Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 1,6 8V wymiana uszczelki i rozrzad


bledzinski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam! aby nie zaczynać nowego tematu podepne sie tutaj. MIanowicie czeka mnie chyba wymiana uszczelki pod glowica. Notorycznie ubywa mi plynu chłodzącego. Weze po trasie twarde jak skala, na bagnecie (pod rękojeścią) i na spodzie korka od oleju żółtawa mazia. Z tym nalotem to nie jestem calkowicie przekonany bo robię krótkie trasy, do pracy i do domu -dziennie około 20 km.

Moje pytanie , czy nie powinien grzac mi sie silnik(nawet jezeli jestem w dluzszej trasie )? Temperatura nigdy nie przekracza polowy skali a nawet jest ponizej. W aucie zimno na postoju, grzeje jak jedzie (pewnie termostat). Nie dymi na biało. Z inej zas strony kiedy przygazuje w zbiorniczku wyrównawczym buzuje.

 

silniczek dziala jak marzenie, pracuje rowno. Pali za pierwszym razem. silnik 1.6e 8V 98rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scorpioscenic, u mnie też tak było,temperatura ok,oleju zbytnio nie przybywało,tylko,płyn chłodzący zmienił kolor ,i bulgotało w zbiorniczku,okazało się,że uszczelka poszła i trzeba było wymienić .Z tym dymieniem,to u mnie nie zauważyłem białego dymu,chyba,ze zimno było,ale to pewnie przez różnicę temperatur .Jak postawisz auto po trasie w garażu ,pod autem niema czasem plamy po wycieku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście koledzy o nowym oleju ok 100pln i płynie chłodniczym... Ja wczoraj odebrałem swoją megi po wymianie uszczelki pod głowica i kompletnego rozrządu...impreza mnie kosztowała 600pln u znajomego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i już po krzyku, nowa uszczelka(80PLN), uszczelka zaworów (20PLN), regulacja zaworów, przy okazji wymiana napinacza paska roboczego(150PLN), olej(120PLN), płyn chłodniczy(50PLN), + 250 robocizna i autko ma troszke nowsze serduszko, mam nadzieje ze się milo odpłaci <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!