Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pokrowce na fotele


SoundWave

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej nowej starej megance mam rozwalony trochę przedni lewy fotel. Niby nic, ale ciężko to zszyć więc zastanawiam się nad pokrowcami. Na jaką firmę zwrócić uwagę, co pominąć. Ostatni spotkałem takie pokrowce, wyglądają nieziemsko ale pewnie tylko na fotce. Co myślicie? link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej "nowej starej" megance mam rozwalony trochę przedni lewy fotel. Niby nic, ale ciężko to zszyć więc zastanawiam się nad pokrowcami. Na jaką firmę zwrócić uwagę, co pominąć. Ostatni spotkałem się z pokrowcami umieszczonymi w linku , wyglądają nieziemsko ale pewnie tylko na fotce. Co myślicie? LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupilem sobie na alledrogo pokrowce z materialu o nazwie alcantara (lub bardzo podobnie).

Na to, na co warto zwrocic uwage to to, ze (ogolnie) pokrowce strasznie sie scieraja w miejscach, w ktorych pupa mocno ociera sie o fotel podczas wsiadania i wysiadania (siedzisko fotela od strony drzwi). Tam material zawsze jest sfilcowany i przestaje wygladac estetycznie. Pokrowce, ktore kupilem (alcantara) sie doskonale sprawuja w tej materii, w ogole sie nie filcuja, ich dodatkowa zaleta jest to, ze po pewnym czasie ladnie dopasowaly sie do fotela - wprasowalem je plecami :-P

 

W tym temacie jest pare fotek z mojego "wnetrza" :), zadna rewelacja ale pokrowce spelniaja swoja role zabezpieczajaco-chroniaca.

 

[ Dodano: 2007-07-29, 10:58 ]

Acha, no i zapomnialem dopisac, ze drugi raz zdecydowalbym sie na (czarne / szare) koszulki na siedzenia, po prostu jest to tansze i duuuuuzo latwiejsze w montarzu niz pokrowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ehhh przeczytałem cały topic i nic z niego dla mnie nei wynikło:/

 

Anyway zapytam, może coś się zmieniło od 2007, polecicie jakieś KONKRETNE pokrowce do m1p2? Nie nie koszulki, pokrowce, no i żeby były na airbag perforacje;)

Każda rada dobra, trzeba jakoś odnowić wnętrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

19Urban94, Fotkę dam jutro. Tył foteli wygląda tak sobie, gdyż zażyczyłem sobie kieszeni, które wyszły marnie. Natomiast jeśli chodzi o zamknięcia pokrowców, to nie wiem o jakie chodzi? Te od poduszek powietrznych?

 

EDIT:

Z tego co widzę, to tył fotela widoczny jest na pierwszej force.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Ja ostatnio przekładałem obicia siedzeń przednich w MI phI - swego czasu złamałem siedzenie kierowcy i musiałem kupić nowe <ok>. Nie udało się jednak dobrać takiego samego obicia. Ogólnie jest to wykonalne jednak zajmuje trochę czasu (ok. 2h na jedno siedzenie). Sprawa zatem wygląda następująco:

POTRZEBNE NARZĘDZIA: Szczypce do cięcia drutu, opaski samozaciskowe (ok. 20 szt na fotel).

 

1. Wymontowujemy siedzenie z samochodu (każdy chyba wi jak to zrobić (odkręcenie plastikowych boczków, śruby trzymającej napinacz pasa wraz z zapięciem i 5 śrub które trzymają fotel na prowadnicy).

2. Gdy siedzenie jest już wyciągnięte obracamy je, aby mieć dostęp do jego spodu. Obicia (przynajmniej u mnie w fotelach z dwóch różnych MI phI) zdejmujemy poprzez ściągnięcie plastikowych zaczepów (nie mam jak zrobić zdjęcia i nie wiem do końca jak to nazwać, jednak każdy to chyba zauważy jak obróci fotel).

3. Po ściągnięciu obić z zaczepów następuje trudniejsza część. Obicia mają wbudowane specjalne plastikowe listwy które są połączone ze stelażem fotela. Znajdują się one w miejscach przeszyć obić. Połączenie to wykonane jest za pomocą 3 zwiniętych metalowych drucików które należy przeciąć szczypcami (proponuję jakieś mocne, bo drut jest dość gruby). Takich połączeń w całym fotelu występuje: 2 na siedzisku, 2 na oparciu z przodu i 2 z tyłu. Sięgamy delikatnie obicie z foteli i gdy dojdziemy do miejsca w którym znajduje się łączenie odcinamy druty.

4. Ściągamy całe obicia z siedzeń.

5. Ponowny montaż: Zamiast uciętych opasek używamy opasek samozaciskowych (polecam kupić dosyć długie - ok 20 cm, gdyż przełożenie je między elementami które mają łączyć nie jest najprostsze - długie opaski to ułatwiają) z plastiku i problem rozwiązany.

 

Mam nadzieję, iż mój opis komuś pomoże. Podsumowując: Sam myślałem, iż nie dam rady przełożyć obić z foteli, jednak okazało się iż nie jest to aż tak trudna sprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!