Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic IphII] RX4 1.9 dCi - wał i drgania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Scenica RX4, 1.9dCi, otóż z założonym wałem następują bardzo silne drgania na kierownicy, dopiero po jego zdjęciu wszystko wraca do normy ale...no właśnie - zostaje napęd na przód.

Zastanawiam się co konkretnie może być powodem, mechanik wspominał coś o jakiejś gumie w wale i stawiał [nie był pewny], że reszta jest ok.

Czy to przypadkiem nie chodzi o sprzęgło gumowe?

http://www.allegro.pl/item941359602_wal_na..._scenic_rx.html

Może to być powodem drgań?

Ew. czy taka regeneracja:

http://www.allegro.pl/item947961827_wal_na..._gwarancji.html

by wystarczyła?

Nie ma już innych możliwości?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak, to moze byc zarowno amortyzator drgan (sprzeglo gumowe), jak i krzyzaki na wale moga siadac, lub/i lozyska, ale

1. sprzegielko mozna kupic taniej

2. regeneracje mozna zrobic za mniej

 

zadzwon i umow sie z czlowiekiem w Łomiankach:

Świsłocki Zdzisław Regeneracja Wałów Napędowych

Szeroka 23

05-092 Łomianki

601 247 072

mozesz powiedziec, ze naslal Cie czlowiek od takiego samego scenica 4x4, bedzie pamietal, bo robilem tregeneracje w tym roku

generalnie jestem zadowolony, tylko facet chce, abys sprzegielko kupil sobie sam

sama regeneracja kosztowala mnie 500 pln (w tym demontaz, montaz, lozyska i krzyzaki)

samo sprzegielko febi kupilem za 345pln, ale wiem, ze mozna taniej, tylko trzeba poszukac UWAGA!!! dobierajac sprzegielko, zwroc uwage, aby otwor centralny byl nie mniejszy niz u Ciebie, oraz gwint na srubach, bo w nowych zestawach z reguly jest inny i musisz uzyc starych srub, tak wiec przy demontazu rowniez uwazaj, zeby nikt Ci nic nie urwal, chociaz rzeczony czlowiek w Łomiankach jest ogarniety i poradzil sobie)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich mam problem z napędem na przód (Rx4)a właściwie nie mam go ,a tył jest ok .Co może być przyczyną????Proszę o szybką odpowiedz bo w przyszłym tygodniu jadę w góry i chciał bym mieć ten napęd również na przód.

 

[ Dodano: 2010-12-30, 14:49 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

irek132, Jak masz napęd tylko na tył?????

Możesz mieć zdjęty tylny wał i mieć tylko przedni napęd, ale odwrotnie?

Wu, musisz dać wał do przeróbki na rozbieralny i będzie spokój na długo.

Mój wał jest już przerobiony, teraz mam podpory i krzyżaki z omegi. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padające podpory wału to normalna sprawa eksploatacyjna i nie ma co się dziwić że powoli wychodzi w tych autach, bo nowe już nie są.

 

Dobrze, że można przerobić wał na rozbieralny, bo kupno nowego za ok 8 tys to lekka przesada, biorąc pod uwagę wartość RX4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam podobny problem ze swoim RX4. Do Łomianek mam trochę daleko bo jestem z Brzegu opolskiego. Poszukuję dobrego fachowca który zająłby się moim wałem. Najlepiej na terenie województwa opolskiego, albo dolnośląskiego.Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś warsztat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co do Łomianek, rozejrzyj się wokoło swojej miejscowości, poszukaj formalnych i nieformalnych grup/klubów jazdy terenowej, oni znają takich macherów. Jest jeszcze gość z Krakowa i na allegro z Ropczyc, nie mogę teraz znaleźć linków do nich, ale jutro mogę podrzucić, ew. sam wpisz w allegro "Scenic RX4" w dziale części samochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 lat później...

Dla zainteresowanych z centralnej Polski. Odnośnie regeneracji wału do Scenic RX4, polecam warsztat
WAŁ-CAR
Ząbki koło Warszawy
ul. Piłsudskiego 156 B
ewentualny telefon 22-7815929 lub 22-7816524
wjazd jak na stację diagnostyczną / myjnię samochodową.

 

Moja regeneracja wału była w miarę prosta, bo miałem wał już przerabiany na rozbieralny. Ponadto zawiozłem panu mój stary oryginalny wał. Zdemontował podpory z oryginalnego, w które wkleił nowe łożyska i osłony gumowe (ponoć dobrej jakości) wymienił tulejkę tylną centrującą bo była rozbita. Wał miałem do odbioru na drugi dzień. Koszt tej regeneracji to 300 zł, z podstawowym wyważeniem.
Niestety dopiero dziś mogłem jechać po odbiór wału, zgodnie umową telefoniczną, pojawiłem się na warsztacie, wszystko zostało mi wytłumaczone. Założono wał i ... wyważanie wału założonego. Biło fatalnie, czasami nawet ESP wyłączało mi silnik - odpiął czujnik ABS. Zakładał na wał jakieś ustrojstwo, coś dospawywał w przerwach pomiędzy uruchamianiem auta na biegach - auto w tym czasie podniesione na 4 kobyłkach. Miało być dobrze. Sam osobiście za kierownicą, a potem ja - jest dobrze. Zrobiłem ponad 100 km i nic nie puka, nic nie trzęsie, nawet oglądałem sobie nagrania z kamerki samochodowej i obraz jest czytelny, nie trzęsie. A sprawdziłem go też w terenie błotnistym (jutro myjka po pracy).
Trochę sobie z tym panem porozmawiałem, koszt całkowity regeneracji wału od A do Z, to około 1200 zł.+ 150 zł założenie i wyważenie na aucie. Zorientowany jest również, że jeśli mamy nieoryginalne podpory, to trzeba je dystansować od podłogi podkładkami.
Mnie ta impreza wyniosła 450 zł, bo miałem oryginalne obudowy podpór (ucieszony był z tego), przerobiony wał na rozbieralny i nowy łącznik gumowy. Wymienił i założył na ten rozbieralny dwie podpory z oryginalnego, oczywiście zregenerował łożyskowanie, tulejkę i jeden z krzyżaków bo miał luzy.
Facet ma fajną gadkę, ale nie widać aby cyganił.
Adres dostałem od kolegi YARI, który niestety już sprzedał swojego RX4.
Na dzień dzisiejszy polecam, ale najpierw proszę dzwonić, bo nie zawsze mają czas. Tam naprawia gościu wały również do innych aut, również ciężarowych i wszelkich marek.
Mam nadzieję, że się komuś ta informacja przyda.

 

Tu daję stronkę google do nich
https://www.google.pl/search?hl=pl&q=wał-car&rflfq=1&rlha=0&rllag=52283748,21115297,560&tbm=lcl&tbs=lrf:!2m1!1e2!3sEAE,lf:1,lf_ui:2&rlfi=hd:;si:8679116979440564834;mv:!1m3!1d1678.2388390707453!2d21.11491106190192!3d52.27834625822245!3m2!1i946!2i528!4f13.1;tbs:lrf:!2m1!1e2!3sEAE,lf:1,lf_ui:2&spf=1496395831808&cad=h#rlfi=hd:;si:8679116979440564834;mv:!1m3!1d1678.2387897723283!2d21.11491106190192!3d52.27834625822245!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i236!2i132!4f13.1;tbs:lrf:!2m1!1e2!3sEAE,lf:1,lf_ui:2&spf=1496395831808

Edytowane przez ZygaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!