Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane z automatem CVT


Szejker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Megane III Coupe, jednakże mam pewien problem. Bardzo zależy mi na automatycznej skrzyni biegów (duże miasto, korki, machanie lewarkiem pokonując nie raz dystans 7km w 2h potrafi być nużące). O skrzyni CVT stosowanej w Megane przeczytałem chyba już wszystko co tylko można (jeśli chodzi o konstrukcję, zasadę działania itp.) jednakże diabelnie ciężko idzie mi znalezienie jakiegokolwiek testu/recenzji/opinii (trafiłem na jakieś francuskie forum użytkowników megane III i tam troszkę poczytałem dzięki google translate, ale nie było tego dużo i dość ciężko się czytało).

 

O jeździe próbnej z tego co na razie udało mi się ustalić można zapomnieć, odwiedziłem kilkunastu dealerów i każdy bezradnie rozkładał ręce.

 

Orientuje się ktoś gdzie można znaleźć jakieś konkretniejsze informacje na temat Megane III ze skrzynią CVT? A może ktoś tu posiada takowy samochód (lub np. Scenica) z ową skrzynią i mógłby skrobnąć jakąś krótką opinię?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek127:

Dziękuję za odpowiedź, niestety z prywatnych preferencji i zboczeń pragnę silnika benzynowego, a EDC będzie sprzęgane (przynajmniej na razie ;>) jedynie z dieslami i to na początku z tymi najsłabszymi. No i dodatkowo nie ukrywam, że obawiam się troszkę chorób wieku dziecięcego przy tej skrzyni. CVT jednak jest już dłużej dostępne, więc w teorii powinno już być trochę dopracowane ;)

 

@nimrod32:

Czytałem bardzo wiele o altimach głównie, gdyż o nich najwięcej można znaleźć, jednak opinie są bardzo różne, a poza tym w altimach CVT jest sprzęgane z (o ile dobrze pamiętam) 3,5 V6, więc to troszkę nie ta liga. Dziękuję za radę, spróbuję trochę poszukać o primerach, może będą bardziej zbliżone do megane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Scenica z CVT , dużo nim jeszcze nie przejechałem bo raptem 1500 km i nie żałuje wyboru.

Scenica z CVT kupowałem w ciemno tzn niestety nigdzie nie było egzemplarza do jazd próbnych z tą skrzynią a mi zamarzył się automat mimo że nigdy wcześniej nie jeździłem automatem (ale te coraz większe korki). Autko zamówiłem 10 II - odebrałem 30 IV.

Wrażenia z jazdy to jak dla mnie poezja. Oczywiście każdy podejdzie do tej skrzyni i silnika indywidualnie, ja akurat nie potrzebuje bardzo szybkiego samochodu bo chociażby sam scenic to samochód rodzinny, ale na światłach potrafi zostawić niejedno auto. Auto jeżeli chodzi o jazdę w mieście z tą skrzynią to rewelka . Jazda totalnie bez szarpania, płynna i cicha, szum pojawia się dopiero przy około 130 w trasie a w mieście przy 60 -80 jest po prostu cicho.

Dla potwierdzenia mojej wypowiedzi może napiszę w podsumowaniu to że moja żona posiada prawo jazdy od dwóch lat, i za nic nie chciała jeżdzić samochodem a pierwszą swoją jazdę samochodem za kierownicą odbyła właśnie szczeniaczkiem z CVT i od tej pory nareszcie przekonała się do prowadzenia samochodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

chciałbym odświeżyć temat

 

Przymierzam się do zakupu takiej MEGANE z CVT, tylko nie wiem jak ta skrzynia spisuje się w tym aucie.

 

Ze swojego doświadczenia: mam dwa nowe MURANO 3.5 CVT <ok> - najpiękniejsze co może być. To połączenie dynamiki, komfortu i ekonomi spalania. Zrobiłem na nich już ponad 120 tyś km. (jedyna wada słabe tarcze - krzywią się :-()

Dlatego jestem zainteresowany MEGANE z CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Od siebie dodam tylko, że żona jako pierwsze autko miała Fiata Punto CVT.

Teraz jeździ Megane Automatem (DP0) i za chwile zamienimy je na Megane II Automat ale ona nadal tęskni za japońskimi CVT.

Te skrzynie są świetne i sprawiają wrażenie dużo bardziej nowoczesnych i płynnych niż tradycyjne automaty.

Już się cieszymy na myśl o Megane III z CVT <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te skrzynie są świetne i sprawiają wrażenie dużo bardziej nowoczesnych i płynnych niż tradycyjne automaty.

Naprawa też jest sporo droższa od zwykłego automatu (wystarczy popytać o Multitronic z Audi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć we własnym temacie <szukaj>

Odkąd go założyłem minęło trochę czasu i w tym okresie Coupe zmieniło się w CC, a sprawa CVT została przeze mnie rozpatrzona pozytywnie.

 

Jakiś czas już jeżdżę i powiem krótko: jestem absolutnie zachwycony i gorąco polecam. Wygoda - brak słów, żeby opisać. Płynność zmiany przełożeń - wręcz szokująca. Bardzo się cieszę, że (jakby nie patrzeć troszkę "w ciemno") się zdecydowałem na CVT. Pewnie to prawda, co napisał użytkownik Pawel, że koszty napraw będą wyższe, ale cóż poradzić. Moim zdaniem ten komfort jest warty dodatkowych pieniędzy (i przy zakupie i przy naprawach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witaj Kolego Szejker,

jak Twoja opinia nt. tej skrzyni na dzień dzisiejszy? Wciąż jest ok?

Stoję przed dylematem zakupienia Megane z cvt. Udało mi się jak na razie ustalić, że są to te same skrzynie, które były w Nissanach. A te podobno mają żywotność około 150 tys. km. Sam nie wiem co o tym myśleć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolego z tego co wiem to nie o zywotnosc chodzi tylko o interwal wymiany tego paska napedowego.

 

ja zamowilem grand scenica 2.0 z CVT

za miesiac odbior to sie okaze

 

slyszalem ze ciezko jest zima jezdzic z ta skrzynia, czy ktos moglby juz powiedziec jak to wyglada z praktyki??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9-Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!