Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pojechałem napełnić klimę ponieważ działała słabiutko. Po podłączeniu do urządzenia nabijającego klimę okazało się, iż mam mało czynnika (380g), w związku z tym w/g wskazań (programu) nabito mi 680g . Oczywiście cały proces trwał około godziny (wyssanie, wymiana oleju, sprawdzanie szczelności itd.) Niestety efekt cieniutki...... klima słabo chłodzi (mam wrażenie ,że raz działa dobrze a po chwili słabo). Czy miał ktoś taki przypadek? Czy ewentualnie wie co może być przyczyną tego niedomagania? Mam nadzieję ,że nie padła sprężarka. Przewody od klimy sprawdzałem, jedne są zimne a drugi gorące. klima się oczywiście załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że po nabiciu powinno być wszystko w porządku.

Co prawda nie napełniałem u siebie klimy, ale też odczułem że słabiej chłodzi.

Okazało się, że filtr przeciwpyłkowy był zapchany, że się w pale nie mieści.

Po wymianie odrazu odczuwa się różnicę, więc sprawdź u siebie...

Wydawało by się, że to tylko filtr, ale przepływ powietrza był bardzo utrudniony w związku z czym ograniczało to ilość schłodzonego powietrza wlatującego do kabiny. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w fordzie! okazało sie ze jakiś czujnik przy klimie był walnięty klima działał ale słabo!spręzarka załanczała sie ale nizdązyła sprężyć gazu a czujnik już rozłączył ją!proponuje podjechać do kogoś kumatego do klimy!(koszt czujnika ok150-200)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w trakcie przegladu klimy oprocz nabicia i sprawdzenia szczelnosci sprawdzaja rowniez i cisnienie jakie wytwarza sprezarka wiec gdyby bylo cos nie tak to zaraz serwis by powiedzial ze ma male cisnienie. Ja mialem podobne wrazenie ale sie okazalo ze poprostu przyczyny byly dwie : na dworze robilo sie coraz cieplej i wydawalo mi sie ze klimanie daje rady i poprostu przyzwyczajalem sie do klimy. Wez pojezdzij w upaly bez klinmy a potem ja wlacz to zaraz odczujesz roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!