Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oferta sceniców w komisie w Wawie.


tomaszek25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany przesiadką z megane grandtour z 2006 1,5dci(85km) na scenica 2006-07 i stąd moje pytanie czy auta poniżej z komisu są warte grzechu?

megane

scenic

scenic2

Wszelkie uwagi mile widziane. Mam 2 letnie doświadczenie w obcowaniu z meganką i ciekaw jestem Was czy warto się przesiadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ten ostatni scenic jest z importu. W opisie nie ma o tym ani słowa. Dopytaj czy samochód jest gotowy do rejestracji. Tak wszystkie 3 wyglądają nieźle. Spore przebiegi, ale jest szansa, że są oryginalne, a nie skręcane, chociaż auta sa na tyle świeże, że w ASO powinni podać przebieg z ostatniego przeglądu gwarancyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się jakoś widzi że one wszystkie są z importu. Ale to nie jest problem bo od stycznia sam takim pomykam. Przebieg takiego auta w okolicach 140 160 tyś to raczej jest prawda. Jeżeli był faktycznie serwisowany w ASO renault to będzie pełna historia nawet jeżeli to było za granicą. Na początek to się zdecyduj co do silnika 1,5 czy 1,9 - jam mam 1,5 i jestem zadowolony - nie jest mułem ale turbo-pocisk to też nie jest, za to apetyt na paliwo mały - miasto-trasa średnio nie całe 6. Polecam zdecydowanie samochód z systemem "wolne ręce" dyskietka w kieszeni i otwiera się i zamyka bez naciskania na przyciski karty oraz rozruch samochodu bez wkładania karty. Co do sprawdzenia to na początek szyby ( nr szyb i data produkcji ) oraz grubości lakieru. A najlepiej to do ASO na przegląd przed sprzedażowy za jakieś 300 zeta i wiesz co przed tobą stoi. A samym przebiegiem to się nie stresuj w/g tego co piszą właściciele Sceników to 1/3 życia tego silnika. A czy silnik jest skatowany to niestety nie za bardzo da się to sprawdzić na 100%. Uważaj na to czy ma porobione wszystkie opłaty itd oraz czy ma jedną kartę czy dwie !!! Dorobienie karty do tego samochodu to jednak jest wydatek. Na wszelki wypadek jednak bym po ewentualnym zakupie wymienił wszystkie materiały ekspolatacyjne ( zalej go tym samym olejem na którym jeździ ) oraz rozrząd wraz pompą wodną ( tylko nie w ASO bo pójdziesz z torbami ! ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie kupiłem od nich (Auto Ratusz) Scenic 1.9 dCi z 2007 roku. Krótkiego.

Nie patrz na ich ofertę w necie - mają taki ruch w interesie, że wybierasz autko na placu. Przeszedłem to sam.

Ogólnie - przejrzałem u nich klika/kilkanaście Sceników i wybrałem świeżo sprowadzone auto.

Z poziomu obsługi jestem zadowolony, choć może drażnić nieco dość protekcjonalny sposób traktowania klienta przez Panów z komisu. Ale ogólnie - nie ma się do czego przyczepić (zwłaszcza, że wzięli ode mnie w rozliczeniu mojego RT z 98 roku - pewnie jeszcze stoi na placu).

Przed zakupem "swojego nowego" byłem z autem i Panem z Komisu w ASO (Kutyna) i za 250 pln przejrzeli autko.

Auto w na prawdę dobrym stanie, każde z ich aut ma wydruk z francuskiego ASO histroii napraw po VIN oraz, zwykle, 2 karty HF. Przebieg auta jest wysoce prawdopodobny, patrząc po datach przeglądów w ASO. Jeśli chodzi o numery szyb - mech w ASO stwierdził, że ważne jest, żeby były z tego samego rocznika. Numer serii niekoniecznie musi być ten sam ...

 

Z tego, co mówią w komisie - mają umowę z ASO we Francji i sprowadzają wyłącznie auta od ASO, zostawiane w rozliczeniu przy zakupie nowego. Tamto ASO ma dwie lokalizacje - pod Paryżem i w Lyonie bodajże ;-) Ale nazwy nie podali ;-)

 

Komplet dokumentów do rejestracji dostałem, no prawie komplet. Panowie "zapomnieli" o kwitku opłaty recyklingowej. Ale po jej opłaceniu przeze mnie - obiecali zwrócić pieniądze. Trzeba ich przypilnować. Pozostałe dokumenty zostały w 100% zaakceptowane przez wydział komunikacji. Autko od wczoraj jest zarejestrowane na mnie ;-)

 

Zonki w całej sprawie są dwa:

1. Scenic miał we francuskim dowodzie rejestracyjnym ważne badania do 2011 roku. Wydział komunikacji zechciał w swojej dobroci skrócić ten termin o rok - u nas nowe auto ma przegląd na 3 lata i koniec. Zero negocjacji. Zatem - w czerwcu muszę robić przegląd.

 

2. W nocy z piątku na sobotę, zaraz po zakupie auta, zajumali mi kołpaki, na parkingu pod blokiem, oryginalne Renault, takie śliczne ... Szkoda. Będę jeździł z najtańszym badziewiem z marketu (tylko widzę, że 16'' trudno dostać) - nie dam złodziejom okazji do łatwego zarobku. Albo kupię alusy ;-)

 

Ogólnie - obsługa niezła, można wykupić gwarancję posprzedażną (3 mce za 500pln albo 6 mcy za 700). Co do jakości auta - ASO oceniło, że nie ma się czego czepnąć. Jak jest na prawdę - wyjdzie w eksploatacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odkopany temat ale myślę ze warto ku przestrodze ...

 

Jeżeli chodzi o temat "Auto Ratusz Modlińska 203" ...

 

Dzwoniłem z Sosnowca (do Wa-wy 300km) czy mają Scenic II z ESP .. powiedzieli ze mają na placu 10 sztuk ... zajechałem i były ... ale tylko 2 sztuki miały ESP ... :-)

Podobno pan nie wiedział ze musi być wyłącznik ESP (mnie w ASO powiedziano ze ma być) ... skoro handlują 8 lat już to nie powinni wiedzieć jak się to sprawdza ? ... ciekawe ile takich Sceniców z "ESP wirtualnym" od nich jeździ po drogach

Jedno autko odrzuciłem bo mi się nie podobał w środku ... zostało jedno auto .. po diagnostyce wyszło ze nie działa hamulec awaryjny, nie działają szyby tylne i amorki tył są sprawne na 35-45% ...

 

Odpuściłem .. nie kupię auta na siłę tylko dlatego że straciłem cały dzień i paliwo na 600km

 

Pozdrawiam

 

Vertex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam serdecznie wszystkich,

precyzując, oczywiście zawsze mamy 10 sceniców, sami jeździmy renault, żadne autko które od nas wyjeżdża nie ma wirtualnego ESP, każde auto poddajemy ocenie dowolnej stacji kontroli czy też ASO Renault. Jeżeli zaś chodzi o działanie hamulca i tylnych szyb, to te kable są w jednej kostce która miała zwarcie i dlatego nie działały. Chcieliśmy to zreperować od ręki, ale klient nie chciał, wolny wybór, każdy ma prawo.

Pozdrawiam frogg-a, pieniążki za ekologię oczywiście oddaliśmy, gdybyśmy mogli pomóc z serwisem oczywiście też zapraszam, starego scenica już sprzedaliśmy :oops:

Ogólnie jeśli chodzi o używane autko to mogę doradzić rzecz następującą:

- koniecznie sprawdzić numer VIN w serwisie renault, żeby mieć pewność że jest prawdziwy!!!!!!

 

- koniecznie zabrać auto do serwisu żeby sprawdzić bez wypadkowość!!!!!!

 

- sprawdzić dokumenty, auto sprowadzone powinno mieć następujące dokumenty:

 

- potwierdzenie opłaty akcyzy, chyba że sprzedaje firma i napisze na fakturze że zapłacono, gdzie kiedy i ile

- polski przegląd, bądź potwierdzenie danych, jeśli zagraniczny przegląd jest ważny, ale to czasami nie wystarcza wydziałom komunikacji <piwko>

- dowód rejestracyjny wraz z tłumaczeniem

- fakturę sprzedaży

- wpis do ewidencji sprzedającego

- potwierdzenie dokonania opłaty ekologicznej 500zł,

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!