Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie trzyma obrotów.


manfrett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Może spanikowałem, ale wolę zapytać nim będzie za późno. 3 dni temu kupiłem scenica. Od dzisiejszego przedpołudnia mam pewien problem. Gdy auto schodzi na wolne obroty (luz, wduszone sprzęgło) auto schodzi tak do 500 obrotów, raz nawet zgasło. Poziom oleju był niski, jedna czasem dwie kratki, więc pojechałem do serwisu i dolałem oleju. Auto nadal trzyma obroty ale moim zdaniem za niskie (500, 600) może nie przesmarowało dobrze bo od mechanika do domu mam 1,5km :idea:

 

Cóż jeszcze mogę dodać. 3 dni temu jak jechałem autem do domu ze Szczecina (200km) nie było takich problemów. Autko ma najechane trochę ponad 200kkm, instalacja gazowa ma 5 lat.

 

proszę o pomoc <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat przewijał się już na forum i generalnie fakt nietrzymania obrotów może mieć swoje źródło w nieszczelnym układzie dolotowym, zanieczyszczoną przepustnicą, nieprawidłowo działającym silniczku krokowym lub awarią/brudnym czujnikiem położenia wału korbowego.

Układ dolotowy możesz sprawdzić sprężonym powietrzem - jeżeli przydusza go to znaczy że jest nieszczelność. Silniczek możesz odpiąć i sprawdzić jak chodzi silnik bez niego - jeżeli jest sprawny powinna być różnica w pracy silnika, czujnik położenia wału wystarczy wyjąć i przeczyścić. Czyszczenie przepustnicy to też nie jest wielki problem, zajrzeć do manuala WKŁ i działać.

Napisz jeszcze czy objawy występują przy zimnym/ciepłym silniku. Prawidłowo powinny być na poziomie 750 +/- 50 obr/min.

Pozdrawiam, jeśli moje wnioski są błędne proszę forumowiczów o sprostowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem wczoraj do mechanika i bez patrzenia powiedział że to krokowiec...i zaśpiewał 300-400 zł + robocizna...się wkurzyłem, pojechałem do znajomego chciałem odkręcić krokowca ale się nie dało bo śrubki się zapiekły, więc odkręciłem część tylko przedmuchałem, rozruszałem ten bolczyk w środku, przeczyściłem styki, założyłem i ....sprawdziłem wężyk który jest pod krokowcem, nie było opaski więc domyślam się że to podciśnienie, był PĘKNIĘTY czyli brał lewe powietrze, obciąłem gnoja, założyłem, trochę podciągnałem obroty i ....działa <ok>

Dziękuje koledze zdunmanowi za pomoc via gg.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

jacek1978 przepustnicy szukaj pod krokowcem, na końcu rury idącej z filtra powietrza.Pochłaniacz par paliw znajduje się po lewej stronie stojąc przodem do komory silnika koło pompy ABS.Jest umiejscowiony tak jakby w nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!