Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

renault megane 2003 1,5 diesel


bulinek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich którzy to czytaja i pozostałych również. Mam małe zapytanko odnośnie spalania w/w modelu i na co należy zwrócić uwage przy kupnie choć prawde mówiac chciałbym kupić w komisie firmowym. Pokonuję ok.30 tys rocznie więc gdy kupię z przebiegiem 100000 to czy ze trzy latka śmiało pojezdżę ? Oczywiście poza normalna obsługa jakieś wydatki mnie czekaja-co zawodzi ? Z góry dziekuje za komentarze i pozdrawiam wszystkich użytkowników MEGANE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak kupiłem moją megane 1,5 dci wałasnie ze wzgledu na to iż dużo jezdze ok 6 tys km miesiecznie, staram sie bardzo oszczednie jezdzic tz. 90 km/h i do 2200 obr, przy takiej jezdzie choc jest to trudno wychodzi spalanie ok 3,6 l/100 km, chociaz zeszłm juz do 3,3l/100 km - ale jazda wtedy jest dosc uciązliwa (tzw emerycka:) ale oszczednosci sa ewidentne, predtem mialem megane 1,6 16V - osiągi lepsze ale koszt ekspolatacji wielokrotnie wiekszy, co do awaryjnosci to zalezy od egzemplarza, mi jeszcze nic sie nie wydazyło, mam rocznik 2003 i jak narazie jest ok, oczywiscie skrzypiace plasyiki sa :-D, ale dlamnie najwazniejsza jest ekonomia auta bo poto go kupilem, tak naprawde nikt mi nie wierzy ze auto moze tak malo saplic , sam bym nieuwierzył ale mam to wiem i jestem bardzo zadowoloony, jest to chyba w tej chwili jedno z najekonomiczniejszych aut na rynku w sojej klasie, prawda jest taka jesli sie dba o samochod i kupi się od kogos kto tez dbał to sie pojezdzi, ja mam zamiar jezdzic nim do ok 200 tys. a mam zrobione dopiero 100 tys. km, koncząc juz polecam to auto jesli ktos chce miec ekonomiczny wóz i duzo jezdzie, pamietając oczywiscie o tankowanieu dobrej jakosci oleju napedowego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimekr, ja wierze Co do spalania, mam dwie megany 1,5 dci i obydwie minimalnie spalają 3,3litra ale to jest jazda emerycka po trzech zawałach, ale da sie, ja mam 100 tyś km, nic sie nie psuje, pruch zaiweszenia ale to przez 17" felgi i styl jazdy i drogi po których musze jeździć..., ja rówież polecam, ale stwierdzam ze wszystko zależy od egzemplarza, u mnie w domu dwie bezawaryjne a ciotka miała też MII i więcej auto stalo w serwisie niz nim jeździła, tylko me miała 1,6 16v, sprzedała po trzech latach z przebiegiem 40 pare tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiele razy pisałem o usterkach w mojej megance.Teraz doszła nestepna .Klapa nie chce sie otworzyc!!!!!!!!!!Pewnie znowu plastikowy mechanizm sie wytarł.Raz juz wymieniałem.Czasami łeb mnie boli od tego złomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:Potwierdzam i zgadzam się z tym co napisał Kolek wszystko zależy od tego jaki egzemplarz kupisz. Nie oszczędzaj bo nie warto! Super okazje omijaj szerokim łukiem – najczęściej nie mają poduszek, skręcone liczniki itp. Ja szukam dla swojej kobitki i trudno znaleźć coś ciekawego na moich terenach. Poza tym polecam MII moja ładnie lata)) póki co odpukać nie ma żadnych problemów wymiana oleju, klocki hamulcowe, końcówki drążków itp. czyli standard jak w każdym samochodzie. Pozdro i powodzenia w zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!