Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje przy ruszaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Stuki przy wjechaniu w dziurę to nic innego jak gumy na stabilizatorze. A jeśli porusza się kierownicą i słychać stuki to tak ma być!!! Ludzie jak macie wspomaganie to przekładnia będzie stukała. Spróbujcie na odpalonym silniku tak poruszać. Jak wtedy będzie

 

Miales racje , gumy na stabilizatorze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dodam jeszcze dla właścicieli benzynowych: wibracje przy ruszaniu były spowodowane zbyt długą linką gazu. Skok jałowy za duży - rozciągał w czasie dojście do obrotów niezbędnych do płynnego ruszenia . Po podciągnięciu linki (na silniku : wyjąć zawleczkę przesunąć pancerz linki - założyć zawleczkę) pedał idzie w górę i ruszenie z miejsca jest zawsze płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

U mnie skoki przy ruszaniu spowodowane były przez walnięte sprzęgło, a dokładnie te małe spręzynki, które sa na tarczy. Jeśłi zaś chodzi o drgania przy okreśłonej prędkości to sprawdź wyważenie przednich kół. Przyczyna może też tkwić w oponach. Moga mieć np. balonik od wewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy mój problem polega na tym , że podczas ruszania lub przy skręcaniu kołami z lewej strony(strona kierowcy) słychać chrobotanie tak jakby sprężyna się przesuwała, dodam ,że wymianiłem sprężyny na sportowe(czerwone) ale przed wymianą też było słychać to chrobotanie tylko trochę mniej.Wymianiłem przed chwilą łożysko amortyzatora,było rozpołowione na 3 części ale nadal jest to samo.Co to może byś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a u mnie na postoju jak skręcam kierownicą jak również jak ruszam i hamuje jest ten denerwujący dźwięk

 

[ Dodano: 2008-12-10, 17:19 ]

przed chwilą oglądałem dokładnie jedną i drugą strone auta i zauważyłem że po tej stronie co trzeszczy sprężyna rusza się wraz z amortyzatorem i to jest własnie powód skrzypienia.Moje pytanie brzmi jak usunąć to skrzypienie i czym jest to spowodowane że sprężyna rusza się razem z amortyzatorem??

 

[ Dodano: 2008-12-12, 15:01 ]

wie ktoś może jak to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!