Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane I 2000r 1.4 16v + LPG


tosislaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników R. Megane - to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

 

Szykuję się do wymiany auta (obecnie wożę się Aśką z 1992r) i mój wybór padł na Renault Megane. Przeglądając oferty na różnych portalach natrafiłem na taką o to "okazję": R. Megane 1.4 16v + LPG

Co o niej sądzicie? Na co zwracać uwagę przy oglądaniu autka (konkretnie tej wersji).''

 

Warto dać 7500zł? (Możliwa negocjacja) Wiecie nie chcę się wepchać w skarbonkę bez dna (obecne autko - po za rutynowymi czynnościami obsługowymi nie wymagało ode mnie wykładania kasy - no może wymiana sondy lambda)

 

Z góry Dzięki za pomoc i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kilku elementów takich jak listw na przednim zderzaku, klapki od wlewu paliwa,zaślepek na światła przeciwmgielne a jeżeli mnie oko nie myli powinien je mieć.

Nie wiem czy to też złudzenie czy bierze go rdza na masce? koło znaczka.

Ogólnie rzecz biorąc nie widać by poprzedni właściciel dbał o nią jakoś szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniedbane auto ,zderzak z przodu wyglada koszmarnie ,albo takie zdjęcie albo z prawej coś mu tam odpada ,dokładki niema ,klamki wewnętrzne na jakies dziwne śruby,pewnie już spękane ,brak kapturka od mocowania ramienia wycieraczki,auto wymaga trochę poprawek i czyszczenia ,wogóle wygląda jakby ktoś nim cement woził,albo autko wpadło do rzeki 8-) .

silniki 1,4 16 V to z tego co pamiętam K4J,a ten go nie przypomina..prędzej to wygląda na silnik z clio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest silnik 1.4 16V tylko 8V. Samochód widać, że mało zadbany.. ja bym szukał dalej..

 

jak to nie nie jest silnik 16V?? przecież po 1999r były sprzedawane same 16V

 

ale i tam bym nie brał tego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek305, andrzej27r, Klocek, maciek127 dzięki za opinię.

 

Mam pytanie czyli można założyć że autko było z przodu puknięte (kondycja zderzaka i przedniej tablicy) i właściciel zrobił SWAP na 1.4 8v?

 

Aha nie wiem czy dobrze gościu tam połączył świece (długość kabli WN - konkretnie 3 świeca od rozrządu jakby kabel był bardzo napięty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest podobny silnik : http://moto.allegro.pl/item965763672_silni..._4_benzyna.html

zastanawia mnie też własnie podłączenie przewodów do 2 i 3 cylindra,czy jest wlaściwie...z pierwszej cewki by się zgadzało 1 i 4 cylinder ,ale z drugiej może być odwrotnie ,choć na chwilę obecną nie jestem pewien .Patrząc na fotki podobnych silników ,wychodzi,że jednak na 2 i 3 cylindrze przewody by trzeba było zamienić 8-) Niech się ktoś wypowie,mający ten silnik ze zdjęcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnD w Krk będę w Niedzielę (zwiedzanie komisów).

Prosiłbym jeszcze na co konkretnie zwracać uwagę przy tym modelu (zwłaszcza z instalacją Gazową). Wiem że na pewno pasuje zabrać magnesik (do sprawdzenia czy nie szpachlowany - z tego co wyczytałem tylko ClioII i Thalia ma plastikowe błotniki przednie). Szukać wycieków, luzów, Zbadać stan wydechu (wyczytałem że strasznie koroduje). Co jeszcze można sprawdzić? Da się przy pomocy omomierza sprawdzić cewkę zapłonową (Wyczytałem że lubią zawodzić, a u Mojej Asi da się to łatwo zbadać właśnie omomierzem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!