Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

co do scenica


kikul

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ma prośbę mianowicie chcę sprzedać moją megane 1.9 dci 2001 rok ze względu że silnik tego pojazdu jest dla mnie tragedia skrzynia padła 2 razy 2 ciagu miesiąca

 

Co do tematu chce kupić scenica na pewno nie dci trochę czytałem na forum o dti jak wyglada ten silnik chodzi o skrzynie wtryski (zwykłe czy pompo) czy lepszy do 2000 roku czy po 2001 NACZYTAŁEM SIĘ MASE ALE NIE MAM POJĘCIA i proszę o waszą opinie, dodam że chcę przeznaczyć ok 15 tyś i jaki model jest najmniej awaryjny (chodzi o silnik i skrzynie) głownie chodzi mi abym nie miał takich przygód jak z meganka że dojeżdżam świateł wciskam sprzęgło włączam 1-wszy bieg a auto stoi bo dyfer pada. Czy taka konstrukcja jest w każdym silniku że półoś (od strony pasażera) nie wchodzi w całości do skrzyni tylko wystaje oś na którą zakłada się tuleje która łączy półoś ze skrzynią, nie wspomnę o zingerze który przy wyczepieniu się wyrywa obudowę skrzyni biegów (przypadek sąsiada), zależy mi na tym aby takie sytuacje się nie powtarzały, przypomniało mi się jeszcze o dość wadliwej elektronice w tych samochodach,

historia sąsiada megane 2000 r

mróz sąsiad ma włączone wycieraczki czasowe lekko padał śnieg cofa wiadomo włącza się tylna wycieraczka a że przymarzła to co się stało nie spalił się bezpiecznik tylko jakiś komputer sterujący (pan znachor od elektroniki nazwał to "bugiem, bagiem" jakoś tak) podobno częsty przypadek w renówkach, cena naprawy po 3 mc bo udało się gdzieś na ebayu znaleźć graty montaż + wgrywanie czegoś 3 tyś.

Ale nie rozpisałem proszę was o naprawdę dobrą rade co kupić żeby uniknąć tych awari jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś niesamowite rzeczy opowiadasz.

Wycieraczka z tyłu to pewnie przetarte kable w przejściu do tylnych drzwi, nie słyszałem , żeby te problemy które opisujesz były nagminne (tzn chodzi o jakiegoś spalonego ECU).

 

Myslisz, że przyczyną padnięcia skrzyni jest silnik? Diagnozował ten sam znachor? A skrzynie kupiłeś za 400zł na szrocie a wyrywali ją z krzaków dzwigiem , bo zarosłą tak?

 

Jak się kupuje auta za 2/3 ich faktycznej wartości to tak bywa po dzwonach. Mam kilkunastu znajomych z tymi silnikami w Megi i żadnych problemów od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ecu to opisałem to co stwierdził pan elektronik " ze to przez przymarzniętą wycieraczkę która nie wykonała swojego zakresu pracy a prąd cały czas płynął nie zadziałał bezpiecznik tylko padł komp" (opowiadania sąsiada i pomoc w szukaniu ecu) nie mówię że to jest nagminne przypadek może być jeden na 100 milionów ale tylko napisałem to co się stało ostatniego czasu

 

Co do diagnozy silnika nie miałem na myśli że jest zły odpala bez problemu nawet gdy na mrozie stał ok 2 tyg zapalił za 2 razem, chodzi o same skrzynie biegów one są bardzo awaryjne, obudowy pękają, zinger wyskakuje, o czym można dużo poczytać na forum, co do ceny to się nie zgodzę najtańsza jc5 to ok 1000zł

 

Auto kupiłem za 17 tyś zł z serwisu renaulta w stanie jest ok i nadal ok poza skrzynia na razie po naprawie która sam dokonywałem jest ok wsadziłem dyfer z volvo nie pamiętam model ale skrzynia w nim jest od laguny dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu że silnik tego pojazdu jest dla mnie tragedia skrzynia padła 2 razy 2 ciagu miesiąca
...albo zmień dilera albo uspokój się. Każde źle eksploatowane auto- katowane, bez właściwego serwisu itd będzie sie sypało. Scenic DCI jest wart uwagi, trzeba trafić zadbany egzemplarz i najlepiej z książką serwisową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi nie chcę offtopu robić, ale miałem tyle wpisów potwierdzających przebieg,że raczej polaczek handlarzyna tego nie podrobił :) Zmianę paska rozrządu w czerwcu 2006 mam wbitą w książkę z niemieckim serwisem i tabliczka znamionowa w komorze silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro użytkujesz megane to tak jak byś jeżdził scenikiem toż to samo tyle że "troszkę napompowane" tak więc bolączki megane można powiedzieć są powielone w sceniku. Niestety trafiają się felerne egzemplarze w każdej marce i modelu przykro że trafiło to na ciebie. Silniki dci są dobre, niestety narosło wokół nich wiele mitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!