Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika


koolaso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Panowie mam mały problem

Przymierzam się do wymiany silnika w renault scenic z 97 roku

Czy podczas wymiany jak rozepnę skrzynię to wyjmę silnik do góry,mam na myśli czy jest wystarczająco miejsca na skrzynię aby się cofneła w prawo aby wyjąć sam silnik. Bardzo proszę o pomoc

 

[ Dodano: 2010-05-02, 21:06 ]

Witam ponownie

Właśnie wymieniłem ten silnik

Wymiany można dokonać samego silnika bez wyjmowania skrzyni, należy tylko pamiętąć że aby go wyjąć trzeba wykręcić(prócz odkręcenia nakrętek i innych śrób ) dwie szpilki mocowania silnika. Tę pierwszą i ostatnią na których oparte są tulejki centrujące położenie silnika. Przy wyjmowaniu i wkładaniu silnika zwracam uwage na kątwsunięcia silnika(ok40stopni) ja zachowałem tę proporcię na nie centralnym uchwycie wyciągarki. Dodatkowo fajną rzecz jaką zastosowałem to kawałek blachy podłożony miedzy silnik a podłużycę tę od strony pasażera.Spowodowała ona bezpieczne wyjęcie i włożenie silnika bez możliwości uczkodzenia wiązki rurek z pompychba ABS-u.Pozdrawiam wszystkich i wrazie kłopotów nie odmówię pomocy.

Mariusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witaj "michu02pl". Nie wiem do końca co masz na myśli "ruszałeś skrzynią".

Na pewno trzeba odkręcić poduszkę, żeby mieć pole manewru skrzynią do jej przesunięcia w prawo patrząc od przodu samochodu i mieć możliwość ustawienia kąta "rozpięcia i zapięcia" z silnikiem. Poza tym półosie obsadzone są w skrzyni na czymś w rodzaju przedłużonych wielowypustów które można , oczywiście nie za dużo, wysunąć lub wsunąć w skrzynie. Tutaj mówiąc nie ingerowałem przy wymianie.

Pozdrawiam

ps W razie jakich kolwiek problemów napisz na [email protected] a szybciej zareaguję i Tobie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!