Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę .Czy Megane to dobry wybór .


dyzia

Rekomendowane odpowiedzi

pawelp2008, bo jak słyszę, że francuskie to nie wiadomo co, to mnie zalewa .... :evil:, mój prawie 20 letni pug większość niemieckiej niezawodnej motoryzacji wciąga pod maske i wypuszcza rurą wydechową 8-) 8-)

dyzia, kupisz nie kupisz obejrzeć można ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzia, kupisz nie kupisz obejrzeć można
wygląda z fotek i opisu, że warto. Co faktycznie, można się tylko przekonać na "żywca".

 

bo jak słyszę, że francuskie to nie wiadomo co, to mnie zalewa ....
bo to tak jak napisałem; Antka, szwagra, brata, koń coś słyszał, że ktoś coś słyszał. Szkoda gadać :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzia, to przyjeżdżaj do Krakowa i oglądaj 8-) .

 

pawelp2008 , wiesz jakie to moje oglądanie będzie ? hihi, na zasadzie ładny / nieładny :mrgreen: musiałabym fachowca jakiegoś wziąc ze sobą :D

Spokojnie, dopiero moj mąż ofertę ogląda, a z niego nie jest łatwy klient :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzia to auto ma około 8 lat. Czyli roczny średni przebieg wynosi ok. 21kkm. Dla mnie to znaczy, że przebieg jest normalny i ok. Mniejszy przy dieslu znaczyłby, że ktoś może coś kombinować. Poproś o VIN i sprawdź w ASO. powiedzą, ci jaki był przebieg na ostatnim przegląedzie gwarancyjnym. Wiem, ze to dawno, ale da pogląd czy auto na gwarancji w rok zrobiło 100kkm, a potem nagle przez 7 lat tylko 70kkm, czy więcej.

Auto wygląda naprawdę fajnie. Halogenem się nie przejmuj, Jesli pawlelp2008 mówi, o tej wgniotce na drzwiach, którą widać, to jak wspomniał przymknij oko i sprawdź, czy lakier jest oryginalny. A potem bezawaryjnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzia ja bym nie czekał. Jeśli faktycznie jest zadbane to jest duża szansa że ktoś cię może podkupić. Cena wydaje mi sie dobra. Zanim nasz wybór padł na Scenic II to jeździliśmy własnie taką wersją (ale silnik 1.5dCi). Kopa takiego ma to auto że hej. Silniczek oszczędny. Konstrukcja autka niezawodna. Polecał mi tą Megane I kolega ktory jest rzeczoznawcą w PZMocie. Duży bagażnik. Fajnie się nam jeździło, obawy jedynie mieliśmy co do przednich foteli - w tym egzemplarzach w których siedziałem przednie siedzenia były zbyt miękkie (a może były wysiedziane). No i ezgemplarz który ogladaliśmy był powypadkowy (za bardzo wykitowany i z przodu kit zaczął pękać). Sądzę że w tych pieniądzach nic lepszego nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, małż się przekonac nie da :D Żeby to jeszcze było bliżej to bym go namówiła ot tak obejrzeć i może by mu sie spodobało. Ale niestety, do Krakowa mamy ze 400km a mój małżonek w takie "okazje" nie wierzy :D

Wiec tym kombi raczej ktos inny sie nacieszy :D no chyba ze małż nie znajdzie nic lepszego, a ona jeszcze jakimś cudem będzie, w co wątpie :-/

 

Nic, szukam dalej :D Z małża wymaganiami prędzej sie to skończy na Thalii '04 z jakimiś 60tys. przebiegu ;). Oby nie :mrgreen:

 

Pozdrawiam,

 

[ Dodano: 2009-07-03, 08:38 ]

A co powiecie o tym ?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9154673

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzia, jak ten http://img19.imageshack.u...meganka007m.jpg jest zbyt dużą okazją to poproszę teścia, żeby zmienił cenę na wyższą :mrgreen:.

 

A tak serio, to cena wynika z faktu, że teść kupił okazyjnie Vel Satisa i Megankę trzeba szybko sprzedać - ale widzę (i dziwię się), że dobra cena powoduje efekt odwrotny od zamierzonego - ludzie uciekają od korzystnej oferty przed strachem o zakup bubla zamiast z niej skorzystać...

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wybiore oglądać tego srebrnego hatchbacka diesla

http://otomoto.pl/renault-megane-2002-r-1-...i-C9154673.html

poradzcie mi, na co mam zwrócic uwagę, o co wypytać ?

Gdzie takie auto można sprawdzić? na dowolnej stacji gdzie robią przeglądy?

Zlecić sprawdzenie czegoś konkretnego ?

 

Aha, przyjrzyjcie sie tylnej klapie... niedomknieta? czy mi sietylko wydaje ze jakos odstaje ?

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam,

 

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzia, powiem tak... zaufałem podwójnie w Renault

1. od 4 lat mamy Renault Megane Scenic wersja Alize rocznik 98 benzyna 1,6l i szczerze, nie kłamiąc ściemniając, u mechanika z poważnego powodu był tylko raz - pękła sprężyna zawieszenia, pomijam oczywiście zmiany oleju, płynów, filtrów itp. no i wymiana tłumika ale takie zabiegi występują w każdym aucie bez względu na markę. Przez te 4 lata zrobiliśmy ponad 50 tys.

Obecnie śmiga nim żona + 1,5 roczne dziecko. Miejsca w sam raz, chociaż czasami żona narzeka, że mało ale ona lubi przesadzać. Wózek mieści się w bagażniku, w wersji zwykłej i spacerowej - w wakacje zakładamy box na dach i mamy małą ciężarówkę.

2. pół roku temu musiałem kupić autko dla siebie bo dużo śmigałem służbowo po mieście, i chciałem coś iście taniego - autko na gaz - kupiłem waszą firmę czyli Fiacika Seicento i tu też powiem szczerze - W ŻYCIU - W ŻYCIU nie kupie już fiata. Nie wiem jak wy (1 w miesiącu) ale mój fiacik lądował średnio 3 razy w miesiącu u mechanika, jak mi strzeliła wajcha do regulacji siedzenia to powiedziałem dość. Sprzedałem Seiczaka i kupiłem Renault Megane Coupe z gazem - różnica ceny 2 tysiące zł. I tu ulala, wygoda nie do porównania z fiatem, spalanie gazu minimalnie większe - aż o litr na 100km. Nie mówiąc już o tym że kupiłem Cabrio. Nic nie puka, nic nie trzeszczy, i odpukać (tfuuu) nic się jeszcze nie popsuło - prawie 3 tygodnie go mam - fiacik to już pewnie by wylądował 2 razy u mechanika.

Szczerze to potwierdzam to co kiedyś powiedział mój znajomy, mając francuza i dbając o okresowe wymiany płynów filtrów itp to lejesz i jeździsz...

Co sprawdzać wg mnie pomijając blachówe:

1. progi i podwozie czy nie gnije,

2. układ wydechowy,

3. zobaczyć czy belki poprzeczne (przód i tył) nie są pospawane co świadczyło by o tym, że był ostro restaurowany, zderzaki od spodu i na łączeniach czy nie mają

4. stan ogólny ale to tylko chyba na stacji diagnostycznej - koszt okolo 50 zł a często nawet robią to za darmo.

przyjemności z korzystania o ile kupicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!