Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic co o tym sądzicie


RPK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie zamierzam zakupić to autko:

http://www.allegro.pl/item611747035_renaul...zwypadkowy.html

 

Co o tym sądzicie czy jest warte tej ceny i jak z wyposażeniem? Na co zwrócić uwagę?

 

Auto wygląda na zadbane, kierownica nie jest powycierana jak w moim, silnik niby pracuje równo.

 

Co o tym sądzicie?

 

Czym się różnią silniki SCI od DTI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 160tyś km na 2000 rok auta to niski przebieg? ja bym powiedział,że raczej jak najbardziej prawidłowy.tymbardziej,że środek zadbany,kiera ładna też. 2.Hak z tyłu oznaczać,może że autko trochę rzeczy ciągneło,więc sprawdź dokładnie silnik,zawieszenie i obowiązkowo elektrykę. 3. sprzedawca sam proponuje stację diagnostyczną co może świadczyć o tym,że jest pewny auta albo ma znajomych w stacjach <ok> 4.jak dla mnie autko ciekawe i bym je obejrzał jakbym szukał... 5. czasy,że auta z niemiec były mniej zajechane niż krajowe już mineły-zarówno tu jak i tam można kupić zadbane sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160tyś na 9 lat to jak najbardziej wydaje mi się prawidłowy przebieg. Obecnie jeździ się tylko do pracy czasem na wekend i na wakacje a 15-20tyś w roku robię. Auto oglądał znajomy który też ma scenica i niby jest zadbane i nie zajechane ja w sobote będe je widział to ocenie.

 

Auto ma być za 17.5 tyś po opłatach z fakt. co zwalnia z 2% podatku. Człowiek zgadza się zaprowadzić na wskazaną stację diagnostyczną na sprawdzenie więc raczej powinno być ok.

 

Może ktoś zna w okolicach ursynowa jakiś dobry serwis gdzie można by sprawdzić stan tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na rocznik 2000 to przebieg podejrzanie niski - powinno być nakręcone 358 tys. a nie 158 tys. Z tego roku to chyba lepiej rozejrzeć się za DTI a nie dCI. W celu diagnostyki komputerowej i odczytu historii po nr vin chyba lepiej udać się do ASO i zarządać na to faktury, wydruku itp. Nic na gębę, bo się potem wyprą wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na rocznik 2000 to przebieg podejrzanie niski - powinno być nakręcone 358 tys. a nie 158 tys.

 

żes wyskoczył z tym przebiegiem jak filip z konopii...a to obowiązek musi być,że auto z 2000r ma mieć 358tyś?? <ok> nie każdy autem pstryka mnóstwo km....ja w ciągu roku robię może z 15 tyś...czyli jakbym kupił auto z 2000r to miałbym nabite jakieś 120-130 tyś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normą jest, że na zachodzie ludzie nie kupują diesla żeby robić 15-20 tyś. km. rocznie. Tam benzyny robią ok. 30 tys. rocznie a diesle jeszcze więcej. Ale "rodzynki" z małym przebiegiem też się zdarzają, co prawda rzadko. Podsumowując, przebieg faktycznie mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jest pewna sprawa związana z korozją. Są kraje, w których nie ma śniegu, są też kraje w których jest śnieg ale ulice posypuje się żwirem. Na obszarze okupowanym przez Polskę ulice zimą wysypuje się solą. Producenci nie przewidują zabezpieczenia na sól.

Najbardziej opłaca się kupować samochody z obszaru Włoch lub południowej Francji. Niemcy lubią samochody i bardzo o nie dbają (jak za dużo napierdzą w samochodzie to zaraz je sprzedają bo jest brudny). W Skandynawii sypie się żwirem lub ubija śnieg a jeździć trzeba wolno i bezpiecznie (silniki nie są przeforsowane, a podwozie powybijane).

Edytowane przez dudu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!