Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[know how] lakierowanie felg


snap

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatek materialy:

 

lakier do felg 2 puszki po 500ml

papier scierny "600-ka" 4 arkusze

benzyna ekstrakcyjna

tasma malarska ( papierowa )

gazety + czysta sciereczka

 

ceny:

lakier 2x 10zl

papier 4x1,5zl

benzyna 5zl

tasma 3zl

 

zaczynamy od zdjecia felg. natsepnie czyscimy najlepiej bez wody, na sucho, wystarczy czysta sciereczka, chyba ze kola sa bardzo brudne - wtedy myjemy i dokladnie suszymy

 

zeby uniknac luszczenia sie farby nalezy felgi zmatowic papierem sciernym. na jedna felge spokojnie wystarczy arkusz papieru

 

nastepnym krokiem jest zabezpieczenie felg tasma malarska. tasme przyklejamy w rowku pomiedzy felga a opona,malymi kawalkami poniewaz latwo je wyprofilowac

 

opone oslaniamy gazetami i rowniez przyklejamy, na koniec zostaje oklejenie wentylna

 

zabezpieczona felge odtluszczamy benzyna ekstrakcyjna, radze nie uzywac rozpuszczalnikow, rozcienczalnikow i nitro bo lakier moze sie zawazyc

 

lakier nalezy dokladnie wymieszac, porzasajac nim kilka minut

malujemy cienkimi warstwami, lepiej nalozyc kilka cienkich niz jedna gruba

 

najwazniejsze: bez pospiechu !!

 

 

przed i po

 

1resizekp6.jpg

 

 

po

 

2resizefh1.jpg

 

 

w trakcie

 

3resizevj7.jpg

 

 

po

 

4resizeik8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszło takie za czarne wszystko, opona się zlewa z felgą i szparą pomiędzy z błotnikiem, ja kiedyś miałem takie felgi i też chciałem je tak polakierować i jeszcze frontowe części ramion wypolerowac... to by to jakoś wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o profesionalne malowanie felg polecam COLOREX stare felki śrutują i uzupełniają ubytki nastepnie natryskują lakier proszkowo i to wszystko trafia do pieca. EFEKT MIAZGA !!! felgi jak ze sklepu lakier gruby i trwały. Malowanie sprayem felg to strata czasu i pieniedzy tym bardziej jak widze malowanie na oponach :/ zaraz przy rantach wszystko odejdzie bo guma sie rusza i odprysnie wszystko albo zostaną wytarte ślady.

 

Mój stary tam pracuje 8-) wiec jak ktoś jest z Krakoofa zainteresowany to na PW będą zniszki :-D ostatnio kumpel malował tam felgi zapłacił 60zł. A banana na buzi miał takiego :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!