Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki to Carminat i jaki do niego soft?


Rekomendowane odpowiedzi

A może na podstawie zdjęć pomoże mi ktoś w identyfikacji typu napędu. Jest to Carminat Navigation Philips Renault Scenic z 2001 roku. NIE WIEM, CZY JEST TO CARMINAT 5000, CZY 8000 i czy płyty z nawigacją mają być typu: A czy B?. Na wyświetlaczu w samochodzie brak zielonych kresek, które sygnalizują sygnał GPS, są stale czerwone kreski. W navigacji mam płytę oryginalną CD z Nawigacją m.in. Włoch (stamtąd pochodzi auto). Nie wiem, czy w Polsce mimo tego powinienem odbierać i mieć na wskaźniku sygnał GPS? Czy jest to związane z mapami na płytach, czy też zależy od innych rzeczy? Dodaję, że ustawienie godziny po wyłączeniu silnika zawsze się resetuje, tak więc po ponownym uruchomieniu zapłonu zawsze brak wyświetlania godziny.

 

Poniżej fotki mojego sprzętu.

 

FotoNaviScenic#

FotoNaviScenic#

post-21133-1257961691_thumb.jpg

post-1-1257961691_thumb.jpg

post-1-1257961692_thumb.jpg

post-1-1257961693_thumb.jpg

post-1-1257961694_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piodar, nie widać zdjęć :-/

 

[ Dodano: 2009-11-12, 21:21 ]

To Carminat 8000.

Co do reszty poczytaj tu: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=1610&...hlight=informee

Piwko w dłoń i lektura 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do sygnału GPS, to już sobie poradziłem. Po prostu kupiłem za parę groszy (37,- złotych) na Allegro nową antenę GPS i problem sygnału, a i wyświetlania godziny się rozwiązał. Po prostu godzina na wyświetlaczu jest synchronizowana poprzez GPS. Natomiast nadal nie mogę znaleźć właściwej dla mojego urządzenia mapy z Polska. Znalazłem w Necie wiele map, ale żadna nie chce ruszyć, wszystkie płyty albo się od razu wysuwają, albo po prostu na wyświetlaczy widnieje komunikat o braku płyty w urządzeniu. Jeśli ktoś miałby spolszczenie komunikatów do mojej Navi, to również byłbym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podaję link do aukcji, na której ja kupiłem antenę. Pamiętaj, aby dobrze dopasować wtyczkę, bo okazuje się, że są różne. Najlepiej przed zakupem zapytać sprzedawcę, czy pasuje do Twojego modelu. Jeśli chodzi o montaż, to po prostu należy wymontować plastikowy schowek z napędem Carminat spod siedzenia pasażera i wtedy już bez problemu podpina się przewód do gniazda Carminat-a. Póki, co to ja na razie podłączyłem antenę i cały przewód wrzuciłem za fotel (kiedyś go schowam pod tapicerkę). Życzę powodzenia i odpowiedz, jak Ci poszło, a może masz spolszczenie do naszej nawigacji?

 

Pozdrawiam:

 

http://www.allegro.pl/item822557952_antena..._skoda_bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antene należy kupić z wtykiem SMB uniwersalną , odkręcasz 4 torxy 2 z przodu i 2 z tyłu i wyciągasz schowek , następnie wpinasz antene przeciągasz ją pod progiem i do przodu montujesz ją koło głośnika na podszybiu , wszystko śmiga idealnie. Co do carminatów to w 2001 roku były już dostępne carminaty 8000 w scenicu 1 ph2 oparte na sofcie 1,82.

Ps. jak by coś to posiadam spolszczenie Carminata 8000 wszystkie wersje softów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Na poczatku sorrki ze nie uzywam polskich znakow, ale w pracy w PC mam tylko czeski i wszystko poblokowane wiec nic nie moge doinstalowac. Co do tematu. Niedawno kupilem scenica z 2001 roku i mam taki sam soft co kolega wyzej. Wiem ze temat troche stary. Mam pytanko czy ktos juz czasem nie zrobil polskiego do tego dziadostwa? Jakie najnowsze mapy moge to tego zapodac? Dzieki za jakiekolwiek info. Mi sie od poczatku wydawalo ze to Carminat 8000 a nie 6000. Ale chyba sie mylilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Swojego czasu, gdy bawiłem się jeszcze w navi osobiste i samochodowe dość wiele rzeczy i porad znalazłem na gpsunderground. Swojego czasu forum padło, następnie ktoś zrobił takeover, jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy - nie wiem, nie siedzę już non-stop w tym temacie.

 

http://gpsunderground.com

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!