dla mnie na dziś to że wraz ze światłami do jazdy dziennej nie podświetla się prędkościomierz i obrotomierz - w pochmurne dni "pod daszkiem" jest ciemno... oczywiście wtedy zawsze można zapalić światła mijania ale przecież nie o to chodzi... ; )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do codziennej jazdy to co jest, jest OK. Do jazdy po torze układ kierowniczy mógłby być ciut lepszy. Tak jak pisał glee operowanie gazem sprowadza się do delikatnego muskania pedału gazu - ja w mieście czasami boję się docisnąć do podłogi bo potem nagle brakuje drogi do hamowania <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!