Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II] - Kupno


mati83

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód przy przebiegu 100tys w środku wygląda jak nowy. Nie daj się nabrać na dziury w tapicerce i wyślizganą kierownice przy małym przebiegu. Jedynie szybko wyciera się gałka zmiany biegów. Sam w czerwcu przesiadłem się ze scenica I do scenica II. Miesiąc szukania i oglądanie kilkudziesięciu tłuczonych samochodów i w końcu trafiony ten odpowiedni! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Scenica II 2004 1,9DCI.133000km.Jeżeli chodzi o elektronikę to mogę na podstawie własnych doświadzceń stwierdzic,że miałm uszkodzone 4 mikrowyłączniki w klamkach z hands free- koszt około 12,00zł.Dwie świece żarowe około 120,00zł,cztery żarówki H7.Z mechaniki to cztery zaczepy do elektrycznego podnoszenia szyb 60,00zł. Stuki w przednim zawieszeniu -niedokręcona śruba.Standartowa wymiana materiałów eksploatacyjnych rozrząd,klocki, drązki,płyny.Sam przejechałem tym autem po sprowadzeniu z Holandii 65000km, średnia spalania 6,5l/100km.Jak do tej pory uważam ,że samochód jest Ok. Może mam szczęscie a obiegowe złe opinie na temat francuzów są przesadzone.To jet moja opinia z ekspolatacji Scenica na przestrzeni trzech lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam szczęscie a obiegowe złe opinie na temat francuzów są przesadzone.To jet moja opinia z ekspolatacji Scenica na przestrzeni trzech lat.

mati83, na takich opiniach się opieraj, nie dlatego, że są pozytwne ale są zweryfikowane, prawdziwe i ze źródła. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również prawdziwe sa takie oto opinie:

- często psujący się wyświetlacz prędkości

- moduł (czy jak to zwać) kierunkowskazów - przestają odbijać albo odbijają przy lekkim skręcie

- hamulec ręczny też się psuje (częściej w wersji Grand) a to już koszt 2000 zl

- rezystor dmuchawy (nie działa 4 bieg albo inne kombinacje nawiewu dmuchawy)

 

To chyba najciekawsze i charakterystyczne dla Scenica usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część kosztuje kilka złotych, a wymiana w ASO ponad 100pln!
mikrostyki 6,1pln/2 szt, wymiana jakieś 2h własnoręcznie bez doświadczenia, satysfakcja-bezcenna <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

mati83 elektronika nie jest wrogiem kierowcy!

Uważaj szczególnie na samochody z wypadkową przeszłością. żadnemu handlarzowi nie opłaci się rzetelnie naprawiać skomplikowanych układów. większość problemów z elektroniką pojawia się właśnie po stłuczkach. Radzę na oględziny samochodu wybrać się z kimś kto zna się na blacharce. Po obejrzeniu kilku samochodów razem z fachowcem nawet amator będzie już potrafił rozróżnić bity egzemplarz.

Mnie pomogło również dokładne obejrzenie samochodu kolegi, aby zobaczyć jak samochód rzeczywiście się zużywa i jak wyglądają nienaruszone elementy karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!