Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 8v '99 automat - skrzynia biegów tryb awa


qba_qba

Rekomendowane odpowiedzi

Wit@m

Czy ktos z szanownego grona forumowiczów zna jakiegos fachowca-magika znającego sie na automatycznych skrzyniach biegów w Megane Scenic 01.99. Problem mam następujący: Rano, na zimnym silniku ( niecodziennie, ale dość często ) po przejechaniu 1-2 kilometra zapala sie kontorkla skrzynie biegów i wiadmomo co sie dzieje ( jedzie tylko na 3 biegu ). Wyłączenie i ponowne włączenie silnika rozwiążuje ten problem, tzn. skrzynia od tej pory sprawuje sie bez zarzutu. Podczas wymiany oleju w skrzyni ( tydzien temu ) skasowano błąd skrzyni cytuję " regulacja ciśnienia oleju". Może ktoś miał podobny problem, może na terenie dolnośląskiego albo okolic jest jakis fachowiec ??. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

 

Co prawda przydało by się aby ktoś bardziej kompetentny niż ja odpisał ale :

Wartośc wymagana ciśnienia w skrzyni biegów wynosi 3.0 bar, jeśli ciśnienie za mocno spada ( czasem podczas zatrzymania na światłach - generalnie przeważnie zawsze na początku jazdy - być może ma to związek z temp. oleju ) zapala się kontrolka EKG i mamy słynny tryb awaryjny.

 

Na forum auto Józefów dowiedziałem się że to standard w renault. Winne są elektrozawory w skrzyni ( u nich naprawa 1200 zł gdzie indziej taniej - ale płaci się za wiedzę ).

 

Tester diagnostyczny ( Gutman Megamacs 42 ) pokazuje mi błędy :

- 794762 sygnał prędkości obrotowej na wejściu przekładni. Sygnał nie prawidłowy.

- 794767 regulacja ciśnienia oleju. Nieprawdiłowe funkcjonowanie.

 

Jakiś czas temu przeczyściłem wszelakie kostki pod maską - na razie mam spokój ale wątpię czy to było rozwiązanie problemu, myślę że problem wróci. Wymieniłem też czujnik ciśnienia oleju silnikowego ( koszt 30 zł ) bo też wywalał się ten błąd ( na KTS i DELPHI ) i być może to pomogło ( oby ) .

 

Gdybyś miał pytania to pisz. Byś może coś razem zdziałamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

kurcze nie wiem co robic a niechce by mechanicy mnie kręcili jako kobiete.Moje autko zasrajkowało.Nie wskakuje na bieg,silnik działa normalnie dodam,ze jest to automat 1.98 poj. z 98 r..Więc jak pisałam pracuje ale nie jezdzi.Na samym początku normalnie wskakiwało a niedawno dochodziło do 3 potem do 2 a teraz dziad jeden nie zaskoczy za cholere.Nie mam pojęcia czy to wina oleju w skrzyni czy moze juz wogóle klękła:(((a moze ma to cos wspólnego z hamulcem???/niedawno były robione/ nie wiem:(((

Pomocy!!!!

nr.gg 5367502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit@m

U mnie dzieje sie tak tylko przy zimnym silniku, czesto jak zapalam auto zostawiam je na chodzie prze około 4-5 minut, zauważyłem ze wtedy lepiej reaguje. Jak juz zaczyna normalnie przerzucać biegi ( bo do tego czasu jedzie tylko jeden-dwa, na trojke probuje ale nie daje rady, zazwczaj wystarczy przejechac 200-500 m ) to juz wtedy jest ok, nawet po gaszeniu i zapalaniu samochodu, czyli dopuki nie wiem, skrzynia nie wystygnie albo spada cisnienie oleju, jednym słowem następnego dnia rano. Zaznaczma, ze wszystko to odbywa sie płynnie, bez żadnych szarpnięć. Wierzyć mi sie nie chce , ze tylko wymiana tych elektrozaworów by pomogła ( 1500 pln ), szybciej bym stawiał na czujnik ciśnienia oleju w skrzyni ( 750 pln ) ale jak to nie pomoże to już będe biedniejszy o tą kwotę a zwrotów nie ma ;-(. Myślisz, że wymiana ciśnienia oleju w silniku może pomóc ??, wiem ,wiem, ze ze RENAULT + AUTOMAT to dość często metoda prób i błędów . Pozdrawiam. Chyba jednak najpier poczyszcze kosteczki od skrznki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Po diagnostyce komputerowej- żadnych błędów.

Kontrola ciśnienia oleju na poszczególnych biegach prawidłowa.

Skrzynia biegów do naprawy-zużyte sprzęgiełka- wymiana.

Co to za sprzęgiełka, czy to są tarczki sprzęgłowe.

Pozdrawiam.

 

 

Już po wymianie na manual, więc pozostały mi części od automatu gdyby ktyś chciał.

Skrzynia biegów do naprawy-zużyte sprzęgiełka- wymiana

Zapytania na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
też tak mam <ok>

po przejechaniu 1-2km wyskakuje błąd skrzyni, zjazd na bok, odpalenie ponowne i dalej jedziemy (max 3x tak robiłem :cry: )

Macie już rozwiązanie?

 

Połowicznie mam rozwiązanie.

Trzeba u magika od automatów zmienić dwa elektrozawory w skrzyni.

Koszt zaworów w ASO około 500 zł plus robocizna kogoś kto zna się na automatach.

Kontrolka przestała się włączać z wyjątkiem poranków gdy było w nocy - 25 i auto lepiej zrzuca biegi. Więc jest znaczna poprawa.

Niestety po całym zabiegu auto nie przestało szarpać ( tzn. jeździ z delikatnymi szarpnięciami ) ale da się z tym żyć.

 

Na razie nie mam zamiaru tego poprawiać i da się z tym autem żyć.

 

Niestety DP0 to kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!