Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup dCi


tomeq77

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup:

-Megane II kombi

-2002-2004 rok

- z silnikiem dCi

- 1.5 lub 1.9

 

Przeglądam od jakiegoś czasu internet i ogłoszenia w pracie i zauważam, że prawie wyłącznie ludzie/komisy wystawiają diesle.

Moje pytanie brzmi: dlaczego?

Czy było ich aż tak dużo czy może są jakieś... trefne (czytaj: awaryjne, kiepskie, do bani)?

Wiem też, że w silniku z turbiną bardzo dużo zależy od sposobu jego użytkowania, czyli nie deptanie na zimnym i chłodzenie turbiny przed zgaszeniem auta.

I tu moje drugie pytanie: jak zorientować się co do zużycia turbiny i innych elementów tych silników: jakieś testy organoleptyczne, podpinanie kompa itp.

Obecne auto kupiłem praktycznie bez jazdy próbnej i na szczęście nic złego się nie stało, ale tym razem wolałbym jednak bardziej świadomie dokonać wyboru i nie wpakować się w jakąś padakę.

Za wszelkie rzeczowe porady będę dozgonnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważam, że prawie wyłącznie ludzie/komisy wystawiają diesle.

Moje pytanie brzmi: dlaczego?

jest na nie większy popyt, łatwiej przehandlować sprowadzonego dci

"bo to Panie diesel, turbina i pałer, a pali mało że hej!

Tylko 80 tysięcy przebiegu, patrz Pan - nówka!"

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

No właśnie.

O zakupie auta myślę już od lutego. i coraz bardziej widzę, że kupno auta przez 'niemechanika' do po prostu loteria. im więcej czytam tym bardzie boję się sprzedać swoje auto i kupić inne :-?

 

Regulamin forum się kłania :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem, przechodziłem to samo, im więcej czytałem tym byłem mniej zdecydowany co che kupić nowego. Bywało, że w ciągu jednego dnia byłem zdecydowany na 100% na kilka różnych marek ;-) Od przeglądania portali z aukcjami aut dostawałem mdłości. Postanowiłem natychmiast sprzedać swój stary samochód, co zrobiłem i co zmobilizowało mnie do szybszego kupna auta. Dokładnie przeanalizowałem sobie czego oczekuję od auta i wybór padł na Megane 2.

Życzę powodzenia w kupnie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przeanalizowałem sobie czego oczekuję od auta i wybór padł na Megane 2.

Życzę powodzenia w kupnie auta.

 

a jak Ci się jeździ?

motor nie za słaby?

jak turbina?

jakie spalanie?

jak tam zawieszenie?

po przebiegu widzę, że młodego jakiegoś masz.

 

[ Dodano: 2010-06-01, 21:47 ]

Więc teraz konkretne pytania:

 

1. http://otomoto.pl/renault-megane-C13302928.html

w tym trochę mnie martwi, że na jednym ze zdjęć za fotelem kierowcy

leży turbina.

2. http://otomoto.pl/renault-megane-1-5-dci-s...-C13238831.html

ten jakoś bardziej budzi moje zaufanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że przesiadłem się z Asrty F '95 więc nie mam porównania.

Autko bardzo wygodne, praktycznie zaprojektowane wnętrze. 1,5 82 KM rzeczywiście szału nie robi. I bardzo dobrze, bo moim głównym założeniem przy kupnie auta było jego spalanie. Na trasie ze spokojem robię 3,7 litra/100 km! w mieście różnie, 5,7-6,5l/100. Dla porównania Astra paliła 10,5-12,5l w mieście, 7 na trasie...

Tapicerka, obicia foteli dobrze wykonane, plastiki trochę mniej.

Silnik rewelacja jak dla mnie, choć nigdy wcześniej nie miałem diesela, myślałem, że będzie mi przeszkadzać jego charakterystyczny odgłos pracy, ale raz, że mi nie przeszkadza to dwa nawet całkiem podoba ;)

Jeśli chodzi o turbinę, to znawcą wielkim nie jestem, więc pewnie za dużo Ci nie pomogę. Powiem tyle, nie słyszę jej, więc jest ok.

Zawieszenie rewelacja, płynie jak po rzece ;)

 

Jeśli chodzi o Twoje wybrane auta to na pewno nie brałbym kombi z silnikiem 1,5. Wydaje mi się na na tak duży samochód to zdecydowanie za mało, drugi wygląda całkiem na zdjęciach, choć rzeczywiście ta turbina zastanawia.

 

Powiem Tobie tak, nie jestem ani mechanikiem samochodowym, ani jakimś znawcą. Przed kupnem sprawdzam najpierw lakier testerem lakieru, czy nie jest zarysowany, czy jest dobrze spasowany, czy lampy są oryginalne i te same, czy szyby mają te same numery, czy nie ma wycieków z silnika, czy nie jest silnik myty. Później sprawdzam wnętrze czy jest zadbane, czy siedzenia i tapicerka nie są powycierane. Na końcu odpalam silnik i czekam aż się rozgrzeje i aż zacznie pracować wentylator od chłodnicy (raz już się przewiozłem, nie zwróciłem na to uwagi i po kilku dniach od kupna wymieniałem uszczelkę pod głowicą). Dopiero po tych wszystkich czynnościach robię jazdę próbną i jak jestem zadowolony to negocjuję kwotę ;)

 

Reasumując, i tak jak kupisz francuza to wszyscy znajomi powiedzą, że fajny ale szkoda, że francuz, bo się psują, a części bardzo drogie, a dlaczego nie kupiłeś VW, Opla, itd...

Wybór należy do Ciebie, a im dłużej przeglądasz otomoto i allegro, tym bardziej boli Cię głowa i chce się wymiotować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, i tak jak kupisz francuza to wszyscy znajomi powiedzą, że fajny ale szkoda, że francuz, bo się psują, a części bardzo drogie, a dlaczego nie kupiłeś VW, Opla, itd...

 

He, he. Tak samo mówili, jak kupiłem fiata. Było: "ja to nic na F bym nie wziął itp.", a ja tam z bravki byłem super zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!