Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niezdecydowany na zakup Megane II z 2004


dallas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Poczytałem trochę postów ale już pomału wysiadam i nadal nie wiem co robić.

Posiadam Fiata Brava 2001 JTD - bardzo wygodne i komfortowe autko jak na swój wiek. Planuje kupić teraz coś w benzynie (2004-2005) z dużym bagażnikiem (jak emeryt). Typowałem skoda fabia kombi lub fiat stilo. Dzisiaj przypadkiem zobaczyłem megane II i bardzo przypadło mi do gustu. Każdy znajomy odradza francuza bo części drogie bo blacha słaba, lakier miękki, awaryjne... Czytam, czytam, przeglądam opinie i wychodzi że psuje się jak każde inne. Więc może ktoś byłby łaskaw odpowiedzieć na kilka pytań bardzo ogólnie:

 

1. Czy renault megane II (2004) 1.6 16V jest modelem awaryjnym?

2. Jakie są koszty napraw z zwykłych warsztatach (czy potwierdzają ogólną opinię o drogim serwisowaniu francuzów)

3. Jakie zawieszenie - twarde czy miękkie (przywykłem do miękkiego a nie podskakiwania na każdym kamyczku)

4. Auto które oglądam ma 2004 produkcję a 2005 I rejestrację, krajowy. przebieg 82000 km, I właściciel. Cena 21.500 (klima, elektr. lusterka, szyby, alarm, 6 poduszek, ale pochodzi od handlarza. Wizualnie po 5 minutach oględzin nie widać nic podejrzanego.

Co do przebiegu każdy tu psioczy że poniżej 100 000 w 5 letnim to pewnie kręcony. Osobiście przejeżdżam rocznie dieslem max 15 000 i obalam większość mitów o dużych przebiegach.

5. Jak z blachą i lakierem jeżeli chodzi o trwałość?

6. Jak ogólnie komfort jazdy?(dynamika, wygoda, przestronność wnętrza, prowadzenie)

 

Szukam auta na minimum 5 lat. Obecne jest za drogie w utrzymaniu i dość starawe. Czy megane II to dobry wybór?

 

Będę wdzięczny za głębsze zainteresowanie się tematem bo już palce mi wysiadają od klikania po opiniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Nieco wyższe, niż w innych autach porównywalnej klasy, a wynika to m.in. z mniejszej ilości zamienników, niż np. w przypadku vw. Nie ma tragedii, byle tylko omijać aso, bo tam ceny mają całkiem szalone.

 

Ad.3 Zdecydowanie miękkie

 

Ad.4. Myślę, że cena w sam raz za takie auto, ale polecam przed zakupem zabrać do jakiegoś serwisu francuzów albo do aso na sprawdzenie. Niewielki wydatek, a może uchronić nas przed dużą miną.

 

Co do przebiegu każdy tu psioczy że poniżej 100 000 w 5 letnim to pewnie kręcony.
Mówimy tak akurat o dieslach ściągniętych z zachodu, bo tylko takie opłaca się tu sprowadzać. Ja sama mam polską megII z 2003 z dieslem - przejechane 100tys. Auta z Polski mają niższe przebiegi, niż zachodnie, bo u nas nie ma dróg, żeby robić takie przebiegi :-/

 

Ad.5. Bez problemu, jak w każdym innym aucie z tego wieku ;-) Rdzewiały stare graty, teraz jest ocynk i jest spokój (daewoo lubi już chyba tylko samo z siebie zardzewieć). Poza tym akurat megana jest w sporej części plastikowa :)

 

Ad.6. Zależy co kto lubi. Dla mnie seryjne zawieszenie jest trochę za miękkie i na trasie buja na zakrętach. Poza tym nie mam się do czego przyczepić i po roku posiadania nadal jestem bardzo zadowolona :) Fotele b. wygodne, miejsca sporo.

 

Jeśli kupisz zadbany egzemplarz, to na pewno nie będziesz żałował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewny przebieg i właściciel "umie" jezdzić samochodem to myślę ze dobry wybór; zresztą co do przebiegu to w moich postach możesz przeczytać wiecej i potwierdzam ze nie zawsze auto musi miec przebieg.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyleczyłem sie na jakiś czas z diesla.

Dzięki za odpowiedzi. jutro lub w czwartek jadę oglądać więc jak ktoś miałby jeszcze jakieś uwagi lub pochwały to nadal oczekuję.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz moze 1,9 dci ?

rocznik 2004 - przymierzam sie do 2,0 sport:)

 

Moja krajóweczka ,3 właściciel. Wykęcone 178 000.

 

może ja się zainteresuję jeśli cena mnie mile zaskoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Punto II JTD, powiem Ci że porownując silnik JTD do DCi to niebo a ziemia, dynamika DCi myśle ze by Cie przekonała jeżeli chodzi o silnik 1.6 mocą i momentem obrotowym nie masz co prownywac do silnika diesla.

 

Ogolnie polecam Megane, ładny, i nieawaryjny samochód, po prostu eksploatacja niewłaściwa wzbudzała moje podejrzenia że cś jest zepsute np: nie działające szyby który wystarczy tylko zaprogramować po zresetowaniu komputera.

 

przejedź się dci na jakiejś jeździ próbnej i sam porównaj silnik 1.6 z dci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!