Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic III phI] Ładowność Scenica - wersja z kratką.


Profit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam małą zagwozdkę. Od niecałego miesiąca posiadam Scenica wersja krótka, 1,4 TCe Privilige z kratką ( wersja ciężarowa). Mam pewne spostrzeżenia oraz idące za tym wątpliwości. Mianowicie wersja ogólnie niczym nie różni się od osobowej poza tym , że ma kratkę za tylnymi fotelami. Oczywiście wersja ta jest zmodyfikowana już w toku produkcyjnym (we Francji) a nie dopiero u nas przerabiana w Polsce w salonie. Piszę o tym dlatego ponieważ według moich informacji wersje przerabiane poza fabryką mają tylko 4 miejsca siedzące, bo dopuszczalne obciążenie (ładowność) wersji osobowej wynosie 574kg. Ja mam wersję pięcioosobową a dowodzie wpisana ładowność 638 kg. Uważam , że to sporo a już na pewno więcej niż w osobówce. Moje pytanie brzmi , skąd taka różnica skoro osobówka i tak ma ponad 500 kg czyli chyba bez problemów przechodzi jako ciężarowy ( wedle obowiązujących przepisów). I jeszcze jedno, czy wersje nazwijmy to wzmocnione mają twardsze sprężyny z tyłu? Pytam bo autko z trzema osobami na pokładzie nadal wydaje mi się dziwnie jędrne żeby nie powiedzieć lekko twarde. Najpierw sprawdziłem ciśnienie w oponach i rzeczywiście , jakiś inteligent dowalił na wszystkie koła po 3Atm! Dodam , że powinno być 2,4 z przodu i 2,3 tył. No i jeszcze ostatnia kwestia: autko w dowodzie posiada masę własną 1398kg, ja natomiast mam możliwość dokładnego zważenia pojazdu na wadze najazdowej i z pełnym bakiem i pełnym kołem zapasowym, masa wyniosła 1500 kg! Proszę o fachowe komentaże.

 

[ Dodano: 2010-06-13, 22:29 ]

Czy nikt nie jest w stanie się wypowiedzieć ? Chyba jest już trochę właścicieli Sceników III. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!