Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG w scenicu 1999 r. silnik 2.0 - zwykła 8-k


pawelli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Noszę się z zamiarem instalacji LPG w moim scenicu, parametry:

-rocznik 1999

-silnik 2,0 8V

- skrzynia: automat

Jaką założyć instalację ?

- zwykła z "dobrą elektroniką" ? - tak mi doradzał fachowiec

- sekwencja ?

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z lpg pracującą z tym silnikiem ?

Oczywiście dobre i złe....

Z góry dzięki <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam dokładnie taki sam motor, ale w manualu. Mam gaz zwykły, włoskiej firmy Landi Renzo, samochodzik sprawuje się świetnie - brak strzałów, brak spadku mocy, mniejsze koszty podróży. Oczywiście przy zwykłej instalacji gazowej, trzeba zwracać uwagę gdzie się tankuje (jaka jakość gazu), gdyż inaczej będzie się to wiązało z częstymi wizytami u gazownika, w celu czyszczenia mambrany w reduktorze. W poprzednim aucie reduktor czyściłem co pół roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, ale co chodzi ????

Skoro mam zwykły silnik starej konstrukcji to po co "przerost formy nad treścią" ??

 

Pytam, bo nie wiem .......... bo nie jestem specem w tym temacie i totalnie zero styczności do tej pory z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja może i nienajnowsza, ale masz ECU i elektroniczne sterowanie wielopunktowym wtryskiem. Zakładanie instalacji IIgen. to takie przerabianie tego silnika na gaźnik, bo ten typ instalacji jest sterowany wyłącznie podciśnieniem. Elektronika wprowadza tylko niewielkie korekcje z precyzją silniczka krokowego i najlepiej jeśli uda się tak dobrać mikser i doregulować reduktor, aby elektronika nie miała nic do roboty w regulowaniu mieszanki. NIemniej jednak, gdy gazownik widzi metalowy kolektor to proponuje IIgen, bo taniej i klient się nie zniechęci. JA nie mam zamiaru zniechęcać Cię do IIgen. ale osobiście uważam, że jednak technika idzie naprzód i warto z tego kożystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!