Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczny LPG z Francji - jest problem


srg

Rekomendowane odpowiedzi

albo postara się o te homologacje z Holandii - wystawiaja tam takowe?

Nie wiem czy to fabrycznie czy też niedawno założona.

 

W ogóle miał prawo nim przyjechać bez homologacji, bo auto przyjechało na własnych kołach ...

 

No i czy miał prawo zrobić pierwszy w kraju przegląd bez instalacji skoro ona była ?

 

Troche to pogmatwane Kolego.

Czy auto kupiłeś już przerejestrowane na PL? czy na "blachach holenderskich'?

Jezeli już przerejestrowane to może być trudniej. Tu, będąc na Twoim miejscu próbowałbym sie dogadać z diagnostą, ktory robił pierwszy przegląd rejestracyjny, żeby w dowód wbił adnotacje, ze auto zasilane jest gazem. Powinien ustąpić, bo sam nie jest w porządku, dopuszczając auto do ruchu najprawdopodobnie bez oględzin. To on pierwszy powinien zażądać odpowiednich dokumentów, /tłumaczeń/a jezeli ich nie dostał, to nie powinien dokonać przeglądu i auto nie powinno zostać zarejestrowane.

Jeżeli kupiłeś auto jeszcze na tablicach holenderskich i Ty dopiero masz go rejestrowac po raz pierwszy, to spróbuj w dokumentach sprzedaży w sposób NIEZAUWAŻALNY ;-) napisać chociaż wyraz "gaz". Wtedy, przy odpowiednim ;-) tłumaczeniu dokumentów, tłumacz moze napisać, ze auto zasilane jest gazem. Z takim tłumaczeniem zarejestrujesz auto bez problemu. Wtedy nie musisz miec zadnych innych dokumentów.

W kazdym innym przypadku policja jezeli zauwazy, że jezdzisz "na gazie" a nie masz tego w dowodzie rej., dowód Ci zatrzyma. Spróbuj, moze Ci sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. auto jest już zarejestrowane i na PL tablicach. Ja kupowałem od komisu na NL.

 

Aktualnie dogadujemy się, że komis daje mi 600 zł jakie będa potrzebne do wymiany butli i homologacji.

Jeżeli się nie zgodzi, będzie problem dalej :)

 

Wpisać też mi może, że jest gaz (w badaniach) tylko czy to coś zmienia, skoro nie ma homologacji na butle?

 

Mam nr butli, firma EurOgaz - czy po tym da się dojśc by uzyskac jakiś duplikat czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc, ze jest tak....

 

Zgłaszając auto do rejestracji nie uznali Ci w wydziale komunikacji gazu, bo nie mialeś zadnych dokumentów poświadczających, że auto takowy gaz posiada. I zarejestrowali Ci auto bez gazu. Czy tak? Czy tez może wogóle gazu nie zgłaszałeś?

 

Wpis do dowodu rejestr. moze dokonać tylko wydział komunikacji. Dowiedz sie tam, co możesz teraz zrobić aby to zmienili. Albo pogadaj w jakimś zakladzie montującym instalacje Gazowe co mozna z tym fantem zrobić. Mysle, ze znają takie przypadki. Albo wycygań od komisanta jeszcze troche kaski i wymień w uprawnionym warsztacie podstawowe czesci instalacji, /butla, reduktor/na ktore dostaniesz nowe dokumenty i zgłoś montaż gazu do wydziału komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. dokładnie było to tak, że badania miały obejmowac i gaz, ale nie było nawet zgłoszone i było tylko te badanie podstawowe za 169 zł bodajże (on płacił).

 

Ja z tymi papierami polecaiałem do rejestracji, z braku czasu dałem to przez pośrednika nie bardzo wnikając co tam jest niestety. I nie było tam ani słowa o gazie - czyli komis sobie w kulki poleciał.

Można powiedziec, że troszke naiwny jestem, ale wynikało to z mojego przekonania, ŻE NIE MIAŁ PRAWA TAK ZROBIĆ (tj. robić badania jak by auto nie miało gazu, gdy je ma), więc się tego nie obawiałem.

 

Spec od instalacji mówi, że za 600 zł da radę wymianić na nowa butle z homologacją - więc to powinno już starczyć? Wystarczy to (gaz) dopisać w urzędzie do rejestracji i wszystko?

 

I wtedy bym chiał te jego 600 zł, nie mam zamiaru płacić za jego oszustwo i w sumie nielegal z tym badaniam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myslałem, więc na wiare założyłem, że wsio jest OK.

Tylko, że Robak chodzi o to, że komis nie zgłaszał tego, ze auto ma gas - pewno dlatego, że nie było homologacji ....

tyle, że to diagnosta powinien i tak zauwązyć i wykazać ...

ale, że pewno obaj współpracują, to robią takie przekręty - do czasu mam nadzieje.

 

Mam instalacje Eurogazu

http://www.eurogas.nl/page.aspx?item_id=190

 

mam nr na butli - i teraz nie wiem, czy dochodzić o jakiś duplikat, czy też brać te 600 zł i montowac nową butle i homologacje na nią.

 

Czekamy na tel. od komisu, oni zastanawiają się jak tez wyjśc z tego, ale dzięki za umacnianie w tym, że to oni dali du.py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź 600 zł załóż nową butle masz spokoju na parę latek no i bez problemów z homologacją i diagnostą chociaż będziesz musiał zrobić jeszcze raz przegląd z instalacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację rzeczywiście nie trzeba napisałem tak bo mi się zbiegło zakładanie gazu (w 19) razem z przeglądem.

fakt jak otrzyma homologację to auto będzie sprawdzone pod względem rozszczelnień

przepraszam za wprowadzenie w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Wystarczy wymienić butlę gazową na którą dostanie się homologacje i nic więcej robić nie trzeba.

Na corocznym przeglądzie rejestracyjnym pokazujemy homologację butli i diagnosty nic więcej nie interesuje. Posprawdza szczelność (albo nie), analiza spalin (albo nie) i koniec. Reszta to zwykły przegląd pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapłacił za przegląd auta 169 zł to przegląd obejmował również instalacje gazową. Przegląd bez gazu jest tanszy.

 

Spec od gazu troche sie myli. Obecnie bowiem, aby mozna było dokonać wpisu do dowodu o instalacji gazowej montowanej w Polsce, wymagane jest świadectwo homologacji na butle i inne urządzenia typu reduktor, zawor, itp Dokumenty takie wystawia specjalistyczny zakład montażowy na oryginalnych drukach biorąc za to pełną odpowiedzialniść. Dopiero na ich podstawie wydział komunikacji dokonuje wpisu do dowodu rej. Jeżeli spec ma takie dokumenty i uprawnienia do montażu to OK. Jeżeli nie, to nie pchaj sie na następną minę. Wymiana samej butli nie wystarczy. Pogadaj z profesjonalistą, ktory ma uprawnienia.

 

Wystarczy to (gaz) dopisać w urzędzie do rejestracji i wszystko?

 

Jeżeli w tłumaczeniu dokumentacji holenderskiej bedzie adnotacja, ze auto posada fabrycznie zamontowaną instalacje gazową, to na jej podstawie, tez Ci wbiją adnotacje o gazie. I nie musisz posiadac innych dokumentow, bo Holendrzy takich poprostu nie mają. U nich nikt tego nie wymaga. Wpisują gaz jak rejestrują auto i na tym koniec.

 

Myślę, że masz dwie drogi

- zdobyć nową dokumentację polską na instalacje gazową

- umieścić w tłumaczeniu dokumentow holenderskich adnotacji, że auto posiada fabrycznie zamontowaną instalacje gazową. Trudne, bo tłumacze są przysięgli, ale... :)

 

Pogadaj o tym jeszcze w wydziale komunikacji. Moze Ci co podpowiedzą.

 

 

Koledzy.....adnotacje o gazie do dowodu rejestracyjnego wpisuje wydział komunikacji, nie diagnosta. Diagnosta przy przeglądzie sprawdza tylko szczelność i zgodność z dokumentami homologacyjnymi. W przypadku niezgodności, nie podbija przeglądu.

 

Poczytaj...

 

<Jeżeli zlecimy montaż gazu w swoim aucie, to następnie w ciągu 30 dni musimy zgłosić to w urzędzie komunikacji. Należy tam przedstawić fakturę montażu urządzenia przez uprawnioną do tego firmę (musi ona mieć uprawnienia nadane przez Instytut Transportu Samochodowego), dokument potwierdzający homologację instalacji gazowej oraz legalizację zbiornika gazu. Wszystkie te dokumenty otrzymamy w firmie montującej instalację. W urzędzie będziemy musieli jeszcze wykupić znaczki skarbowe za 7,50 zł i otrzymamy wpis do dowodu rejestracyjnego oraz książki wozu o zamontowaniu instalacji.

 

Przy okazji każdego następnego badania technicznego będzie nam doliczane do standardowej opłaty (teraz 92 zł) jeszcze 63 zł za kontrolę instalacji gazowej. Kontrolę instalacji gazowej musimy przy tym przeprowadzać co rok.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. nie wiem czy płacił te 169 zł, przegląd nie obejmował gazu, po prostu myslałem, że pierwszy przegląd w PL kosztuje te 169 zł.

 

W tłumaczeniu dokumentów z HOL nie ma słowa o gazie, ale jednej częsci nie ma (I :) bo takowa zawsze zostaje w holandii ponoć.

Ale instalacja chyba nie jest od nowości - więc co, papierów nie będe miał, skoro tam nie wymagają?

 

Co do homologacji i pozwolen, to już jestem zakrecony. Zaraz wyjdzie, że będe musiał wszystko od nowa zakładać + płacić za demontaz tego co jest ....

Jutro jade do nieco więszej placówki się dopytac ile to będzie kosztowac, tak by była homologacja i wpis.

Koles od gazu z którym dzis gadałem (przez tel.) powiedział że do wymiany by była butla i kilka elementów - więc może te, o które chodzi?

Tylko, czy to aby nie za mało za te 600 zł już z homologacją.

 

ps. Koleś z komisu ponoc może mi załatwić badanie takie, w której było by już wymienione, że auto jest na gazie - ale to chyba niczego nie zmienia, skoro i tak nie bede miał przy sobie papierów od butli, no i już zarejestrowałem auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dokumentacji polskiej musisz mieć dwa dokumenty ostemplowane warsztatem z uprawnieniami do montazu.

 

1/ "wyciąg ze swiadectwa homologacji" w ktorym opisana jest cała zamontowana instalacja

-jej rodzaj

-nr hom reduktora

-nr hom elektrozaworu gazu

-nr hom wielozaworu

-nr hom obudowy wielozaworu

-nr hom zaworu tankowania

-nr hom zbiornika

- inne urządzenia np. układ elektroniczny /komputer

- dokładne opisanie w jakim aucie instalacja ta została zamontowana.

 

2/ Poswiadczenie wykonania i zbadania zbiornika gazu skroplonego do napedu pojazdow samochodowych. Dokument ten wystawia producent butli i tylko przez niego jest stemplowany.

 

Dopiero te dokumenty stanowi podstawe do dokonania wpisu w dowodzie rejestracyjnym. Wydział komunikacji, w ktorym je przedstawiasz podbija je pieczecią z datą i nr rej auta. Ten drugi dokument /od butli/ obowiązkowo wozisz zawsze ze soba, jak OC.

 

Koszt nowej instalacji do Twojego auta, to około 1700,- zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie da się nic zrobić, by jakoś to obejść i uznać te obecną instalacje, no to "fajnie"

 

bo wpis, że na przeglądzie dopuszczono GAZ to za mało, skoro nie ma mowy o tym w tłumaczeniach z HOL?

 

Pewno dopłace za demontaz starej ...

 

chyba zrezygnuje z gazu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!