Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 1.6 proszę o opinię


Krzychup

Rekomendowane odpowiedzi

A nie myslales nad Megane II ? Za tą kase jak dales link 14 tys dolozysz troche i masz juz w wersji II.

 

Zobacz na przykład tą :mrgreen:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8889519

 

masz jeszcze inne w tej cenie;)

 

No chyba ze wolisz I wesje <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales nad Megane II ? Za tą kase jak dales link 14 tys dolozysz troche i masz juz w wersji II.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8889519

masz jeszcze inne w tej cenie;)

No chyba ze wolisz I wesje <ok>

Zastanawiałem się nad II, ale nie podoba mi się HB, wolałbym Grandtoura, ale żonie sie nie podoba :mrgreen:

Szukam z silnikiem 1.6 16V z klimą i najlepiej sprowadzaną (nie tłuczoną na polskich drogach) i w weekend jedziemy na giełdę.

 

Mam do wyboru albo Megi I z końca produkcji, albo Megi II kombi, no chyba że mnie żona przekona i będzie HB :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te żony, jeden z silniejszych organów decyzyjnych w kraju;]

 

Kup co Ci się podoba, a żona się przyzwyczai :mrgreen: Jak mojej pokazałem Classica, to była tak średnio zachwycona, jak jechała ze mną na jazdę próbna, to nie chciała wyjść no i kupiliśmy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zona tak samo nie chciala HB :mrgreen:

 

ogolnie nie chciala Megane wolała Peugeota 307, ale jak kupilem juz i sie przejechała to " Ojejku jaki ładny" <ok>

 

Wiesz jeździłem ten megi I nie jest zła ale komfort ogolnie w porównaniu do II bez porównania ;) Ogolnie wykonanie ( wnętrze ).

 

A jak kupisz granda to jak wolisz ale 1.6 bedzie pali troszke wiecej. Ale nie wspomniales nic o dielsu wiec o silniku to decyduj sam, ja jestem przekonany do Diesla

 

- Kiedy trzeba jest czym przycisnąć 120KM

- Wyprzedzasz nawet z 6 biegu

- Niskie spalanie ;)

+ BONUS :mrgreen: CB - koledzy oszczednośći kupie ;) I latasz jak na gazie ;)

 

 

Wiadomo diesel nie do wyscigów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na giełdzie w Mysłowicach i w Gliwicach i NIE MA W CZYM WYBIERAĆ!

Jeśli ktoś chce kupić Scenika, to są, gorzej jest z normalnymi Megankami...

 

Czy to normalne, że blacha z błotnika i kawałek blachy koło szyby się nie schodzą prosto?

np tutaj... d585b476ce6661c7.jpg

 

Pytam, bo widziałem jedną 1.4 16V i z jednej strony dobrze, a z drugiej lekko krzywo.

 

[ Dodano: 2009-08-11, 10:22 ]

Możecie rzucić okiem na te

1. http://oferty.moto.pl/details,30003,109147433.asp

2. http://moto.gratka.pl/tresc/renault-megane...911726288acf6,1

 

Dzwoniłem do Renault i kompleksowe sprawdzenie auta, to koszt 350zł, 2.5-3 godzin czekania. Czy warto?

 

EDIT:

- Zastanawiam się, czy warto jest szukać 1.6 16V z salonu polskiego, czy jednak nie wsiąść 1.4 16V z zagranicy...

- Drugie pytanie, to widziałem 1.6 16V z akumulatorem na podszybiu, a drugą 1.6 16V z aku w komorze silnika... To fabryczne?

- Czy w 1.6 16V montowane były różne pompy ABS? W jednej po włączeniu stacyjki coś strzela klika razy, a w drugiej jest cisza... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i raczej kiszka... Mam na oku Megankę 1.6 z 2001 roku, kolor szary (chyba najładniejszy <ok> ), fajne fotele, podłokietniki, itp tylko problemy są z silnikiem! Jak się nagrzeje, to strasznie rzuca silnikiem... Na komputerze wyskakuje błąd czujnika położenia przepustnicy, ale odpinanie go nic nie daje... Dodatkowo nic nie ciągnie powietrza przez filtr powietrza! Dziwne, bo auto jeździ dobrze, silnik ciągnie, ale na wolnych obrotach to silnik rusza się nawet do 5 cm!

 

Zaczynam od nowa szukanie auta... Orientuje się ktoś, czy opłaca się jechać na giełdę koło Warszawy? Na Śląsku (Mysłowice i Gliwice) w tamtym tygodniu widziałem PARĘ sztuk Meganek 1 PH2 w benzynie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byles na giełdzie w kielcach ? Moim zdaniem najlepsza giełda w polsce.

Stukanie w megane to normalna czy I czy II u mnie stuka silniczek regulacji powietrza zew-wew <ok> Czytalem tutaj o tym to kazda megane kiedys bedzie miala ten problem :mrgreen:

Wiesz co pokaze Ci zdjęcie mojej megane jak jest zlozona... ja bym mial taka roznice co pokazales to bym sie cieszył i skakał na głowie :mrgreen: Moze byla lekko stuknieta...

Tak jak ja kupilem samochod to kupilem go lekko rozbitego a to ze jest źle złozoy to tylko moja wina bo kupilem czesci nowe ale nie orginalne... i nic nie pasuje...

Wole kupic (LEKKO) rozbity samochod i widze chociaz co bylo bite , a kupujac samochod na gieldzie nie wiesz.... a moze bylo tak skasowane ze szok... tylko nerwy i trzeba czekac na samochod az zrobia u mechanika ... Z tym jest problem.

 

Na forum piszemy w naszym języku - regulamin się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu byłem na giełdzie na Śląsku, w Mysłowicach i Gliwiach. Renówek Meganek I ph2 benzynowych było parę sztuk! Było parę diesli...

 

W tą niedzielę byłem na giełdzie w Słomczynie. W sumie było 4 (słownie cztery) Meganki!

Jedna diesel, dwie 1.4 16V i jedna 1.6 16V którą kupiłem :)

 

Albo jest jeszcze za wcześnie na zakupy aut (wakacje, urlopy, itd), albo nikt się nie chce pozbyć Renówek Meganek! :)

O dziwo Sceników było więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!