Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

grand scenic


etomk

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

zamierzam zmienić wysłużoną megane (z salonu w Polsce) na grand scenica z 2006 lub 2007 z przebiegeiem tak do 80000 w dieslu (powiększenie rodziny do 2+2). dzwonilem do kilku komisów, jedni nie chcieli przez telefon podać nr VIN, (po przyjezdzie na iejsce juz tak), inni kategorycznie odmowili wizyty w aso renault (dealerzy podobno doszukuja się wymyślonych wad żeby auto od nich wziąć) ale wyrazili zgodę na podjechanie do aso innej marki lub na stacje diagnostyczną. oferty są w odległości ok. 200 km i nie wiem czy takie zachowanie sprzedawcow od razu przekreśla ich ofertę. czy wizyta w aso innej marki lub na stacji diagnostycznej może stwierdzić jakies maskowane wady sparwdzanego samochodu?

A tak na marginesie to celuję w 1,5 dci, ten 6 biegowy diesel (105 KM) sparwdza sie w jeździe miejskiej bo dużo lżejszy od 1,9.

bede wdzięczny za jakiekolwiek komentarze do tego co wyżej napisałem :mrgreen:

na razie zastanawiam sie nad oferta http://otomoto.pl/renault-scenic-7osobowy-...m-C9533098.html oraz http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0...b-C9585704.html - jakieś uwagi "na oko?"

pozdrawiam serdecznie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zajrzałem na stronę tego komisu i zobaczyłem,że ma kilka tych scenioli.Drugi z 2008 roku z przebiegiem 7000 km. :mrgreen: O książce serwisowej nigdzie widziałem,żeby wspominał. Ja omijałbym tego pana z daleka. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etomk, w drugiej ofercie jest super silnik 2.0dCi :mrgreen: Przebieg przed zakupeem bezwarunkowo trzeba robić w ASO,są w stanie w swoim systemie sprawdzić mniej więcej przebieg.

W drugiej ofercie pisze,że ksenon lecz brak spryskiwaczy.Może to tylko soczewki a sprzedający się nie zna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie, przez telefon dostalem nr VIN wiec zobacze co mi się uda po nim ustalić, w kazdym bądź razie wyjazd do ostrowa odłoże na jakis czas. jeżeli ktoś będzie miał informację o sprzedaży granda to chetnie skorzystam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi z silniczkiem 2.0 DCi jest całkiem fajniuśki. Co do kręcenia licznika to możesz sprawdzić stan licznika biorąc klucz/karte do ASO (ale chyba komis ci jej nie da) i najlepiej podjechać. Jeśli jednak wciąż będziesz miał podejrzenia to dość łatwo je wyeliminować demontując licznik i po rozebraniu go wystarczy poogladać czy coś było lutowane. Aby przekręcić ten licznik trzeba koniecznie sam wyświetlacz licznika wylutować (pod nim jest pamiątka w której modderzy zmieniają stan licznika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kręcenia licznika to możesz sprawdzić stan licznika biorąc klucz/karte do ASO
to nic nie da. Jaj już pisałem w innym temacie. W karcie zapisuje się ostatni przebieg przy jakim karta była używana, nawet HF gdzie karty nie musisz wsadzać do czytnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipi, nie ma. Karta zapisuje to co ostatnio odczyta z licznika. :-/ . Jestem tego przykładem przed wymianą licznika 161kkm po wymianie 21kkm. W ASO odczyt był 21kkm :mrgreen: . Choć historię wizyt i przebiegów zanotowanych przy tych wizytach odczytali. Nie jestem pewien czy z karty czy z WINu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje następne autko będzie z automatem. W dieslu,z 6-biegową skrzynią w mieście trzeba się trochę omachać. :-| Automat to jest dobra rzecz. Ja teraz z chęcią zamieniłbym się na takiego sceniola z automatem. A temu w ogłoszeniu coś atrapę w zderzaku zjadło. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, ten Scenic z Ostrowa z przebiegiem 8000 km jest kombinowany, przód jest po lifcie (lampy zderzak, atrapa) a poduszka kierowcy jest przed liftingowa (brak chromowanej obwódki wokół znaczka Renault) Teraz nie bardzo wiem która rzecz została zamieniona bo nie wiem w którym roku Scenic miał lifting, ale pewne jest to, że przód i poduszka nie pasują do siebie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!