Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaz xenonow


Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktos moze jak jest z przekladka xenonow w M III ?

czy wystarczy przelozyc same klosze ze zwrotnicami ?

Rozumiem ze jest do nich podpieta elektronika ktora steruje ich skretnoscia, czy jest to wbudowane czy wystepuje osobno i jest zamontowane gdzies gleboko w samochodzie ?

I jak jest z poziomowaniem, czy mozliwe jest to za pomoca pokretla uzywanego przy standardowych lampach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Xenony sa wyposażone w samopoziomowanie, które działa na bazie informacji przekazywanych z czujników gdzieś w samochodzie, więc chyba konieczna będzie grubsza przeróbka. Coś mi się ostatnio obiło o uszy, że zmieniły się przepisy i jeśli w samochodzie jest możliwość regulacji lamp ze środka, to jest to dozwolone, ale musiałbyś to sprawdzić, bo głowy za to nie dam :mrgreen:

No i weź pod uwagę, że jeśli używałbyś "ręcznej" regulacji, to musiałbyś (a w zasadzie powinieneś) często tego pilnować, bo źle ustawione xenony strasznie oślepiają. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Właśnie jak to jest z tymi xenonami? Lepiej kupić cale klosze ? Czy można kupić bi-xenony na allegro np. Jakie modele by pasowały do MIII GT? Czy po zamontowaniu xenonów komputer nie będzie wskazywał żadnych błędów itp? Oraz jak jest z montażem, czy zamontować je lepiej gdzieś u dobrego mechanika czy jak? <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest i tak nowe wiec nikogo nie zdziwi ze moze byc tam xenon;) jak masz okazje kup lampy xenonowe + doloz silniczki z manualnej regulacji i mysle ze bedzie ok;) tylko spryskiwacze sa obowiazkowe.

 

A jak masz soczewke to HIDa dobrze wyregulowac i nie ma mozliwosci oslepiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz soczewke to HIDa dobrze wyregulowac i nie ma mozliwosci oslepiania.
soczewka do palnika ksenonu jest całkiem inna niż do H4 czy H7.
Autko jest i tak nowe wiec nikogo nie zdziwi ze moze byc tam xenon
a mnie dziwi,że kupując auto koledzy nie domówili orginalnych lamp ksenonowych z całym osprzętem.Po co teraz kombinować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wsiąść xenony to powiedzieli, że xenonów nie mogę mieć ponieważ samochód jest z homologacja ;| ... dziwne bo brat ma insygnie tez z homologacja i ma xenony. Dobra wracajac do tematu to gdzie można kupić tanio lampy xenonowe z całym osprzętem potrzebnym do montażu no i jak na to zareaguje ASO nie będzie to powodem do utraty gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli, że xenonów nie mogę mieć ponieważ samochód jest z homologacja ;|

Samochód jest homologowany jako całość, zmieniając lampy na ksenonowe - jeśli auto nie jest przystosowane do takich - oznacza utratę homologacji.

dziwne bo brat ma insygnie tez z homologacja i ma xenony.

Ksenony seryjne? Pewnie tak... Insignia jest homologowana z reflektorami ksenonowymi...

Generalnie jeśli chodzi o homologację, to przecież KAŻDE produkowane, seryjne auto takową posiada...

i jak na to zareaguje ASO nie będzie to powodem do utraty gwarancji?

Może być powodem utraty gwarancji. Ostatecznie jest to przecież ingerencja instalację elektryczną pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

thomaskce dla Ciebie i dla potomnych:

 

Do założenia Xenonów potrzebujesz lampy wraz z modułem wyładowczym, dodatkowy komputer do sterowania nimi oraz dwa czujniki położenia/przechyłu.

Moduły przy lampach komunikują się po LIN'ie z komputerem od Xenonów. Ten dodatkowo zbiera informacje z czujników przechyłu oraz po magistrali CAN z CEM'a (Central Electric Module, w Renault "wabi" się on UCH)

Trzeba dodatkowo przeprogramować CLIPem owe UCH aby wiedział ze ma Xenonowy.

Edytowane przez Robgold
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Napiszę wam co mi powiedział Pan w serwisie jak go zapytałem o taką przeróbkę : "Są to takie koszta, że lepiej sprzedać auto i kupić nowe z bi-ksenonem w opcji" :lol: Więc sam zrezygnowałem bo w sumie wystarczy wymienić żarówki na lepszej jakości i już jesteśmy bliżej efektywności bi-ksenonu ale wiadomo nigdy jej nie dorównamy i chyba trzeba się po prostu z tym pogodzić a przy wymianie auta na nowe zamówić bi-ksenon w opcji : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!