Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o poradę.


kamilj21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprzedaję moją megi. Już jestem umówiony z klientem. Tylko problem w tym, że auto sprzedaje 1 raz w życiu i nie wiem jak wyglądają te wszystkie formalności :-( wiem tylko, że trzeba spisać umowe i potem wyrejstrowac auto czy cos :-P dodam, że auto jest na współwłaściciela. Proszę o poradę dotyczącą wszystkich formalności. Z góry dziekuje i pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisujesz umowę k-s w dwóch egzemplarzach, na których powinny być dokładne dane osobowe sprzedającego (-ych) i kupującego (-ych). Dobrze jest wpisać w umowie godzinę podpisania umowy (zawsze to jakaś podkładka jeśli coś nowy właściciel wywinąłby). Przekazujesz mu wszystkie dokumenty, powiadamiasz starostwo powiatowe i ubezpieczyciela że sprzedałeś auto i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki to juz mniej wiecej wszystko wiem. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Czy wpisać w umowie sprzedającego i współwłaściciela czy tylko sprzedającego (czyli mnie) ? Bo w dowodzie widnieje jako właściciel tylko ja, a w OC jestem współwłaścielem. To mnie zastanawia :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie pisze, ze wlascicielem ja i tylko ja. a OC jest wlasciciel moj wujek na ktorego zniżkach jezdze a na brzegu kartki dlugopisem pisze : wspolwlasciciel i moje dane. Nie wiem jak napisac umowe teraz. Czy potem gosciu jak nie napisze wpsolwlasciciela nie bedzie mial problemu z przepisaniem OC na siebie.

 

[ Dodano: 2010-04-17, 23:54 ]

ale zarazem jak dam wpsolwlasciciela to w urzedzie moga sie przyczepic ze w dowodzie nie ma :-/

 

Na forum używamy polskich znaków <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to co w dowodzie rejestracyjnym powinno być na umowie. Dziwne trochę to OC. Ktoś dopisał współwłaściciela ale na jakiej podstawie :-) Dane z polisy powinny być takie same jak w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli chciałeś zniżki to wujek powinien być w dowodzie a Ty wpisany z tyłu jako współwłaściciel. Ja robiłem tak już kiedyś i było <ok> Nie słyszałem żeby w dowodzie nie było współwłaściciela a na polisie OC jest i to jeszcze dopisany długopisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!