Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaki maksymalny przebieg?


Gość wojtekgzk

Rekomendowane odpowiedzi

Megi moich rodziców (1.4 eco, 97r) +130 000 km. Od nowości u nas także przebieg prawdziwy. Jedyna większa naprawa silnika to uszczelki na zaworach stosunkowo nie dawno (3 miesiące temu, ok 3000 km temu), bo piła olej (ok 1litr na 1000km). Teraz nie pije ani troszkę. Zapowiada się, że to nawet nie połowa żywotu tego silnika :)

 

Moja 118 000 z tego 500km moje :) Przebieg wydaje się prawdziwy, bo kupiona w ASO w komisie samochodów używanych. Jaka prawda? Nikt tego nie wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Scenic 1,6 K7M 97 rok 208tys km olej 10W40 elfa od 150tys km - wcześniej 5w40, do tego lpg od 100tys Powiem Wam, że silnik dolina stukają chyba sworznie tłokowe. Hałasuje stuka w silniku ale jako tako bezawaryjnie jedzie. Sprzęgło jeszcze ok - fabryczne, oleju nie bierze wcale. Buda troche gnije na tylnych nadkolach. Długodystansowiec, miasta prawie wcale nie widział ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

u mnie 1999 r 1.6 16v 284 000 km bez remontu silnika, ale zdeydowana większość w trasie, oleju raczej nie bierze a jeśli bierze to nie zauważyłem. A tak to silniczek w dobrej kondycji

ostatnie 160 000 na gaziku (sekwencja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja mam już za sobą 226.000 i najsłabszym ogniwem jest zawieszenie. Co prawda 100.000 zrobiła na trasach między Hiszpanią a Bułgarią (poprzedni właściciel) i była regularnie serwisowana do 160 tyś w ASO, to teraz trzymam raczej - jak mówi mój tata - standardy rumuńskie. Generalnie większych usterek brak.

Póki co padł (poza materiałami eksploatacyjnymi):

chłodnica

II tłumik (wycięty)

tylne światło (prawe)

"portki" przy kolektorze

Obecnie walczę z falującymi obrotami (mycie krokowego nic nie dało)

Stukami w drzwiach

Dziwnym skrobaniem w prawym przednim kole - uciążliwe przy niskich obrotach

W planach mam 300.000 czyli jeszcze jakieś 2 lata, potem chyba tylko na części, ale będzie mi strasznie żal, bo w środku śliczna, wyposażenie super. Każdy nowy samochód to tylko nowa blacha, a za nowe auto w tym standardzie z tym wyposażeniem trzeba dać 50.000, tylko czy warto.. bo potem z wymianą żarówki trzeba jeździć do ASO i płacić 100.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Moja Megi 1.6 8V rocznik 98 dobija do 240tys. km, poza tym że wysiadł mi chyba katalizator śmiga aż miło. Kupiłem ją prawie 3 lata temu prosto z Francji. W Polsce jeździłem nią tylko rok a od dwóch lat jeźdze nią w Austrii po przeprowadzce, więc zawieszenie jest miód malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!